Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, komputer do OC, zastosowanie to gry, mysle ze zestaw jest idealny w takiej cenie, nie da sie juz na niczym oszczedzic ? Zestaw z esc.pl, czy w tym sklepie istnieje mozliwosc wysylki za pobraniem?, jakie sa tego koszta ? (czy zna ktokolwiek jeszcze sklep w ktorym znajde owy zestaw, w ktorym mi go zloza za darmo, oraz wysla za pobraniem? o nizszej cenie) ? prosze o uwagi odnosnie zestawu.

 

1. Procesor: CORE I5-750 725zl

2. Wentylator: Arctic Cooling Freezer Xtreme rev.2 135zl

3. Plyta: ASUS P7P55D LE 525zl

4. Pamiec RAM: G.SKILL DDR3 4096 MB/1600-F3-12800CL7D-4GBRH, CL7 vs OCZ DDR3 PC3-12800 / 1600MHz / 4gb~380zl=ktore lepsze, dlaczego?

5. Dysk twardy: SAMSUNG F3 500GB 7200 obr ~200zl

6. Karta Graficzna: PowerColor Radeon HD5850 ~1000zl

7. Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223B SATA (black) 95zl

8. Obudowa: Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza) 260zl

9. Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W 349zl

 

dzieki, pozdrawiam :menda:

Link to post
Share on other sites

Nie potrzebuje wiekszego dysku, i budzetu wiecej nie mam, na forum pclab, napisali ze lepiej isc w i7...? tylko nie wiem czy warto, bo zalezy mi na grach, natomiast i7 jest drozsze? nie wiem czy warto doplacac, a jak juz cos to raczej i7 860 bo tansze od i7 920 i taka sama wydajnosc+mniej pobiera pradu?

 

 

(PAMIEC RAM JEDYNIE W ESC JEST PATRIOT 1600 CL8 2x2gb 420zl pln, CZY jest znacznie gorsza od 1600 cl7??? )

 

dziekuje za porady

Link to post
Share on other sites

Wez i5, starczy spokojnie. kurcze sam bym taki chcial :menda:. a Roznicy pomiedzy cl 7 a 8 golym okiem nie zobaczysz. no chyba ze do oc, ale to juz nie wiem czy sie w to bawisz.

a drugi dysk to nie do ilosci miejsca, ale do szybkosci dzialania. poczytaj troche o raid 0 na wikipedii nawet.

Link to post
Share on other sites

Moglby ktos sie wypowiedziec na podstawie tego czegos:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/yotome ... na_MAX.png

http://cfile5.uf.tistory.com/original/1 ... 4399272C4C

 

na temat plyt pod i5 do oc? poniewaz gdybym jednak zmienil na msi, jezeli sa podobne? to chyba bedzie mozna zainwestowac w tansze pamieci A-data 1333 cl7 (sa gorsze od patriotow cl8 1600) sa tansze o 80zl, do oc..., i czy wystarczy zasilacz ocz 500, bo wszystko w tym zestawie jest energoszczedne, a zasilacz 500w jest tanszy o 100 pln, i czy jak cos wystarczy 500, na przyszlosc na high ednowa karte...?

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze 2 problemy:

 

 

1.

ZASILACZ OCZ StealthXStream 500W CENA=249 ZL

Standard: ATX

Maks. Moc: 500W

Wtyczka zasilania: rozłączalna, 20+4 pin

Ilość wtyczek MOLEX: 2 szt.

Ilość wtyczek SATA: 3 szt.

Ilość wtyczek Floppy: 1 szt.

Ilość wtyczek 6 PIN: 1 szt.

Ilość wentylatorów: 1 szt.

Średnica wentylatora: 120 mm Silent

Wysokość: 86 mm

Szerokość: 140 mm

Głębokość: 150 mm

Zabezpieczenia: OVP, OCP, SCP

 

OCZ ModXStream Pro 500W =299ZL

Standard: ATX

Maks. Moc: 500W

Wtyczka zasilania: rozłączalna, 20+4 pin

Ilość wtyczek MOLEX: 4 szt.

Ilość wtyczek SATA: 6 szt.

Ilość wtyczek Floppy: 1 szt.

Ilość wtyczek 6 PIN: 2 szt.

Ilość wentylatorów: 1 szt.

