Skocz do zawartości

KOŃCOWY ZESTAW + PYTANIA ( 3000 ZŁ )


Recommended Posts

Skoro nie jesteś na bieżąco to po co udajesz eksperta?

 

Konkurent według graczy, ale przez producentów za 2 różne konstrukcje

http://screenshooter.net/data/uploads/ea/rf/xkrd.jpg

 

Podkręcić można, ale będzie krótszy żywot.

http://screenshooter.net/data/uploads/ea/rf/xkrd.jpg

Link to post
Share on other sites

Słuchaj producentów to super na tym wyjdziesz ^^

Poza tym skoro nie masz czasu sprawdzać profili ani testów to wróć na forum jak znajdziesz owy czas

 

Nie bądź za mądry bo ci się na życiu to odbije. Jeśli coś ci nie pasuje to po co piszesz?. Taka zagadka.

 

Skoro nie jesteś na bieżąco to po co udajesz eksperta?

 

 

http://screenshooter.net/data/uploads/ea/rf/xkrd.jpg

 

 

http://screenshooter.net/data/uploads/ea/rf/xkrd.jpg

 

To ja owego udaje?. No ją nie wiem. Wyrażam tylko swoją opinię więc przepraszam jeśli uważasz to za jakieś wywyższanie.: p.

Link to post
Share on other sites

Żeby wyprowadzić ludzi z błędów w które ty ich usilnie wprowadzasz :>

 

Ja mam takie plany wprowadzenia ludzi w obłęd i przejęcie władzy nad całą planetą!... Człowieku ja mówię prawdę. znajdziesz dobrą 6950 za 950 zł.: p.

Link to post
Share on other sites

Ja mam takie plany wprowadzenia ludzi w obłęd i przejęcie władzy nad całą planetą!

Już wystarczająco dużo debili rządzi światem, nie potrzeba ich więcej...

 

Człowieku ja mówię prawdę. znajdziesz dobrą 6950 za 950 zł.: p.

A równie wydajnego 560Ti za 790zł. Czy to jeszcze ci nie wystaczy? Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Nie wystarczy. [Głównie przez shadery.: D.] W końcu dla mnie liczy się wydajność która się utrzyma, a nie jakieś kłopoty z kartą bo " Ale mamo, ja tylko podkręciłem kartę o 100 mhz więcej... ". Są karty które nie są przeznaczone do dobrego OC i są stabilniejsze. Mam wtedy świadomość że nic nie runie i karta będzie działała doskonale w mniejszych temperaturach.: ).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Generation spójrz tutaj:

http://nvision.pl/Radeon-HD-6950-vs-GeForce-GTX-560-Ti-ostateczne-starcie-czyli-szczegolowa-analiza-wydajnosci-i-roznic-w-wynikach-miedzy-portalami--Articles-422-ndetails-25.html

 

znajduje się tutaj kilka prestiżowych portali, które dokonały porównania obu kart. czy kwestia przeciętnie 5-7 fps-ów (myślę że i tak wygórowaną przeciętną podałem) zrobi temu człowiekowi ogromną różnicę? Ja osobiście w to wątpię. Co do żywotności karty graficznej. Nie można mówić, że GeForce 560 Ti po podkręceniu będzie mniej żywotny z Radeonem 6950 tak samo; wszystko zależy od modelu karty graficznej. Możesz kupić niby 2 identyczne karty graficzne gdzie jedna wytrzyma dłużej, druga krócej; kwestia tego jak w fabryce została wytworzona (jeżeli tak mogę to ująć). Wiadomo, że na to wpływają także inne czynniki tj. zasilacz, który rzecz jasna jest dobrze dobrany. Zarówno 560 Ti jak i 6950 są odpowiednio podatne na OC. Patrząc na twoją sytuacje kiedy ograniczają Ciebie rodzice bierz Gigabyte 560 Ti. Na High zagrasz na pewno. No chyba, że jesteś tak zapalonym graczem, że nie grasz w gry poniżej 60 fps-ów, choć szczerze w to wątpię. Tak jak chyba ktoś wyżej zamieścił link, ale podam jeszcze raz na wszelki: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx560-ti-1gb-gv-n560ud-1gi-411014

 

Apropo OC procesora to nasuwa mi się pytanie czy opłacalne jest brać w twoim przypadku Intel Core I5 2500 K. Myślę, że tańszą i ogólnie korzystniejszą opcją byłoby wziąć Intel Core I5 2400, który ma słabszy potencjał OC, lecz czy ty będziesz na tyle, że tak powiem zdolny by wykrzesać potencjał I5 2500K. Masz tutaj link:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_Gry-3532/strona/12677.html

a tutaj drugi link:

http://www.chip.pl/testy/podzespoly-pc/procesory/intel-core-i5-2400

 

Zastanów się nad tym bo to jest ponad 100 zł różnicy (w zależności od sklepu). Pozdrawiam :))

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie wystarczy. [Głównie przez shadery.: D.] W końcu dla mnie liczy się wydajność która się utrzyma, a nie jakieś kłopoty z kartą bo " Ale mamo, ja tylko podkręciłem kartę o 100 mhz więcej... ". Są karty które nie są przeznaczone do dobrego OC i są stabilniejsze. Mam wtedy świadomość że nic nie runie i karta będzie działała doskonale w mniejszych temperaturach.: ).

