Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do 3000zl


Recommended Posts

Chłopie nie przesadzaj z tym SSD. Ja mam Seagate Barracuda 12 i W7 ultimate i nie narzekam. Wiem, że osoby, które przesiadły sie na SSD nie chcą już korzystać z HDD ale nie rób z tego takiej tragedii.

 

Ten 560ti to raczej jest bliżej HD6950 niż HD6870

Link to post
Share on other sites

Chłopie nie przesadzaj z tym SSD. Ja mam Seagate Barracuda 12 i W7 ultimate i nie narzekam. Wiem, że osoby, które przesiadły sie na SSD nie chcą już korzystać z HDD ale nie rób z tego takiej tragedii. Ten 560ti to raczej jest bliżej HD6950 niż HD6870

Chodzi mi tylko o to ze caly zestaw bedzie tak szybki jak jego najslabsze ogniwo. HDD w tym przypadku. Przy zwyklym dysku taka konfiguracja jest troche na wyrost.
Link to post
Share on other sites

2 KARTY czasami są potrzebne 2*gtx560 ti hawk i do tego i5 kręcone up4.8 to rozumiesz to starczy na około 5 lat jeżeli nie powstaną w masowej produkcij gry 3d po około 1 roku kupujesz sobie drugą kartę lecz według mnie lepiej z kupnem sprzętu na ten moment poczekać do kwietnia na i5 3***k wtedy na pewno to będzie super maszyna i każde i7 kręcone będzie się chowało oile intel nie wypuści jakiejś nowej serij kolega będzie super zadowolomny z sli gt560 msi hawk i i5 czy 2500k cz3***k (w kwietniu) i hdd lepiej odłożyćkase na ssd aby zainstalować windows na nim wtedy komputer robotnie zniszczalny w grach przeznajbliższe 3-4lata

 

 

sorki za błędy nie umiem pisać na klawiaturze od apple

Link to post
Share on other sites

Az tyle siana nie mam ;p Kupie tak jak napisali+w7 home 64 bity+monitor benq 24 cale full hd, stary dysk+nagrywarke wyjme z kompa i zamiast dysku hdd kupie wlasnie sdd 60gb pod windowsa. Calosc wychodzi niecale 4100 i chwala bogu ,ze moge podatek odciagnac to zlatuje do 3200 :) Dzieki wszystkim wielkie i pozdrawiam serdecznie! :)

Link to post
Share on other sites

Okej ;) Dzieki :)

 

O napięciach to mówiłem ale nie ze względu na taktowanie tylko na napięcie. Kingstony które podałeś mają napięcie 1.65V a do SB są zalecane nie więcej niż 1.5V a te Adata mają nawet mniej niż to 1.5V dlatego je podałem. Częstotliwość nie ma tutaj za bardzo znaczenia.")

Moglbys rozwinac te mysl, bo nie do konca rozumiem..

Edytowane przez nihawk319
Link to post
Share on other sites

 

Nie doradzaj mu dysku 64GB, bo to jest troche bez sensu. Zainstaluje system, parę programów i koniec. Trzeba pamiętać że po formatowaniu będzie kilka GB mniej.

Do tego dałeś mu dysk OCZ, jedne z bardziej awaryjnych.

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-42427-m4-SSD-64GB-CT064M4SSD2.html

lub

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-ct128m4ssd2-401896/

Link to post
Share on other sites

Silentum fortis he 1225 - cooler, a reszta tak jak koledzy wczesniej podali (ewentualnie zastanawiam sie nad lepsza plyta glowna do oc) i czy ten cooler starczy do podkrecenia na poziom 4,6-4,8ghz, czy lepiej dac mugena 2? Druga sprawa to ten zasilacz, 600 watow starczy na oc 560 ti + oc i5 2500k?

Edytowane przez nihawk319
Link to post
Share on other sites

Silentum fortis he 1225 - cooler, a reszta tak jak koledzy wczesniej podali (ewentualnie zastanawiam sie nad lepsza plyta glowna do oc) i czy ten cooler starczy do podkrecenia na poziom 4,6-4,8ghz, czy lepiej dac mugena 2?

SilentiumPC Fortis i Scythe Mugen 2 to praktycznie ta sama klasa wydajności (różnica 1 max 2 stopni) więc nie ma to większego znaczenia ;) Co do tego czy któryś z tych coolerów CPU Ci wystarczy do tak mocnego podkręcenia to mam raczej wątpliwości gdyż tutaj będziesz musiał już pewnie mocno podbić napięcie. Jak bym profilaktycznie wziął raczej tandem Thermalright HR-02 Macho + pasta Arctic MX-2 lub Zalman STG2 :)
Link to post
Share on other sites

Swoja droga tak sobie patrzylem i rozwazam dwie opcje:

 

1. To co zlozyliscie powyzej (ewentualny lekki mix tego co wczesniej)

2. Moglbym sie szarpnac mocniej i zlozyc cos takiego:

 

procek i5 2500k

Obudowa Cooler Master HAF 912 PLUS BLACK

Scythe MUGEN 2 REV.B

Płyta główna ASRock Z68 EXTREME3 GEN3

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III

Lite-On iHAS122-18 Super AllWrite DVD+/-R 22x, SATA czarny

Zasilacz OCZ OCZ-ZS750W-EU

8 gb ram 1600 mhz kingstone

Karta graficzna (3 typy:

-Karta graficzna MSI N560GTX-TI TWIN FROZR II 2GD5/OC

-Karta graficzna MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB N560GTX-Ti HAWK

-Karta graficzna MSI N560GTX-TI Twin Frozr II/OC

Ulozone od najdrozszej od gory do najtanszej na dole (srednio 100zl co poziom)

 

I 2 pytania, bo na pewno w takim wypadku zrobilbym sli:

1) Czy ten zasilacz starczy? Jak w necie szukalem to raczej powienien

2) Czy ma sens kupno grafiki 2gb pod sli? Jedni pisza, ze 1gb nie nadaje rady przy bfie 3 inni ,ze daje itp. Czy odczuje to grajac w full hd?

 

Oczywiscie zestaw troche drozszy i pytanie czy lepiej wziac to co wczesniej pisaliscie + ewentualnie radek 6970 lub gtx570, czy pobawic sie w sli (+ na tej plycie powienienem lepsze oc procka wyciagnac), bo jednak patrzac na testy to nawet 2xgtx560 przeganiaja solidnie 1 gtx580, wiec 2 podkrecone gtx 560 ti to bedzie bajka, a i cena za 1-1,5 roku bedzie duzo nizsza drugiej karty). Gra warta zabawy? Oczywiscie maksymalne oc procka + jakies tam oc kart graficznych wjedzie (to odnosi sie do zasilacza).

Link to post
Share on other sites

Weź sobie pastę MX-2.

 

Ja jestem zwolennikiem 1 mocnej karty. Mniej problemów, mniej ciepła i ciszej. Jeśli tak bardzo chcesz SLI, to weź np. tą kartę

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx560-ti-1gb-gv-n560oc-1gi-363719/

Gigabyte daje dobre chłodzenie i ogólnie nigdy nie miałem z ich kartami problemu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...