Skocz do zawartości

Ustawienia dźwięku 5.1 Windows 7


Recommended Posts

Witam!

Mam głośniki 5.1 i starą płytę główną ze zintegrowaną kartą dźwiękową do której nie mam aplikacji, która działa na Windowsie 7. Kiedyś jak ustawiłem w Windowsie dźwięk 5.1 to działało tak jak oczekiwałem, jednak teraz gdy ustawię 5.1 to jak testuję głośniki w konfiguracji to działa jako 5.1 jednak nigdzie indziej nie, czy jest jakieś rozwiązanie? Pozdrawiam 8)

Link to post
Share on other sites

Jak masz strumień stereo to bez efektów DSP będzie stereo, niezależnie czy będziesz mieć 4.1, 5.1, 7.1 czy jeszcze inne. W przypadku Winampa są chyba pluginy przetwarzające stereo na surround, w soundblasterach była opcja CMSS-3D od mniej więcej tego samego. Jak to zrobić w Twoim przypadku nie mam pojęcia.

Link to post
Share on other sites

Płyta główna Asus M2N-SLI, chipset nForce560 SLI. Dodam jeszcze, że instalując sterownik do karty bez aplikacji (przez menedżer urządzeń) to nawet testując konfigurację dźwięk wydobywa się przez jedno wyjście w płycie.

Edytowane przez plbenchmark
Link to post
Share on other sites

Wiesz.. Pogrzebałem chwilę w internecie i trafiłem (chyba) na rozwiązanie twojego problemu:

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20100314002527968&board_id=1&model=M2N-SLI&page=1&SLanguage=en-us

 

Niestety, sterownik ten był wrzucony na Megaupload, więc już chyba przepadł bezpowrotnie. :/ W takim razie pozostaje Ci zapewne już tylko przesiadka na VLC.

 

Edit: możesz też zainstalować i pogrzebać w opcjach ffdshow, może uda się rozdzielić dźwięk na pozostałe kanały...

Edytowane przez nazgul1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Być może te sterowniki z megaupload by działały. Szukałem w internecie podobnych, nie mogłem znaleźć. Zainstalowałem sterowniki z aplikacją z płyty i jak chciałem otworzyć okienko do ustawiania dźwięku to wyskoczyło okienko o nazwie: "Proces hosta systemu Windows (Rundll32)", a w nim: "Program Proces hosta systemu Windows (Rundll32) przestał działać".

Mam nadzieję, że to w czymś pomoże.

Link to post
Share on other sites

Nie, ten komunikat w niczym nie pomoże.

 

Ale tak jak napisałeś wcześniej,...

jak testuję głośniki w konfiguracji to działa jako 5.1 jednak nigdzie indziej nie, czy jest jakieś rozwiązanie?

to ze sterownikami wszystko jest ok, tylko brakuje Ci dobrego miksera audio.

 

Jak chcesz mieć dźwięk przestrzenny w programach, które nie potrafią rozszerzać kanałów (np. WMP) to zainstaluj ffdshow i postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie: http://www.hack7mc.c...o-settings.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...