Skocz do zawartości

chłodzenie air pod i7 920


Recommended Posts

Witam , doradzcie mi czy zmiana mojej sythe ninja ver.A na mugena pomoże mi troche obniżyć temperature? Czy raczej ratuje mnie już tylko woda?

mam i7 920 @4Ghz w stresie osiaga 80 stopni , chciałem go podciągnąć jeszcze wyżej ale temp mnie nie puszcza. Noi ciekawi mnie czy gdybym zmienił ninje na mugena zbiło by temperature choćby o 5 stopni , a moze doradzicie jakies inne lepsze chłodzenie, a moze jakiś tani zestaw wodny , doradzcie coś . Dzięki z góry :menda:

Link to post
Share on other sites

jak mamy zaproponować inne chłodzenie to podaj budżet

generalnie to o ile mi wiadomo to jeden z naszych Moderatorów skręcił i7 920 rev. D0 na Mugenie II do 4,4 GHz, więc to jest raczej mocne chłodzenie

a może najpierw spróbować czegoś prostszego? (no chyba, że masz już przeciąg w obudowie i jakąś dobrą pastę)

a woda to już grubszy wydatek raczej...

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie ma żadnych problemów :) Spokojnie zmieści się na P6T .

miales na SE podkladni przy ramce? (te, ktorych scythe kazal szukac przy odkrecaniu i bron boze nie zgubic).

 

roznica miedzy otwarta buda a dobrze wentylowana jest mniej wiecej taka, jak miedzy chlodzeniem pasywnym a aktywnym. inna sprawa jest, gdy plyta lezy swobodnie na biurku bez budy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

1.Cooler Master Dominator CM 690 Pure Black

2.Enermax UCMA12 Magma -120mm 4x

3.Thermalright TRUE Black 120 rev.C

 

Dwa wentylatory zakładasz na CPU i dwa na górę obudowy i tempy będą bardzo dobre z takim chłodzeniem jak Thermalright TRUE Black 120 rev.C. Niestety ale to wszystko kosztuje około 800 zł :D

Ale jak stać cię na i7, GTX275 to i na dobre chłodzenie i obudowę też cię raczej stać :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...