Skocz do zawartości

KEPLER Nvidia GeForce GTX 680: 28 nm


Recommended Posts

Bo ja wiem czy głośna ? One aż takie gorące nie są to wiatraki nie mają się na czym rozpędzić do poziomu uciążliwego szumu. :)

Według testu pod obciążeniem głośniejsza od referenta (fakt, że zegar wyższy a temperatura niższa, ale szału nie ma). Mówię Ci - będzie suszara :)

 

http://www.guru3d.com/article/palit-geforce-gtx-680-jetstream-review/ - kolejna recenzja palita.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Palit fajny tylko wygląd i 3 sloty odpychają przynajmniej mnie ^ ^

Dla mnie wygląd ma małe znaczenie, ale tego Palita bym nie ścierpiał, wygląda jak zabawka. Jak na razie z GTX680 najładniejszy dla mnie MSI TF III a najlepsza konstrukcja Gigabyte Windforce III. Jakoś te autorskie konstrukcje nie rozpieszczają możliwościami OC, praktycznie to samo wyciąga się na referentach.

 

Pojutrze u mnie Gigabyte GTX680 OC Windforce III. Znajomy zamówił do komputera z I7 2600K, więc piszcie co chcecie wiedzieć to przetestujemy.

Link to post
Share on other sites

Owszem, nie musisz, ale co Ci szkodzi cyknąć jedną fotkę telefonem?

W sumie nic, ale trochę dziecinada :) Niech będzie, zrobię fotkę. Jakoś z Radkami nie pamiętam takich problemów z dostępnością. Mam nadzieje, że cena będzie OK i dla siebie też zamówię.
Link to post
Share on other sites

Czerwony ekran "śmierci" na monitorach podpiętych do GTX'ów 680



Zewsząd napływają informacje od zaniepokojonych użytkowników kart graficznych Nvidia GeForce GTX 680 (GPU Kepler, 28nm), którzy po odpaleniu niektórych narzędzi diagnostycznych zamiast pulpitu zobaczyli czerwony ekran "śmierci". Najczęściej problem ten występował w przypadku uruchomienia GPU-Z i AIDA64, które służą między innymi do monitorowania parametrów pracy kart graficznych. Niemal natychmiast na te doniesienia zareagował zespół odpowiedzialny za rozwój programu AIDA, który uspokoił użytkowników i wyjaśnił naturę problemu.

Okazuje się bowiem, że dotychczas wszystkie dane sczytane z BIOSu karty i wykorzystywane przez tego typu programy były przechowywane w specjalnym rejestrze, który w modelu GTX 680 już nie istnieje. Jego rolę przejął podobny twór, z tym, że ulokowany w innym miejscu w pamięci Flash, ale programy zamiast odwoływać się do niego nadal korzystają ze starego adresu powodując zawieszanie się sterownika karty graficznej.

Problem ten nie wpływa więc w żadnym stopniu na sprzęt i w przypadku wyświetlenia czerwonego ekranu "śmierci" na ekranie komputera podpiętego do GTX'a 680 należy po prostu zrestartować sterownik, np. poprzez ponowne uruchomienie komputera.

Aby uniknąć tego problemu użytkownicy nowych kart Nvidii powinni również pobrać najnowsze wersje wykorzystywanych przez siebie narzędzi monitorujących/edytujących ustawienia kart graficznych. W przypadku AIDA64 zaleca się używanie TEJ wersji programu.

http://twojepc.pl/graph0/news12/26571_2.jpg Edytowane przez kamar59
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

MSI GeForce GTX 680 TwinFrozr III OC review

 

http://www.guru3d.com/article/msi-geforce-gtx-680-twinfrozr-iii-oc-review/

 

kurcze referent się lepiej podkręca jak te niereferenty ;/

 

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-680-overclock-guide/2

 

Jedynie, co w tych niereferentach dobre to niskie tpd i temp.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Po testach widać, że chłodzi nieźle, tylko głośno, wiadomo TF III. Jednak gdyby zjechać z obrotów pod obciążeniem to pewnie temperatury by się wyrównały z referentem i mimo wszystko byłoby ciszej. Optycznie to chyba najładniejszy niereferent jak dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Czerwony ekran "śmierci" na monitorach podpiętych do GTX'ów 680

Zewsząd napływają informacje od zaniepokojonych użytkowników kart graficznych Nvidia GeForce GTX 680 (GPU Kepler, 28nm), którzy po odpaleniu niektórych narzędzi diagnostycznych zamiast pulpitu zobaczyli czerwony ekran "śmierci". Najczęściej problem ten występował w przypadku uruchomienia GPU-Z i AIDA64, które służą między innymi do monitorowania parametrów pracy kart graficznych. Niemal natychmiast na te doniesienia zareagował zespół odpowiedzialny za rozwój programu AIDA, który uspokoił użytkowników i wyjaśnił naturę problemu. Okazuje się bowiem, że dotychczas wszystkie dane sczytane z BIOSu karty i wykorzystywane przez tego typu programy były przechowywane w specjalnym rejestrze, który w modelu GTX 680 już nie istnieje. Jego rolę przejął podobny twór, z tym, że ulokowany w innym miejscu w pamięci Flash, ale programy zamiast odwoływać się do niego nadal korzystają ze starego adresu powodując zawieszanie się sterownika karty graficznej. Problem ten nie wpływa więc w żadnym stopniu na sprzęt i w przypadku wyświetlenia czerwonego ekranu "śmierci" na ekranie komputera podpiętego do GTX'a 680 należy po prostu zrestartować sterownik, np. poprzez ponowne uruchomienie komputera. Aby uniknąć tego problemu użytkownicy nowych kart Nvidii powinni również pobrać najnowsze wersje wykorzystywanych przez siebie narzędzi monitorujących/edytujących ustawienia kart graficznych. W przypadku AIDA64 zaleca się używanie TEJ wersji programu. http://twojepc.pl/graph0/news12/26571_2.jpg