Średnica wentylatora: 120 mm

Wysokość: 86 mm

Szerokość: 150 mm

Głębokość: 160 mm

Zabezpieczenia: OVP, OCP, SCP

Inne: Wtyczki rozłączalne

 

ROZNICA W CENIE TO 50ZL, CZYM ROZNIA SIE TE ZASILACZE, I CZY WARTO MI DOPLACAC 50zl DO tego "lepszego" czy beda mi potrzebne te wejscia o ktorych tutaj sie pisze....?

 

2.

 

 

A-Data 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Extreme Edition 349 zł - nigdzie nie moge znalesc informacji o napieciu tego RAM, max to 1.65v dopuszczalne, oraz chcialbym sie dowiedziec jakie ma napiecie to samo cl7 a-data 1600mhz.

Link to post
Share on other sites

1. Procesor: CORE i5 750

2. Wentylator: Scythe Mugen II

3. Plyta: Gigabyte P55-UD4

4. Pamiec RAM: OCZ 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 Reaper

5. Dysk twardy: SAMSUNG F3 500GB 7200 obr

6. Karta Graficzna: PowerColor Radeon HD5850

7. Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223B SATA

8. Obudowa: Antec Gamer Three Hundred

9. Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600

 

Procka na 4.00GHz stawiasz i gry śmigają bez zająknięcia.

Link to post
Share on other sites

Torture, bede zamawial sprzet w esc... wiec roznica w cenach jest 50pln, i tylko to wchodzi w gre, bo nie znam zadnych innych sklepow gdzie jest tak tanio, zloza za darmo caly sprzet, i bedzie mozliwa wysylka za pobraniem, moglbys mi wyjasnic czym sie roznia te dwa modele zasilacza? roznica az 50zl, czy ten drozszy ma lepsza wydajnosc? podalem specyfikacje sprzetu..i5, hd 5850, sprawdzalem wszystkie testy i gdy bedzie mocne oc wszystkiego co sie da, powinno pobierac 400W+, a odpinane kable w niczym mi nie potrzebne zeby placic 50zl wiecej, bo antec 300 to dobra obudowa i chyba nie beda zabuzac cyrkulacji powietrza, czy w czyms jeszcze jest lepszy modxstream, od wersji tanszej...? nie wiem co oznaczaja te porty w specyfikacji itp, i ogolnie w sklepie esc 50zl roznicy nalezy wziasc pod uwage, wiec czy ta wersja tansza udzwignie wszystko, czym dokladnie itp sie rozni, prosze o wyjasnienie, dzieki z gory

Link to post
Share on other sites

StealthXStream 500W i ModXStream Pro 500W to praktycznie to samo, z tą różnicą, że ten drugi ma odpinane kable. Budowa i moc niemalże identyczna.

 

Mimo wszystko weź MC-620, bo:

1) Tańszy (215zł)

2) Mocniejszy (ponad 500W na liniach zasilających procka i grafikę)

3) Cichszy (wentylator 140mm)

 

LINK: http://www.esc.pl/product_info.php?prod ... Csid=55fd8

Link to post
Share on other sites

Rozumiem torture wiec w gre wchodzi mc-620 oraz StealthXStream 500W.

 

Nigdy nie slyszalem o firmie MC, czy jest to jakis markowy zasilacz? bo np, na forum pclab NIGDY jeszcze nie widzialem aby ktos go komus polecil?, czy sa jakies testy w internecie, opinie, recenzje, orientujesz sie moze bo jestem laikiem, na temat tej firmy/tego modelu zasilacza? i dlaczego jest tanszy skoro z twojego opisu wynika ze jest lepszy? prosilbym o wyjasnienia, dzieki

Link to post
Share on other sites

Jest to Modecom, produkowany na zlecenie w jakiejś tam fabryce (nie wiem dokładnie). Testów nie ma, ale z tabliczki znamionowej wynik, że jest mocny. Wentylator 140mm jest cichy (SXS nie ma regulacji obrotów). Gdzieś widziałem jedna opinię użytkownika, to był zadowolony. Znając życie jest to bliźniak jakiegoś innego zasilacza, np. Chiefteca czy Seasonica. Tak samo jak Corsair 750W jest tym samym co Volcano 750W. Kiedyś go zamówię do jakiegoś zestawu i sam dokładniej wybadam sprawę :)

Link to post
Share on other sites

nie jest szalem ale jest wystarczajaco dobry by oddac mu kompa . Modecom na tyle wyrobil sobie dobra opinie modelem MC 350 (oraz seria volcano) ze dalszego krewnego MC620 mozna polecac "w ciemno"

boisz sie to nie kupuj - nikt Ci nie poda testow bo to stosunkowa nowosc

w komputroniku zakup ma same dobre opinie - to nie fachowa wiedza ale swoje mowi

 

sprawnosc to to ile zasilacz pocioagnie produ z gniazdka a nie ile moze podac

80% pociagnie z gniazdka 120% tego co potrzebuja podzespoly

70% pociagnie z gniazdka 130% tego -----

 

a stealth to jest syf zaklamany i glosny oraz wcale nie jest zasilaczem 500W jak sugeruje napis 500W

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, moglby ktos jasno odpowiedziec +/- jaka w rzeczywistosci ma moc MC620, i stealtxOcz 35zl drozszy? bo jesli taka sama to wezme mc.

