Skocz do zawartości

asus m5a78l-m lx v2 odblokowanie rdzeni w AMD Phenom II X4 960T Black Edition


Recommended Posts

Witam..

Zakupiłem nowy zestaw, jak w temacie. Chciałem odblokować rdzenie w tym procesorze. Niestety mam jakieś z tym problemy. Wiem, że nie ma pewności co do tego procesora, ale mam wrażenie że coś mi idzie nie tak.

Płyta reklamuje się "Core Unlocker". Na necie znalazłem kilka filmik jak odblokować rdzenie, ale żaden filmik nie dotyczy przedmiotowego modelu płyty. Niby część dotyczy Asusa, ale nie mogę sobie poradzić.

Na części filmików jest np. że trzeba przestawić przełączniek Core Unlocker, ale w mojej płycie tego nie znalazłem. Na jednym z filmików dotyczącym asusa wystarczy podczas uruchomienia gdy pojawia się logo płyty wystarczy wcisnąć na klawiaturze "4" i odblokowują się rdzenie - "Press 4 to activate ASUS Core Unlocker" - u mnie to nie działa - po wciśnięciu 4 po prostu odpala się system.

Trzecią opcją jest ingerencja w samego BIOS - ale tu nie do końca wiem jak. Niby w zakładce " CPU Configuration" zmieniam aby manualnie pokazał rdzenie - po tej zmianie komp się nie uruchamia. (nawet jak zostawię tylko aktywne 4 rdzenie).

 

- Zasilacz ZALMAN 600W.

- BIOS został zaktualizowany do najnowszego.

- Procesor HD96ZTWFK4DGR.

- procesor ma wydajne miedziane chłodzenie

 

Czy ktoś z was ma tą płytę i udało mu się odblokowanie rdzenia w jakimkolwiek procesorze. Może jakiś link gdzie krok po kroku pokazany jest BIOS tej płyty.

Na youtubie jest filmik "ASUS Core Unlocker" - na nim jest to takie proste- a w rzeczywistość jest trochę niestety inna

Link to post
Share on other sites

Wczoraj wieczorem udało mi się spowodować aby po wciśnięciu 4 nastąpiła próba odblokowania rdzeni. Po przytrzymaniu 4 komputer nie wstaje. Po ponownym restarcie jest komunikat "modyfication failed". Do wyboru następnie f1 - wejście do BIOS, f2 przywrócenie ustawień fabrycznych BIOS.

Czy przy próbie odblokowania rdzeni nie należy podnieść napięcia, lub coś innego???

 

Czy przy próbie odblokowania rdzeni konieczne jest podnoszenie napięcia na procesorze??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...