@Igoruss

 

Lepiej tego nie można było ująć :]

 

@Generation

No bo k^%^@ zaraz nie wytrzymam co ty pi*******z :o

To, że radeon ma 4 razy więcej shaderów nie ma nic do rzeczy. To jest inna architektura kart, inna wydajność shaderów. Tego się nie porównuje :!:

Link to post
Share on other sites

@Igoruss Lepiej tego nie można było ująć :] @Generation No bo k^%^@ zaraz nie wytrzymam co ty pi*******z :o To, że radeon ma 4 razy więcej shaderów nie ma nic do rzeczy. To jest inna architektura kart, inna wydajność shaderów. Tego się nie porównuje :!:

Za późno. Już za kilka dni w moje łapska wpadnie MSI Radeon HD 6950 Twin Frozr 2 i

zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+ ( P1-550S-XXB9 )

 

Teraz wam nie odpuszczę, a widząc jak gra działa na 25 fps, a 30 fps to naprawdę poczułem ogromną różnicę [ W FPS te 5 fps naprawdę się liczy] i no cóż większe zaufanie do ATI.

Link to post
Share on other sites

25 FPS-ów to jest dolna granica płynności gry, i wiadome jest to że gdy gramy to pokonujemy różne otoczenie, które nieraz bardziej a nieraz mniej obciąża naszą kartę graficzną powodując destabilizacje oraz spadek nagły fps-ów np. do 20 gdzie gra jest wtedy może nie tyle co niegrywalna ale "niewygodna". Zakładając natomiast przedział 35-40 fps-ów takiej różnicy nie odczujesz, bo spadek z 40 do 32 fps-ów nie jest tak odczuwalny (moim zdaniem oczywiście i z własnego doświadczenia) jak z 30 do 22 fps-ów. Radeony natomiast mają tendencje do drastyczniejszego spadku ilości klatek na sekundę.

Powracając do sympatii u zaufania co do kart graficznych. Tak jak napisałem, jest tak samo prawdopodobne że trafisz na felernego GeForca jak i Radeona (może poza paroma serii które geforcowi po prostu nie wyszły, ale w radeonach to zjawisko też występuje także wszystko się zrównuje).

Ale jak to się mówi już po ptakach. Także życzę miłego grania bo miałem możliwość sprawdzenia i przetestowania Radeona 6950 tyle że od Asus'a.

 

Apropo tego że radeon ma 4 razy więcej shaderów o niczy nie świadczy jak kolega powyżej zdążył wspomnieć. Liczy się przede wszystkim realna ilość fps-ów, i ogólnej wydajności, a nie shadery

Edytowane przez adi9225
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

25 FPS-ów to jest dolna granica płynności gry, i wiadome jest to że gdy gramy to pokonujemy różne otoczenie, które nieraz bardziej a nieraz mniej obciąża naszą kartę graficzną powodując destabilizacje oraz spadek nagły fps-ów np. do 20 gdzie gra jest wtedy może nie tyle co niegrywalna ale "niewygodna". Zakładając natomiast przedział 35-40 fps-ów takiej różnicy nie odczujesz, bo spadek z 40 do 32 fps-ów nie jest tak odczuwalny (moim zdaniem oczywiście i z własnego doświadczenia) jak z 30 do 22 fps-ów. Radeony natomiast mają tendencje do drastyczniejszego spadku ilości klatek na sekundę. Powracając do sympatii u zaufania co do kart graficznych. Tak jak napisałem, jest tak samo prawdopodobne że trafisz na felernego GeForca jak i Radeona (może poza paroma serii które geforcowi po prostu nie wyszły, ale w radeonach to zjawisko też występuje także wszystko się zrównuje). Ale jak to się mówi już po ptakach. Także życzę miłego grania bo miałem możliwość sprawdzenia i przetestowania Radeona 6950 tyle że od Asus'a.

No nie tak po ptakach. W Magazynie nie mieli i karta będzie za kilka tygodni raczej.: p. Ale zasilacz to już kupie bo jest, ale chyba kupie Chiefteca zamiast XFX. A niby Geforce'om nie spadają klatki?: p.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Klatki spadają, tylko nieraz widząc, analizując testy można było zauważyć drastyczniejsze spadki fpsów w radeonach. Oczywiście słowo drastyczniejsze jest może przesadzane ale na pewno zauważalne. Przynajmniej jak grałem w BF 3 to na high z 55 do 38 potrafiło spaść. Ale myśle, że to nie jest jakiś poważny problem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Klatki spadają, tylko nieraz widząc, analizując testy można było zauważyć drastyczniejsze spadki fpsów w radeonach. Oczywiście słowo drastyczniejsze jest może przesadzane ale na pewno zauważalne. Przynajmniej jak grałem w BF 3 to na high z 55 do 38 potrafiło spaść. Ale myśle, że to nie jest jakiś poważny problem.

No wiesz. Te straszne BF3 to w niektórych lokacjach poprostu przycina maksymalnie.

Link to post
Share on other sites

Nom dokładnie, szczególnie gdzie jest duże booom. Ale kwestią inną na to wpływającą są też sterowniki.

No stery od razu trza będzie najnowsze ściągnąć.: ). A grałeś może w The Darkness 2 na tej karcie?[ Wiem 60 fps-ów, ale gierka full wypas].

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Asusów nie polecam, często są z nimi problemy. MSI bardziej pewne... jednak i tak bym brał 560 Ti od Gigabyte.

No ja z kolei naczytałem się wątków z przegrzewającymi się MSI Twin Frozr a jedynym problem Asusów DC II może być chyba tylko, że na max. obrotów są głośne...
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O właśnie. Kupuj MSI Radeon HD 6950 Twin Frozr II. Sam miałem wczoraj kupić w sklepie, ale w magazynie nie mieli. Sprzedawca mówił że naprawdę solidna karta, cicha i bardzo wydajna, a cena miodzio za ten sprzęt.: ).

 

No ja z kolei naczytałem się wątków z przegrzewającymi się MSI Twin Frozr a jedynym problem Asusów DC II może być chyba tylko, że na max. obrotów są głośne...

Przegrzewają?. No cóż, wszystko zależy od wentylów bo piszą że karta bardzo cicho chodzi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...