Skocz do zawartości

Recommended Posts

Niedawno zakupiłem zestaw komputerowy. I borykam się z pewnym problemem. Zestaw taki jak w sygnaturce + 2 dyski Hitachi podpięta pod SATĘ.

 

W czasie działania systemu, gdy wykonuje jakieś bardziej złożone operacje, czy też odpalę prostą grę (o super 3d jeszcze nie pomyślałem), komputer po prostu zamarza. W sensie nic się nie dzieje na ekranie tak jak zamarzł tak stoi i nic się nie dzieje. Jest to cholernie irytujące ponieważ kupę kasy wydałem, by mieć komputer do pracy, a jednak nie mogę na nim pracować. Jeżeli ktoś może coś podopowiedzieć to będę wdzięczny.

 

Niby taki problem występuje na win 7, ponieważ coś tam sobie nie radzi, gdy jest zainstalowany na SSD, ale coś mi się nie chce wierzyć.

 

Muszka i klawiatura również zamiera. Nie można ni poruszyć myszką ni wywołać menagera za pomocą ctrl+alt+del. Po prostu komputer zamarza. Nic się nie dzieje.

 

Dodatkowe info:

-na najnowszych sterach jest ten sam problem.

- występuje na win 7 i win 7 sp1 (oba wersja proffessional 64 bit).

- system jest zainstalowany na Crucial M4 64GB.

-temperatury żadko podskakują powyżej 40 stopni nawet podczas testowania komputeraz benchmarkami. sprawdzałem za pomocą RealTemp, oraz GPU-Z.

 

Wszelkie naprowadzenia na jakąkolwiek pomoc będą przydatne. Google nic ciekawego mi nie wyrzucił, więc zwracam się do osób, które mają większą wiedzę niż ja.

Link to post
Share on other sites

na razie jeszcze pokombinuje z updatem biosu płyty głównej, bo jak wyczytałem procka moje wspiera od wersji 0906, a ja mam 0608, wiec lekko przestarzałą... Spróbuję jeszcze zrobić update reszty urządzeń, może to pomoże, ponieważ stawiałem kilka wersji windy na tym kompie i ciągle ten sam efekt.

 

Jak update biosu nie pomoże to, zaisntaluje system na HDD i zrobię SSD caching, choć wzrost prędkości mnie nie satysfakcjonuje...

Link to post
Share on other sites

ale sterowniki czego?

 

up biosu w drodze... zobaczymy czy coś to da.

 

Dobra. Na razie stabilnie chodzi. Od godziny i dziesięciu minut chodzi stabilnie po aktualizacji biosu płyty głównej, przełączeniu RAMu w tryb 1600MHz, oraz wyłaczeniu oszczezania energii EPU (nie wiem co to dokładnie jest :)

Edytowane przez neosatan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...