Skocz do zawartości

Nowy laptop - kupiony wczoraj / HDTune waring


Recommended Posts

Witam,

 

Wczoraj mój wujek (100% laik) bez mojej wiedzy nie wytrzymał i kupił laptopa, co mu tam doradzili w sklepie za 2200 zł, przyniósł mi go żebym go "ob-badał", w HDTune Pro zauważyłem następujący odczyt:

 

 

http://img688.imageshack.us/img688/416/hdtunee.png

 

 

tak jak widać na obrazku tam pisze wyraźnie że laptop chodził 260 godzin, to znaczy że go oszukali wcisnęli mu niby NOWY laptop a dali jakiś powystawowy? używany? w dodatku jeszcze jakiś wa-ring na "0B" :> ?

Link to post
Share on other sites
Gość TheRedGuy

Nie.... wyrzuc do kosza kup nowy...

 

To mam na mysli ze nie udowodnisz ze lap byl uzywany tak czy siak a nie "testowany" ale jest wadliwy!

Wpadac z buta, i prosto z mostu po drodze gwalcac i rabowac...

 

...i zadnego prosze Pana a dziwko bez szkoly...

Edytowane przez TheRedGuy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość TheRedGuy

okejjjj masz dysk zrypany...? ok? to tylko nowy sprzet i 2 kafle.....

 

 

jak w kiosku kupujesz draze za 3.56 prosisz o kokosowe a dostajesz przeterminowane kakaowe tez sie usmiechasz i idziesz do domku...

 

to tylko x1000 wiecej.. moze podobna reakcja x1000

Edytowane przez TheRedGuy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jeśli kupiony w media-expert to mozesz tego lapka wyje****** do kosza jedyne co zrobią jak go zareklamujesz to moze wymienią go na inny ale niewiem ja jak mupiłem mp3 i było uszkodzone to powiedzieli że oni niemogą przyjmowac towaru który był przezemnie urzywany

To jest najgorszy sklep jaki moze być niepolecam !!!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie daruj!sprzedali nie dysk tylko reaktor jądrowy - spójrz na C2 temperaturę-917537, pomimo że na górze program pokazuje 33...a na poważnie , ja już odczyty z HD Tune i SMART traktuje z przymróżeniem oka, nie wiem czy to wina programu czy producentów dysków, ale często nic nie mają wspólnego z rzeczywistością.Przykład Power on Hours-u mnie pokazuje ok 63000, czyli 7 lat non stop?!to fizycznie niemożliwe, bo dysk nie ma tylu lat.Inny dysk był wg SMART całkowicie zdrowy, zrobiłem scan HD Tune- wyszedł1 bad, po resecie dysk już nie wstał..po odratowaniu HD Tune pokazał ze SMART 180 Rellocated sector count, current pending sc 170 na tym samym dysku, gdzie wcześniej nic nie widział...dysk działa do dzisiaj , a wartości trochę spadły

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

rozumiem że odczyty jeśli są nie sprawne do dysk twardy również, odpaliłem sobie mafie II, przeszedłem misję początkową, następnie zaktualizowałem system, potem patrze HDTune a tam znowu! nabiło z dwa punkty dla:

 

(0B) Calibration Retry Count

(BF) G-sense Error Rate

 

http://img214.imageshack.us/img214/517/hd2x.pngjj

 

Dobra za 2-3 godziny ruszam na podbój sklepu,~ później zdam relacje :D

 

 

Edit:

byłem w sklepie, powiedziałem prosto z mostu o co chodzi, koleś nie kłócił się tylko od razu powiedział "wierze panu", przyjęli reklamacje laptopa i zaoferowali wymianie ale trzeba czekać do 2 tygodni, pytałem się także o zwrot gotówki za sprzęt, niestety to nie możliwe :S

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

zadzwonili po odbiór, następny laptop wczoraj przyszedł, również ten sam model (bo taki sam wujo chciał), rzeczywiście okazał się fabrycznie nowy miał 0 godzin

 

ALE ZNOWU CYRKI w (0B) Calibration Retry Count znowu jeden błąd zaznaczony został jako waring? po używałem go trochę wskoczyło na wartość " 2 ", nie rozumiem tego samsungi z tej serii są wadliwe? czy media expert leci w kulki?

 

http://img846.imageshack.us/img846/142/nowyobrazmapybitoweju.png

 

 

przed reklamacją pracownik sklepu dopiero pierwszy raz poinformował że zwrot pieniędzy w ich firmie jest nie możliwy, (jedynie można wymienić) a sprzęt po reklamacji tak jak widać znowu wrócił z błędem w SMARCIE, nie znam prawa konsumenta, wujek już nie będzie się z nimi srał, wkurwiony powiedział po niedzieli idziemy do kierownika sklepu w sprawie zwrotu pieniędzy za ten sprzęt,

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...