 

Moc=ocz=500W=wykorzystuje 80%=400W

MC=620W=wykorzystuje 70%=434W

 

dobrze rozumiem?, jesli tak to oczywistym wyborem chyba jest MC?

Link to post
Share on other sites

Ok, już wiem dokładniej. Zasilacz produkowany przez FSP, czyli tych od Fortronów, a także: Amcrox, OCZ, Be Quiet!, Tacens i Zalman.

od dwóch tygodni mam ten zasilacz i go katuje, jak na razie sprawuje się dobrze, jest stabilny i cichy, napędza mi e8400, dwa dyski i jedną 285 gtx

Testowałem ten zasilacz pod obciążeniem multimetrem i trzyma normy ATX (c2d e8400+R4870).

Jedyny mankament jaki ja widzę, to dość słaba sprawność (mniej niż 80%) i tyle.

 

Nie, źle rozumiesz. Moc dostajesz taką jak napisane na tabliczce znamionowej. Po prostu OCZ zabierze mniej prądu z gniazdka. Tzn. jeżeli zabierze z gniazdka 100W to dostaniesz na wyjściu 80W (80%). To ma znaczenie wyłącznie w rachunkach za prąd (max. 100zł rocznie) i ilości ciepła wydzielanego przez zasilacz. Modecom jest mocniejszy, bo dostarcza 470W na liniach 12V, a OCZ ok. 430W. Masz 40W więcej, ciszę i 50zł w kieszeni :)

Link to post
Share on other sites

Aha, rozumiem, wiec Mc bedzie najlepszym wyborem do kwoty 250pln? aby spokojnie uciagnal ten zestaw i5..itp, czy orientuje sie ktos moze czy jest cos w podobnej cenie co mc, z 80%, aby rachunki byly nizsze, bo komp praktycznie z 14-15h dziennie bedzie chodzil?

Link to post
Share on other sites

To niegłupi pomysł, można ze 100zł zaoszczędzić na prądzie. Tak naprawdę to wystarczy Ci Corsair 400W:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=15432

1) Dostarcza 360W na liniach 12V, które się liczą.

2) Ma jedną linię, dzięki czemu może elastyczniej rozkładać obciążenie. Inne zasilacze za takie pieniądze mają dwie.

3) Niesłyszalny.

4) Sprawność 84%, potwierdzenie: http://www.80plus.org/manu/psu/psu_repo ... Report.pdf

5) Core i5 po OC w zestawie z Radeonem 4890 pobiera jedynie 230W, więc masz duuuużo zapasu, potwierdzenie: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /6512.html

6) Gwarancja 5 lat!

7) Cena? 180zł.

 

Widziałem go na żywo, miałem okazję go testować ok tydzień z zestawem kolegi. Jest naprawdę solidnie wykonany, ma mnóstwo różnych wtyczek, a każda wiązka w oplocie. W jego zestawie najgłośniejszy był dysk Seagate'a, zasilacza słychać nie było. Wykonany z grubej matowej czarnej blachy z logo Corsair. Naprawdę robi wrażenie jak na tę półkę cenową. Napięcia były wzorowe, ale nie miałem czasu dogłębnie go testować, nie było raczej potrzeby.

Link to post
Share on other sites

Karta takze bedzie po oc, w przyszlosci dozuce dual co da 8gb..., grafika to 5850, Czy moglbys mi polecic jakis zasilacz jednak 500 W, ktory jest do 250zl, ma z 80%, i jest lepszy od stealxstream-bo chyba uwazacie ze on jest slaby?, bo jezeli rachunek ma byc 100zl wiekszy za rok, to sie kompletnie nie oplaca kupowac tego mc, moim zdaniem, poniewaz to tak jakbym kupowal teraz zasilacz za 350zl, a nie za 250zl...:) Chcialbym 500w do 250zl, z 80% lepsze od steala jak juz wspomnialem wyzej, dzieki:)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...