Skocz do zawartości

Jakie ustawienia do CoD4 przy Sennheiserach PC360 i Asus Xonar XD/DX.


Recommended Posts

Witam, to mam pytanie odnośnie ustawień karty dzwiękowej w grze.

 

Gram w różnych ligach esportowych na scenie COD4. Jak w CS, potrzebny jest dobry dzwięk. Sprzęt mam najlepszy z możliwych. PC360 + Asus Xonar. Pytanie jak ustawić to?

Czy dać w sterowniku Xonara Headphone czy 7.1? I jak wybiore 7.1 to w grze dać standadowe ustawienia (wtedy by wzięło je z karty.dzw.) czy może ustawić headphone + stereo w grze? I jeszcze o co chodzi w PCM? Mam do wyboru kilka opcji : 48Khz, 96Khz i 196Khz, która najlepsza aby mieć jak najdokładniejszy dzwięk w grze?

 

Pozdrawiam,

quanti

Link to post
Share on other sites

@Quantinum nie brakuje tobie wzmocnienia na tych słuchawkach? Ujemny miał z nimi problem i nie był do końca zadowolony.

 

A co do ustawień, to w sumie do grania nic nie potrzeba. Możesz co prawa się pobawić Dolby Headphone czy 7.1 Virtual Speakers na słuchawkach, ale mnie to tak średnio się podobało możne i efektownie, ale przy tym zniekształca całą przestrzeń.

 

sample rate mam ustawione 48khz z panelu sterowania karty, na 3x różnych Xonarach nie odczułem żadnej różnicy zmieniając na wyższa wartość.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

A co do ustawień, to w sumie do grania nic nie potrzeba. Możesz co prawa się pobawić Dolby Headphone czy 7.1 Virtual Speakers na słuchawkach, ale mnie to tak średnio się podobało możne i efektownie, ale przy tym zniekształca całą przestrzeń.

sprawdziłem ten szajs z ciekawości kompletnie nie wiadomo co i gdzie za to brzmienie jak w studni - super

Link to post
Share on other sites

Jemu chodził o tryb Dolby, który do gier nie sprawuje się dobrze, choć są tacy co go włączają. U mnie niema problemu z lokalizacją czegokolwiek w CS:Source , ale pod-głos to fakt nienaturalny, jak i niskie tony, więc tych efektów nie używam do grania.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Coś mi się zdaje ,że nawet niektórzy posiadacze Xonara nie wiedzą o jego możliwościach.

http://www.overclock.pl/articles/show/id/404,co-mi-w-komputrze-gra-czyli-sb-recon3d-vs-xonar-dx

 

 

Wybierz w Xonar Audio Center : channels :8 ,PCM 192 kHz , PCM Dolby Headphone , DSP włącz na zielono GX i ciesz się przestrzennym dźwiękiem "na wypasie" w swoich ulubionych grach. Możesz sobie dodatkowo wybrać rodzaj głębi DH1 DH2 DH3 lub włączyć po prostu ustawienie GAME.

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

To już oceni sam . Nie powiem komu i gdzie dudni kupa bo poprzedniego posta admin wykasował nie wiem czemu.Może za to ,że trafiłem w czuły pkt.

To jesteś głuchy, albo masz pierdziawki za 10 zł, a nie słuchawki - dlatego dla ciebie nie ma różnicy między kupą a kupą - bo twoje słuchawki tylko kupę potrafią zagrać.

Link to post
Share on other sites

a pozycjonowanie jest często lepsze niż w dźwięku "3D",

Właśnie w dobrym stereo można usłyszeć spektakularną przestrzeń "3D" wszech ogarniającą stereofonią :] . Bijące bezlitośnie wszystkie 5.1, czy 7.1. Szkoda, że producenci gier wylali się na ścieżki dźwiękowe w grach . Dlatego to tak stanęło w miejscu, tylko jakieś efekty od czasu do czasy ktoś promuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...