Czytalem watek nt. tego ekranu smierci na forach Evga. Jest powodowany nie tylko przez Aide ale rowniez przez soft Samsunga ktory jest instalowany do optymalizacji obrazu na ich monitorach.

Problem z Aida zostal rozwiazany po ostatnim upgradzie to najnowszej wersji. Jesli chodzi o monitory Samsunga to nalezy wylaczyc za pomoca msconfig ladowanie przy starcie systemu magiktune. Zrodlo: http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=1550144&high=red+screen+of+death

Link to post
Share on other sites

Gigabyte GeForce GTX680 2GB WF III już do kupienia. Za tydzień pewnie będzie dostępny w sklepach.

Również miałem mieć dzisiaj, ale się okazuje, że najwcześniej dzisiaj będą ale w hurtowni. Mam nadzieję, że cena będzie lepsza, bo jak to samo co w Techplanet to sobie nie zostawię, wolę do referenta dołożyć Accelero.

Link to post
Share on other sites

Również miałem mieć dzisiaj, ale się okazuje, że najwcześniej dzisiaj będą ale w hurtowni. Mam nadzieję, że cena będzie lepsza, bo jak to samo co w Techplanet to sobie nie zostawię, wolę do referenta dołożyć Accelero.

orientujesz sie Yacko czy bedzie dostepna w hurtowniach w PL wersja Palit Jetstream?
Link to post
Share on other sites

PL wersja Palit Jetstream

może być problem. Prędzej zobaczymy wersje MSI/Gigabyte niż tego 3slotowego palita. Aczkolwiek, kto wie, może. Sam jestem ciekaw.

 

TEgo goscia z ddr2 i jego sklep to lepiej unikać. Kilku moich znajomych kupowało i musieli czekać po 4 tyg na płyty czy GTX od EVGA. Więc mieli dosyć, zażądali zwroty kasy( bo gość sie wycwanił, tylko przelew hehe. Zapomnij panie za pobraniem. Gość nie ma tych płyt/GPU na stanie, nawet jak pisze, że jest to BRAK. Oszust i kombintator. SAm effendi opisywał całe zajście z tym kiepskawym sklepikiem

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

może być problem. Prędzej zobaczymy wersje MSI/Gigabyte niż tego 3slotowego palita. Aczkolwiek, kto wie, może. Sam jestem ciekaw. TEgo goscia z ddr2 i jego sklep to lepiej unikać. Kilku moich znajomych kupowało i musieli czekać po 4 tyg na płyty czy GTX od EVGA. Więc mieli dosyć, zażądali zwroty kasy( bo gość sie wycwanił, tylko przelew hehe. Zapomnij panie za pobraniem. Gość nie ma tych płyt/GPU na stanie, nawet jak pisze, że jest to BRAK. Oszust i kombintator. SAm effendi opisywał całe zajście z tym kiepskawym sklepikiem

Ale dostali zwrot kasy po tym jak tego zazadali czy koles nie chcial oddac? Ja bralem ostatnio w tym sklepie Ramy G skila, zadnych problemow, szybka wysylka, swietny kontakt, towar sprawny w 100%. Chyba sie skusze na tego Palita
Link to post
Share on other sites

Ale dostali zwrot kasy po tym jak tego zazadali czy koles nie chcial oddac? Ja bralem ostatnio w tym sklepie Ramy G skila, zadnych problemow, szybka wysylka, swietny kontakt, towar sprawny w 100%. Chyba sie skusze na tego Palita

no już mieli serdecznie dość, gość tylko przeciągał. telefony sprowadzały się do ciągłego:

 

- będzie w poniedziałek

- będzie w piątek

- będzie w środę

- szef załatwia, będzie w tym tygodniu

 

zadzwonili wkurwieni, postraszyli policją i gość przelał.

 

@Yacko, najlepiej samem z Niemiec sprowadzić czy kupić drożej gdzies w PL(niereferenta) jak dostać białej gorączki i siwych włosów na głowie z tym czekaniem.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

@Yacko, najlepiej samem z Niemiec sprowadzić czy kupić drożej gdzies w PL(niereferenta) jak dostać białej gorączki i siwych włosów na głowie z tym czekaniem.

Jestem tego samego zdania, ale podałem ddr2 jako alternatywę dla tych, co potrafią czekać. U mnie jest z tym problem - jak jest decyzja to najczęściej od razu zakup :) Od zawsze preferuję zakupy w PL, jeżeli nawet trochę drożej, ale nie ma problemów z gwarancją - wysyłam do dystrybutora i po problemie.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...