Skocz do zawartości

Naginanie faktów przez Komputronik.pl


Recommended Posts

Właśnie zobaczyłem coś co bardzo mi się nie podoba. Wraz z premierą nowych kart HD5000 pojawiły się one w ofercie Komputronika. Zdaje się że od dziś. Jednak są tylko wirtualnie, nawet nie mają ich w magazynach. Okazuje się jednak, że klienci już "kupili" kilkadziesiąt przedmiotów wraz z tymi kartami. Pokazuje się to w kategorii Akcesoria/Top10 powiązane kategorie gdzie stoi jak byk Klienci, którzy kupowali ten produkt, najczęściej wybierali także:. A nie mogli ich wybrać bo nikt jeszcze tyg kart nie kupił. A scenariusz, że ktoś zamówił już kartę i przy okazji te towary wydaje mi się mocno nieprawdopodobny.

 

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... -E%29.html

Link to post
Share on other sites

I na pewno ktoś zamawiąjąc kartę za 1.5k zł nie zamówiłby takiego szajsu:

 

 

Revoltec zestaw chłodzący chipset VGA Revoltec zestaw chłodzący chipset VGA

 

Samsung DDR2 2GB 800MHz CL6 BOX Samsung DDR2 2GB 800MHz CL6 BOX

 

 

Nie ładnie Komputroniku, nie ładnie.

Link to post
Share on other sites

Ale Wy jesteście grzeczni chłopcy. Po pierwsze, karta jest od jak dawna? Kilku godzin? Nie jest to gdzieś na środku wielkimi literami tylko w 4. zakładce z kolei, która btw nazywa się Akcesoria/Top10. Tylko jedno zdanie tam się nie zgadza :P No ale skoro chcecie kogoś wieszać, to proszę bardzo :co: Poza tym czujecie się oszukani, skoro wiecie dokładnie, że to nieprawda? No i myślicie, że ktoś się tym sugeruje w ogóle? :) Ktoś kupi 5870, wejdzie w tę zakładkę i pomyśli: "No tak, to teraz kupię sobie Splitter Digitus 8-portowy A-DC 43110 400MHz. Nie wiem co to jest, ale kupię, bo Komputronik każe" :co: Spokojnie chłopaki, świat się nie zawalił ;)

 

Ciekawszy jest sam algorytm działania tej zakładki, bo wychodzi na to, że są to totalnie losowe produkty :P

Link to post
Share on other sites

Oj komputronik coraz bardziej mi podpada. Co prawda już kiedyś mnie zaciekawiła ta rubryczka.

Może i my wiemy, ale ktoś kto kompletnie nie zna się na sprzęcie i jakiś produkt zostanie mu polecony to tak:

-O jest ta karta! Zamawiam.

-Ale kurcze?! Co to? Skoro inni kupowali te pamięci to może ja też muszę by to działało?

 

Taka sytuacja może wydawać się absurdalna dla nas, ale myślę że kupowanie 9600GT DDR2 z 1gb pamięci jest równie dziwne.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Karty z serii HD5000 są w ofercie komputronika na pewno od 3 dni, ponieważ je tam widziałem właśnie 3 dni temu, chociaż karty też były niedostępne wtedy.

 

To że nie ma ich w magazynie centralnym, nie znaczy że jakiś oddział jej nie ma. Przecież można sprawdzić konkretne sklepy.

Link to post
Share on other sites

Co do "klienci, którzy kupili ten produkt, wybrali także:" to mam taką teorię. Ktoś kupił np przykładowe pamięci DDR2 CL6 rok temu, a teraz kartę za 1500 zł. Jest to możliwe, w końcu nie jest tam napisane, że kupili oba produkty równocześnie. Poza tym ktoś mógł też kupować np części do dwóch różnych (tańszy i droższy) zestawów, wszystko jest możliwe.

 

Co nie zmienia faktu, że prawdopodobnie nie są to produkty NAJCZĘŚCIEJ wybierane przez klientów kupujących tego Radeona :)

Link to post
Share on other sites

Ja miałem jeszcze ciekawszą przygodę. Zamówiłem komputer u nich, no z rok temu i zaznaczyłem, żeby złożyli. No fajnie, ładnie. Do zestawu dołożyli mi karteczkę z wynikami 3d mark i że sprawdzili czy wszystkie porty działają (a ja zmówiłem kompa bez systemu...). Po 3h padała mi płyta. Jak oni go testowali??? - Nie testowali.

 

Im się wydaje, że są tak "fajni" i tak duzi że od czasu do czasu mogą sobie ignorować ludzi, bo to i tak im rybka. Nie przyjdzie ten to przyjdzie 20 nowych...

 

A ta rubryczka to mnie tylko rozbawia GTX285 + 512Mb DDR (Wyprzedaż) :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

no albo sprzedawanie towaru po tanszych cenach ale z wadami ( np brak pudełka, letkie rysy na obudowie, nawet SLADY UŻYTKOWANIA...) to wkoncu to jest pozadny sklep czy jakis podmiejski bazarek...

Nie wiem, co ci w tym nie pasuje. Jest okazja kupić coś taniej, ale z niepełnym wyposażeniem / krótszą gwarancją - co w tym złego?

A taki sprzęt najprawdopodobniej zostaje po testach (na benchmarku?), albo jak jakiś klient przyjdzie wymienić / oddać towar, bo mu się nie podobał (lub go odeśle, jak kupował w sklepie internetowym).

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

no albo sprzedawanie towaru po tańszych cenach ale z wadami ( np brak pudełka, letkie rysy na obudowie, nawet SLADY UŻYTKOWANIA...) to wkoncu to jest pozadny sklep czy jakis podmiejski bazarek... no i jeszcze te ceny... ;)

Są to zazwyczaj rzeczy/ podzespoły z różnych rozbiórek komputerów, które wcześniej były wypożyczone na jakiś czas np. 2 tyg, ewentualnie po testach, recenzjach.

Takie podzespoły są testowane intensywnie w celu uniknięcia nieprzyjemności + masz gwarancje na pewien okres zazwyczaj 3 miesiące, jak się nie mylę. Wiec w razie czego spalić i wymienić na nowe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...