Skocz do zawartości

Intel Ivy Bridge - Cena i osiągi


Recommended Posts

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Intel_Ivy_Bridge_nowoczesne_procesory_tansze_niz_zakladano-39516.html

 

Z ostatniego newsa wynika że TDP Ivy brigdów ma się nie zmienić, architektura Ivy będzie bazować na Sandy Bridge, ciekawe :P

 

widać szykuję się tylko malutki postęp dla podstawki LGA1155 :P

Link to post
Share on other sites

Core i7-3770K 'Ivy Bridge' podkręcony do 6,6 GHz


Użytkownik forum Expreview dostał w swoje ręce sklepową wersję nowego procesora Core i7-3770K firmy Intel z rodziny Ivy Bridge, zbudowanego w 22-nanometrowym procesie technologicznym. Po użyciu systemu chłodzenia ciekłym azotem udało się uzyskać stabilne taktowanie na poziomie 6585 MHz oraz 6617 MHz, przy najwyższym dostępnym mnożniku (63x) oraz częstotliwości magistrali zwiększonej do 104,5 oraz 105 MHz. Napięcie zasilania nie należało do najniższych i wynosiło aż 1,85V (CPU-Z podawał błędną wartość 1,056V). Platformę testową stanowiła płyta główna Gigabtye Z77X-UD5H, dwie kości DDR3-2133 firmy G.Skill oraz zasilacz Corsiair AX1200W.

Udało się również wykonać próbkę Super Pi 1M, a osiągnięty wynik przy taktowaniu 6511 MHz to 5,585 s. Premiera nowych procesorów Intela z rodziny Ivy Bride odbędzie się w najbliższy poniedziałek 23 kwietnia.

http://twojepc.pl/graph0/news12/26599_4.jpg Edytowane przez kamar59
Link to post
Share on other sites

Ivy Bridge, czyli czary mary Intela z TDP

 

Portal Nordic Hardware dotarł do BOX'owych wersji procesorów Ivy Bridge, które już niebawem trafią do sprzedaży, a redaktorzy tego vortalu ze zdziwieniem odkryli, że najwydajniejszy, czterordzeniowy i ośmiowątkowy Core i7-3770K charakteryzuje się TDP na poziomie 95W. Wartość TDP nie zgadza się więc z wcześniejszymi doniesieniami, które sugerowały, że ten wytwarzany w 22nm technologii procesor będzie mieć TDP 77W. Najciekawsze jest w tym jednak to, że TDP tego modelu tak naprawdę wynosi 77W, a nie 95W.

 

Czyżby pomyłka Intela? Nic z tych rzeczy. Okazuje się, że zabieg ten był celowy i chodziło o zmuszenie producentów płyt głównych do tworzenia produktów z sekcją zasilania, zdolną obsłużyć procesory o TDP 95W. W tym miejscu należy pamiętać, że TDP to miara pomagająca między innymi projektantom systemów chłodzenia i płyt głównych, a nie faktyczny pobór energii procesora.

 

Zabieg Intela ma sprawić, że wsteczna kompatybilność wszystkich płyt głównych z procesorami Sandy Bridge będzie faktem i że producenci nie zaczną "kombinować", dodając słabszą sekcję zasilania. Według niektórych może to być również swoista furtka dla Intela, który w razie potrzeby będzie mógł wprowadzić do swojej oferty sześciordzeniowy model procesora dla podstawki LGA 1155, w pełni zgodny ze sprzedawanymi płytami głównymi.

 

http://twojepc.pl/graph0/news12/26601_2.jpg

Edytowane przez kamar59
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...