Skocz do zawartości

Recommended Posts

owszem warto............. sprzedac jedna karte i wsadzic pieniadz w proca , znacznie wiecej pozytku

psyhix to "bzdury" i jescze dlugo pozostanie niedopracowanym rozwiazaniem w grach -zbyt obciazajacym kare by byla w stanie dawac rade podstawowej swojej roli i jakims psyhicznym zachciewajkom marketingowcow nv

Link to post
Share on other sites

prawda:) nie warto po podłączeniu miałem spadek lub wcale nie pomogło i hmmm. Pobór prądu skoczył o pobór idle dla tej karty 9800gtx+ i w czasie testów na żywca występowały spadki fps/zcięcia. Benchmark vantage wskazywał niższy wynik niż sama gtx275 czyli gdzieś 12tyś a nie p14200. A co do procesora narazie mi to nie grozi heh mam q9300@3,5ghz.

Link to post
Share on other sites

owszem warto............. sprzedac jedna karte i wsadzic pieniadz w proca , znacznie wiecej pozytku

psyhix to "bzdury" i jescze dlugo pozostanie niedopracowanym rozwiazaniem w grach -zbyt obciazajacym kare by byla w stanie dawac rade podstawowej swojej roli i jakims psyhicznym zachciewajkom marketingowcow nv

Moim zdaniem to bardzo dobry wynalazek, ktory podobno mozemy zaobserwowac czesciowo w NFS Shift.

 

Pytanie moje jest nastepujace: Dlaczego jest "niedopracowanym rozwiazaniem" oraz dlaczego "zbyt obciaza karte"?

 

Nigdy nie uswiadczylem wyzej wymienionych zarzutow.

Link to post
Share on other sites

zgadzam się z przedmówcą.

 

nazywanie PhysX "niedopracowanym rozwiązaniem" to tylko takie gadanie.

dążenie do odciążania CPU z obliczeń fizycznych jest najbardziej pożądanym trendem.

CUDA, PhysX, OpenCL, cholera, rozwija nam się technika.

 

a co do tematu - kurde, mieć gtx285 i narzekać na spadki wydajności?

trochę mnie to dziwi : D

Link to post
Share on other sites

to gtx275 ale to nie wielka różnica rzeczywiści, gra batman na 1280x1024 i wszystko na full płynności nie ma dopiero na liczeniu fizyki 9800gtx+ wyniki poszły w 60fps. W tej grze właśnie druga grafa dla entuzjasty się nada do liczenia fizyki:) ogólnie 8% i mi sie nie chce grać...

 

Kurcze edycja znikła:/ Mały teścik z grą Batman Arkham Asylum. Ta gra nadaje się do takich testów^^. Spostrzeżenia bez physx jest jakoś nijako jak dla mnie Jest mniejsza reakcja z otoczeniem bardziej sztucznie. Granie z Physx to raczej dla entuzjastów:) Czy się opłaca liczyć fizykę na jednej grafie czy na dodatkowej. No ja akurat mam pewne pozostałości więc wykorzystać je warto:) No niestety Nie mam nic z Ati a to Peszek:)

Zapraszam:)

http://odsiebie.com/pokaz/5858105---2015.html

Link to post
Share on other sites

Ja powtórzę to co zwykle PhysX to pic na wodę.

Nie opłaca się w niego inwestować lub tylko dla niego kupować karty.

Efekty ? Hmm w kilku grach ? Już więcej gier obsługuje technologie Havok która powiedzmy oferuje większe możliwości.

 

Co do twojego spadku wydajności dzieje się tak, ponieważ obie karty działają na slotach PCI Express 2.0 x8, tak więc to je ogranicza. Jak wyjmiesz jedną kartę otrzymasz więc x16 i to jest 100%.

Jeżeli miał być czystą linię x16 dla jednej i x16 dla drugiej to tych spadków wydajności by nie było.

 

Wracając jeszcze do samego physx, dla mnie jest to bzdurna sytuacja kiedy dla paru efektów które daje ta technologia ludzie decydują się na spadek płynności gry nawet o 20-30 klatek :->

Link to post
Share on other sites

Mam vista 64bit ultimate a samo gtx275 było testowane na 16x:/ drugiej grafy nie było.

 

Mi się Physx Podoba i takie teksty jak ten wyżej to do ściany poszedł;)

 

Wole te wodotryski ten dym i chmurę dymu flagi itp niż puste pomieszczenia nie nadające klimatu:)

 

Piszecie tak bo radeon tego nie ma :) Wasz problem i tyle:)

 

Po testach widać ze 9800gtx+ daje kopa mojej karcie a nie ją spowalnia:) Co w crysis było odwrotnie...Crysis ma słabo rozbudowany silnik fizyczny a ta gra widać bardzo:)

Link to post
Share on other sites

@xpris:

 

Silnik PhysX SDK umożliwia nadawanie obiektom podstawowych własności fizycznych (np. masy, położenia, prędkości, przyspieszenia) i definiowanie ich oddziaływań między sobą (np. poprzez zderzenia, tarcie, przeguby) oraz z otoczeniem (np. w skutek działania grawitacji, antygrawitacji, podmuchów wiatru). Biblioteka zawiera zaawansowane funkcje do detekcji zderzeń obiektów w czasie rzeczywistym, symulacji postaci i pojazdów w ruchu, przepływów cieczy i gazów (w tym przepływów turbulentnych), eksplozji, ruchu tkanin (np. na wietrze), a także odkształceń różnych obiektów (np. ściskania balonu, zgniatania blaszanej puszki, rozrywania tkaniny)[2]. Silnik ten jest przykładem oprogramowania pośredniczącego, a jego podstawową rolą jest ułatwienie programistom gier komputerowych uwzględniania skomplikowanych oddziaływań fizycznych występujących we współczesnych grach komputerowych bez potrzeby pisania własnego kodu od podstaw.

 

Charakterystyczne dla technologii PhysX przyspieszenie sprzętowe polega na przeniesieniu pracochłonnych obliczeń fizycznych na specjalny układ scalony (PPU) lub kartę graficzną obsługującą technologię CUDA, co zwalnia zasoby procesora centralnego, który dzięki temu może wykonywać inne operacje, co z kolei umożliwia tworzenie bardziej zaawansowanych gier.

 

wg. Wikipedii, najprostsze źródło.

 

dalej uważasz, że PhysX to pierdółka?

chcecie lepszych gier, szybszych, a jednocześnie kładziecie masywną lagę na technologie, które zmierzają do tego celu..

Link to post
Share on other sites

dalej uważasz, że PhysX to pierdółka?chcecie lepszych gier, szybszych, a jednocześnie kładziecie masywną lagę na technologie, które zmierzają do tego celu..

Gdyby nVidia nie chciała za udostępnienie tej technologii kroci byłoby ok, ale teraz zagrywa nie uczciwie i to nie podlega wątpliwości. Po prostu tworzy monopol, polecam poszukać sobie info co zrobili w przypadku ostatniego Batmana.

Link to post
Share on other sites

W oficjalnym komunikacie NVIDII, PhysX jest otwartym standardem oprogramowania i każda firma może wykonać obsługujący je sprzęt lub oprogramowanie. Firma umożliwia jedynie korzystanie z dobrodziejstw PhysX jedynie w tedy kiedy GPU Nvidii jest używanie do renderowania grafiki.

Coś to drugie zdanie nie pasuje do pierwszego ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...