Skocz do zawartości

Windows 7 na 1 GB RAMu ??


Recommended Posts

a nie słyszał o pliku wymiany .... odpalasz aplikację, aplikacja wymaga jakiejś ilości pamięci, nieużywane zasoby (tak nazwę) są zrzucane do swap, aplikacja ma wystarczającą ilość ram do działania -- normalnie będzie działać na w7 (on lepiej zarządza pamięcią niż xp)

A jak jest z Windows 7 starter ? Nie wiem jak wy ale ja miałem taki przypadek że stery od wi-fi lepiej działały na viście (lepszy zasięg) niż na XP kumplowi robiłem wtedy kompa. Edytowane przez Balkon32
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ludziska przestańcie pierdzielić głupoty. Może na gołym systemie to tak wygląda jeśli chodzi o zużycie ale nie przy normalnym użytkowaniu na co dzień !!! Proszę bardzo, zużycie pamięci u mnie na XP przy NORMALNYM użytkowaniu - odpalony winamp/torent ściągający duże pliki (filmy HD)/gg/ anty virus/ skype/przeglądarka i pare innych pierdół a co by się jeszcze działo jakbym odpalił jakiś film w 720p więc przestańcie pieprzyć, że jeden giga na siódemkę do wystarczająco bo miałem siódemkę na 1gb i mi się film w bestplayerze uruchamiał dwie minuty !!

 

http://img818.imageshack.us/img818/6936/36083746.jpg

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Ludziska przestańcie pierdzielić głupoty. Może na gołym systemie to tak wygląda jeśli chodzi o zużycie ale nie przy normalnym użytkowaniu na co dzień !!! Proszę bardzo, zużycie pamięci u mnie na XP przy NORMALNYM użytkowaniu - odpalony winamp/torent ściągający duże pliki (filmy HD)/gg/ anty virus/ skype/przeglądarka i pare innych pierdół a co by się jeszcze działo jakbym odpalił jakiś film w 720p więc przestańcie pieprzyć, że jeden giga na siódemkę do wystarczająco bo miałem siódemkę na 1gb i mi się film w bestplayerze uruchamiał dwie minuty !! http://img818.imageshack.us/img818/6936/36083746.jpg

Nie wiem jak ty ale ja jak mam uruchomione programy to max 2 może 3 nie wliczając pakietów bezpieczeństwa.A co powiesz o Windows 7 Starter ? Edytowane przez Balkon32
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Naprawdę da się pracować (tylko dobrze jest ustawić w tryb najszybszy, i wyłączyć zbędne procesy - da się ustawić, że jest może nawet szybszy niż xp) z win7 x64 przy 1GB -- ale, zrobicie, jak zachcecie - ja już nie polemizuję, opowiadam, co testowałem na własnej skórze (pfu. systemie ;) )

 

//pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Naprawdę da się pracować (tylko dobrze jest ustawić w tryb najszybszy, i wyłączyć zbędne procesy - da się ustawić, że jest może nawet szybszy niż xp) z win7 x64 przy 1GB -- ale, zrobicie, jak zachcecie - ja już nie polemizuję, opowiadam, co testowałem na własnej skórze (pfu. systemie ;) ) //pozdrawiam

A można wiedzieć jaką wersję systemu testowałem HE,Pro,Ultima ? Bo to też ma duże znaczenie.
Link to post
Share on other sites

@effendi360-mam pytanie , jeżeli ci XP przy jak twierdzisz NORMALNYM użytkowaniu zżera 1,3GB pamięci - to jak sobie radziłeś kilka lat temu?mało kogo było stać na 1GB , a 2 to była fantazja- nikt by NORMALNIE nie mógł używać XP?ja nie uważam ,że 56 procesów to jest normalne użytkowanie..u mnie na W7 działa 30-32, też antywirus, przeglądarka,gg , skype ...i wszystko działa jak należy tak samo jak na XP

Link to post
Share on other sites

@effendi360-mam pytanie , jeżeli ci XP przy jak twierdzisz NORMALNYM użytkowaniu zżera 1,3GB pamięci - to jak sobie radziłeś kilka lat temu?mało kogo było stać na 1GB , a 2 to była fantazja- nikt by NORMALNIE nie mógł używać XP?ja nie uważam ,że 56 procesów to jest normalne użytkowanie..u mnie na W7 działa 30-32, też antywirus, przeglądarka,gg , skype ...i wszystko działa jak należy tak samo jak na XP

Przecież tam widać nawłączane tuzin programów to czego się spodziewałeś . Co do XP to mój kumpel ma go na 512 MB RAM do tego jeszcze AVAST i trochę śmieci i leciwy procesor i mu troszkę muli jak grał w GTA 3 to trochę muła miał ale dało się grać :D%-) ale fakt faktem mój komputer mu się włączał pół minuty %-) Edytowane przez Balkon32
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@effendi360-mam pytanie , jeżeli ci XP przy jak twierdzisz NORMALNYM użytkowaniu zżera 1,3GB pamięci - to jak sobie radziłeś kilka lat temu?

