Skocz do zawartości

2x4gb ddr3 1600 vs 1866 vs 2000 MHz


Recommended Posts

W zasadzie większe częstotliwości taktowania pamięci przydają się tylko podczas podkręcania - deklarowana stabilność pracy przy danych parametrach. W praktyce odczuwalne jest to tylko w benchmarkach. Najbardziej opłacalnym będzie kupno pamięci 1333 MHz, chodź jeśli masz w planach OC to przy niewielkiej dopłacie można zastanowić się nad pamięcią o taktowaniu 1600 MHz - wyżej już nie warto.

Co do firmy? Osobiście wybrałem Kingston'a, lecz poprzednio miałem A-Daty - obie bez zastrzeżeń :)

Link to post
Share on other sites

Tak jak wyzej 1333 w zupelnosci wystarczy nawet do malego oc. W grach roznica nie odczowalna pomiedzy 1333 ... a 16oo. Z firm kingston i patriot, moze po prostu fart ale nie mialem z koscmi tych producentow problemow

Edytowane przez maniuu
Link to post
Share on other sites

Ok, czyli jedno już wiem 1333 mhz lub 1600 mhz. A teraz co do firmy, przeglądam sobie skąpca i tam przykładowo ramu 8gb marki Patriot mam z 7 rodzajów. Czy one czymś się różnią ? Bo czasem mam wrażenie, że tylko kolorem.

Edytowane przez koscoff
Link to post
Share on other sites

Dopłaca się za słowa typu "Gaming" itp. Brać te, które się najbardziej podobają zwracając tylko uwagę na wysokość radiatora - może kolidować z radiatorem CPU jeżeli jest założony jakiś bardziej "zawodowy" :->

Link to post
Share on other sites

patriot sector 5 (czerwone maja chyba cl9 zielone cl7 ja mam dokladnie sector 5 cl9 pgs i nie narzekam ) sa jeszcze z profilami xmp tzn ze sie automatycznie podkrecaja sa jeszcze bemp pewnie, ale po krotce xmp dla intela a bemp dla amd no i oczywiscie pl glowna musi takie profile obslugiwac

edit

xmp ponoc niedziala poprawnie na lga 1155 i 1366 a najlepiej to obczaj liste vql pl glownej i porownaj bo np ja mam u siebie patrioty pgs sector 5 1333 cl9 ich na liscie nie ma, sa jakies starsze modele ale wsio smiga :)

Edytowane przez maniuu
Link to post
Share on other sites

Skoro deklarują panie Okta15 to chyba coś jest na rzeczy,moze warto zapłacić i mieć pewność że przy 2000mhz nam sie one niezapalą.Pozatym jak ma fx to ramy 1866 to standart,a w trybie turbo to i pewnie te ponad 2000 mhz by poleciały.To po co mu proponujecie skoro wszystkiego niewiecie.

Link to post
Share on other sites

Skoro deklarują panie Okta15 to chyba coś jest na rzeczy,moze warto zapłacić i mieć pewność że przy 2000mhz nam sie one niezapalą.Pozatym jak ma fx to ramy 1866 to standart,a w trybie turbo to i pewnie te ponad 2000 mhz by poleciały.To po co mu proponujecie skoro wszystkiego niewiecie.

rosomakos więc co Ty byś mi doradził ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sprawa z pamięciami jest zasadniczo prosta.

Kiedy widać różnicę w racy pomiędzy 1333MHz a 2000 MHz ?

1 Jeżeli kożystasz ze zintegrowanej grafiki która nie ma własnej pamięci i musi ją współdzielić z pamięcią RAM

Warto mieć szybsze pamięci. Gdyż różnica w grafice 3D może sięgać do 10 % 15% w stosunku do wolniejszych pamięci

 

2. jeżeli będziesz miał kartę graficzną pod pcie-x. szybkość pamięci to rzecz drugorzędna.

 

Osobiście byłem zwolennikiem kupowania drogich pamięci, szybkich z krótkim czasem dostępu i dobrze podkręcających się.

Zrobiłem testy wydajności przy podkręconych pamięciach i przy znacznie obniżonym taktowaniu nawet poniżej ustawień fabrycznych pamieci. efekt w benchmarkach niewielki 3-5% . czas kopiowania danych taki sam . czas ładowania się gier i systemu taki sam

Od tamtej chwili kupuję pamięci najtańsze. mam w tej chwili 2x4GB DDRIII 1333 od kingstona za 65zł sztuka

 

Obecnie mam FX-4100 i bujam go do 4.7GHz tylko za pomocą mnożnika dla procesora

(koledzy powyżej słusznie piszą że za pomocą samego FSB można podkręcać CPU obniżając dzielnik dla pamięci nie kręcąc ich samych)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Poraz kolejny wklejam te same pamięci http://www.ceneo.pl/5814145 .
Link to post
Share on other sites

robiłęm tego typu testy i wynik mnie zdziwił. pomiędzy timingiem CL nie ma różnicy nawet w benchmarkach. Pozostałe 3 timingi których przez producenta są zwykle pomijane poprawiają ogólną wydajność pamięci. jednak tak jak poprzednio wyniki polepszenia wydajności ukazały sięjedynie w benchmarkach i to w znikomym stopniu. podczas kopiowania danych , uruchamiania systemu nie było żadnej różnicy.

 

Jeżeli szykasz zauważalnego wzrosu wydajności w systemie i codziennym urzytkowaniu sprzętu to idziesz w złym kierunku inwestując złotówki w pamięć RAM

 

Zacznij skłądać na dysk SSD. na łamach benchmarka znajdziesz porównanie wydajności pomiędzy HDD a SSD

I Ci powiem że poza tym że SSD dają odczywalną różnicę w codziennym korzystaniu to jeszcze są bezgłośne i zużywają mniej prądu .

A no i są jeszcze znacznie bardziej bezawaryjne niż HDD

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...