Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Niedługo kupuję nowego kompa, więc wpierw się was spytam:

Jaki producent robi najlepsze chłodzenie autorskie do kart graficznych? 2 kategorie:

  • Najcichsze i wydajne do lekkiego OC
  • Najwydajniejsze i może być głośne do OC
Nie pytam się was o konkretny model karty z chłodzeniem, tylko o samo chłodzenie. Chłodzenie ma być aktywne, czyli z wentylatorem.

 

Wpadły mi w oko (chłodzenia):[/size]

  • MSI Twin Frozr II
  • MSI Twin Frozr III
  • Asus DirectCU II
  • Gigabyte WindForce III
  • Sapphire ?
  • Evga HD (wersja z GTX 560 Ti)
  • Gainward
  • Iceq X Turbo
  • Może jakieś inne?
Dzięki!
Link to post
Share on other sites

Gigabyte WindForce III

Co tu dużo się rozpisywać, najchłodniejsze i najcichsze, ewentualnie szukaj kart firmy Sparkle oni montują w swoich wersjach autorskich "Calibri" Accelero Xtreme Plus.
Link to post
Share on other sites

MSI Twin Frozr III

suszara i wcale nie takie super wydajne jak o nim piszą

Asus DirectCU II

loteria

Gigabyte WindForce III

ciche i wydajne

MSI Twin Frozr II

porównywalne z wf x2. Osobiście doradzam branie tańszego chłodzenia z tej dwójki.

 

Tyle odemnie o reszcie chłodzeń nie czytałem na tyle dużo aby się wypowiadać.

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Accelero Xtreme Plus bez porównania radzi sobie z WF3, choćby ze względu na dużo większą powierzchnię oddawania ciepła. Należy jednak pamiętać że zajmuje w obudowie aż 3 sloty, podczas gdy WF3 zadowala się dwoma.

Link to post
Share on other sites

<p> </p>

<h3 class="row2" style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 10px; padding-bottom: 0px; padding-left: 10px; font-size: 16px; font-weight: normal; background-image: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; height: 36px; line-height: 36px; color: rgb(90, 90, 90); font-family: helvetica, arial, sans-serif; ">

<span class="author vcard">@<a class="url fn ___hover___member _hoversetup" hovercard-id="63072" hovercard-ref="member" href="http://forum.benchmark.pl/user/63072-biafra1987/" id="anonymous_element_10" style="color: rgb(34, 89, 133); text-decoration: none; " title="">Biafra1987</a></span></h3>

<h3 class="row2" style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 10px; padding-bottom: 0px; padding-left: 10px; font-size: 16px; font-weight: normal; background-image: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; height: 36px; line-height: 36px; color: rgb(90, 90, 90); font-family: helvetica, arial, sans-serif; ">

<span style="color: rgb(0, 0, 0); ">Ile centymetrów ma ta karta? Zmieści się w SilentiumPC Regnum L50? (33cm na kartę graficzną)</span></h3>

 

Link to post
Share on other sites

hmmm, pewnie to samo co w przypadku Nvidi - Gigabyte WFIII, później WFII, MSI TFII...

Accelero Xtreme Plus radzi sobie z każdym z tych wymienionych powyżej... na moje oko to najlepiej brać najtańszego referenta i samemu założyć Accelero...

 

btw, co do Regnuma... ja tam pakowałem HD 6990 więc wszystko wejdzie :)

Link to post
Share on other sites

Miałem Windforce od Gigabajta na GTX 460. Bardzo ciche. Było chłodne. W BF3 osiągnąłem 61*C przy 61% obrotów wentylatora. Przy tym trzeba zaznaczyć, że ta karta była niesłyszalna nawet w obciążeniu.

 

Teraz posiadam Twin Frozr II na 6950 MSI 2GB i grafika jest chłodniejsza o 2*C (w BF3 maks. temp. = 59*C), przy 54% obrotów wentylatora.

 

Oba chłodzenia są niemal identyczne, lekko wskazałbym na Twin Frozr II.

Link to post
Share on other sites

to fajnie, a gdzie kupić same Accelero? Czy zamontuje je na najtańszą 6970?

np. tutaj http://www.cooling.pl/arctic-cooling-accelero-xtreme-plus-ii,produkt,553120.html?from_category=103_96 albo też ciekawe

http://www.cooling.pl/zalman-vga-cooler-vf3000f-gtx580570480,produkt,553765.html Jednak osobiście nie zaprzątałbym sobie tym głowy tylko kupił jakiś dobry model nie referencyjny 2 slotowy i miał spokój.

Link to post
Share on other sites

Miałem Windforce od Gigabajta na GTX 460. Bardzo ciche. Było chłodne. W BF3 osiągnąłem 61*C przy 61% obrotów wentylatora. Przy tym trzeba zaznaczyć, że ta karta była niesłyszalna nawet w obciążeniu. Teraz posiadam Twin Frozr II na 6950 MSI 2GB i grafika jest chłodniejsza o 2*C (w BF3 maks. temp. = 59*C), przy 54% obrotów wentylatora. Oba chłodzenia są niemal identyczne, lekko wskazałbym na Twin Frozr II.

WindForce na GTX 460, a WindForce na GTX 570 to zupełnie inna konstrukcja... A poza tym to nie wiem jak można chwalić WF2 na 460-tce jeśli nie chłodzi nawet regulatora napięcia... ale co tam na rdzeniu 60C, to lecimy... nie patrząc że sekcja się gotuje.

Link to post
Share on other sites

Gianward w Phaenton'ach GTX580 3GB ma odwortne chłodzenie na wierzchu są radiatory a pod spodem trzy wiatraki do cichego chłodzenia wybierz Gainward / Gigabyte WF III a do cichego i wydajnego Asus DCII przynajmniej nie turbosprężarka jak MSI

ogółem najlepiej jak ktoś kto miał 3 takie karty by je porównał ja osobiście na komputerach znajomych testowałem DCII Asus'a na HD7970 i GTX560 a WF na dużo słabszej więc porównania nie ma a do ciężkiego oc WF III się nie nadaje jest jak 3 turbosprężarki z doładowaniem po 3bary każda.

Link to post
Share on other sites

Słyszałem, że asus to super chłodzenie, ale słyszałem też że głośny i niewydajny jak cholera, a co do MSI to TF mają dobre, solidne, ale rzeczywiście głośne. Cóż, nie można mieć wszystkiego, a poza tym afterburnerem można sobie obniżyć napięcie wiatraczków i mieć ciszej (nie podczas gier...)

Link to post
Share on other sites

ja posiadam radka 6870 z ice q chłodzenie jest bardzo ciche i wydajne(polecam) choć przy niektórych kartach wiatrak lubi czasem zaświszczeć nie jestem ekspertem ale mogł bym powiedziec ze porównywalne z windforcem

Link to post
Share on other sites

Podkręcanie karty obojętnie jakiej firmy robisz po przez msi afterburnera.

ale czy windforca można podkręcić jak msi w standardzie?

WF jest wydajniejszy co powoduje, że będą niższe temperatury na karcie graficznej. Jednak to w jakim stopniu podkręcisz kartę zależy tylko i wyłącznie od Twojego szczęścia jaką sztukę dostaniesz.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...