Kilka to znaczy ile ??? Bo ja najmniejszy ram jaki miałe to 256 Mb na moim pierwszym pececie jakieś 13 lat temu a potem to już min 2 :P Mówie miałem 1 na tym laptopie z którego teraz piszę ale to był lap mojej ex i jak go przejąłem od razu dokupiłem giga bo się nie dało na tym nic zrobić.

 

a 2 to była fantazja- nikt by NORMALNIE nie mógł używać XP?j

 

Ziom to nie jest tak. Piszesz o czasach gdzie strony internetowe nie były zapieprzone reklamami działającymi we flashu, nie było filmów HD tylko ludzie ściągali divxy a muzyka w formacie FLAC to był kosmos. Teraz, głupi animowany awatar jednego z użytkowników tego forum przy wyświetlaniu wpiernicza mi 20% mocy gpu z 570 !!!

Link to post
Share on other sites

Kilka to znaczy ile ??? Bo ja najmniejszy ram jaki miałe to 256 Mb na moim pierwszym pececie jakieś 13 lat temu a potem to już min 2 :P Mówie miałem 1 na tym laptopie z którego teraz piszę ale to był lap mojej ex i jak go przejąłem od razu dokupiłem giga bo się nie dało na tym nic zrobić. Ziom to nie jest tak. Piszesz o czasach gdzie strony internetowe nie były zapieprzone reklamami działającymi we flashu, nie było filmów HD tylko ludzie ściągali divxy a muzyka w formacie FLAC to był kosmos. Teraz, głupi animowany awatar jednego z użytkowników tego forum przy wyświetlaniu wpiernicza mi 20% mocy gpu z 570 !!!

ja piszę m.in o cenach , pamiętam dobrze jak były drogie , ale że pamięć jest omylna poszperałem w necie...grudzień 1998-dimm 128MB: 805,20zł...dimm 64MB: 425,78zł..2000r- 128MB PC133-571zł...wiec gratuluję , jak miałeś 13 lat temu 256MB...zgodzę się z resztą , ale zauważ -czy otwieramy taką stronę w XP czy W7 to jest tak samo "ciężka", czy ściągasz dvix czy film hd - tak samo uruchamiasz klienta ,wniosek jest jeden - obecnie 1 GB to jest stanowczo za mało do komfortowej pracy bez ograniczeń czy to będzie XP czy W7- to nie ma różnicy, ale pytanie było o W7- więc moja odpowiedź jest w tym temacie- można spokojnie zainstalować na 1 GB RAM i korzystać w miarę komfortowo do podstawowych zadań i tyle w temacie, a różnicy między XP a W& albo nie będzie albo będzie niezauważalna, to też zależy nie tylko od pamieci..

Link to post
Share on other sites

Próbowałem podejść do sprawy naukowo i na wirtualkach zobaczyć ile zajmuje jeden i drugi system. Niestety po prostu się nie da. Siódemka zupełnie inaczej zarządza pamięcią niż XP i tam działy się takie cuda, że coś odpaliłem, potem zamknąłem i... zużycie pamięci spadło o 100MB. Bez powodu.

 

Najlepiej zainstaluj oba i sam oceń, co lepiej działa.

Weź też pod uwagę, że abstrachując od wydajności Siódemka ma sporo więcej zalet niż XP

Edytowane przez szatkus
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=10681 jak masz troche wolnego czasu, to pobaw sie z linuxem. Na pewno bedzie chodzic znacznie zwawiej niz 7. Moze bedzie to Tobie odpowiadac.

http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/2012/10/31/xubuntu-mysi-remix-12-10pl/



http://store.steampowered.com/browse/linux/ steam na linuxa wyszedl i CS tez jest dostepny. Nie trzeba dodatkowej licencji kupowac do CSa, ta z Windowsa jest wazna.

Link to post
Share on other sites

wyłącz co się da z auto startu ,wyłącz niepotrzebne usługi windowsa ,nie instaluj aktywnego anty wirusa,użyj zaporyPC Tools Firewall plus (a jak potrzebny skaner polecam Malwarebytes), wyłącz automatyczne aktualizacje itp w programach i windzie i na razie polecam:

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/100_porad_i_sztuczek_do_Windows_7_-_czesc_1-2905.html

Revo Uninstaller,ccleaner,odkurzacz,System Mechanic Professional

 

ja mam trochę więcej 1.3 GB i z tym co Balkon piszę nie miałbym problemu a on ma więcej rzeczy włączonych patrząc na tray ikony

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...