Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

mam problem od którego zaczyna mnie krew zalewać. Nie bardzo wiem też pod jaką kategorie podpiąć więc piszę na ogólnym.

A mianowicie, piski w słuchawkach, pojawiają się przy ruchu myszką (komp.), oraz kiedy coś się ładuje, uruchamia itd. Słuchawki to Roccat Kave podpięte do Xonar DX na P7H55/USB3 (i3-540) zasilane przez Tagan TG500-BZ obok tego wisi GTX560... no i 2 dyski.

I od początku: Kave wymagają zasilania z USB, podpięcie zasilania z sieci dodaje szumy i nie niweluje pisków. Podpiąłem inne słuchawki - od Desire i EP630. Bardzo słabo słyszalne ale nadal są. Słuchawki przetestowane na innym kompie - cisza absolutna więc Kavy są sprawne. Wrzuciłem także XFi XtremeMusic z tego innego kompa do mojego - pojawiły się piski.

 

Możliwym jest, że albo coś jest nie tak z MOBO i sieje w eter, albo, w co wątpię, z zasilaczem... W każdym razie, zanim polecę z płaczem, fakturą i sprzętem do sklepu na serwis chciałem zapytać Was. Może ktoś miał podobny problem albo jakiś pomysł na rozwiązanie tego?

Z góry dzięki za każdą pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ścisz mikrofon w ustawieniach i powinno być ok. Jest to sprzężenie zwrotne i jest często występującym problemem.

Witaj,

niestety nie pomogło. :( Mikrofon dałem bardzo cicho, wyłączyłem też wzmocnienie mikrofonu w ustawieniach. Żadnego efektu.

Link to post
Share on other sites

Oddaj na gwarancję. Miałem tę kartę i nie było żadnych pisków. Piski miałem tylko, kiedy podłączałem słuchawki pod panel przedni.

Mic boost wyłączony. Ta opcja nic nie zmienia.

Karta dźwiękowa jest sprawna. Podłączyłem nawet inną dla testu i to samo.

Dodatkowe info, wypiąłem zasilanie z Xonara (łącze jak na stare dyskietki) i piski znacznie się nasiliły... poprzepinałem kable w zasilaczu i odsunąłem dzwiękówke od karty graficznej.

 

O, pierwszy komar w tym roku ubity. :)

 

EDIT:

Zmiana kabla zasilającego Xonara oczywiście nie przyniosła żadnych zmian. Powinienem lecieć do sklepu z MOBO czy z zasilaczem? :)

 

Edytowane przez vescus
Link to post
Share on other sites

Jak masz opcje, zrob pajczka na podlodze z innym zasilaczem i bedziesz wiedzial. Tak czy siak bedziesz musial bude wybebeszyc. Tak przy okazji sprawdzisz czy moze gdzies jakies przepiecie bylo.

Plan na najbliższe dni to: zmienie na chwilę grafikę. Może coś z nią nie tak i psuje mi prądy.

Podmienie zasilacz. Jak to nie pomoże to z mobo ide do sklepu. Bo już żywcem nic innego nie wymyślę.

 

Ktoś pisał wcześniej o uziemieniu - jest odpowiednio dokręcone do obudowy (z zasilacza).

Link to post
Share on other sites

To jest taki przenikliwy pisk czy coś na rodzaj szumów?

Kurczę, nie wiem jak opisać. :) To nie szum, wyraźny pisk. Nie mam nawet jak nagrać bo mikrofon nie łapie aż tak wysokich tonów a na mikserze nic nie ma.

Jest cały czas podczas spoczynku i wyraźnie wzrasta jak coś liczy, jak przewijam strony, odpalam gry itd. Nieważne czy windows czy linux. Przewalam pokój w poszukiwaniu innej karty graf dla testu czy to nie ona przypadkiem bruździ.

Link to post
Share on other sites

Ja tak miałem tylko, kiedy podłączałem słuchawki pod panel przedni. Piski pojawiały się wyłącznie, kiedy nic nie odtwarzałem i najczęściej przy ruchu myszą.

U mnie są cały czas. Nawet podczas gry, kiedy są momenty, że jest dosyć cicho to się przebijają. No ale bezpośrednio pod dzwiękówkę? Nawet na integrze?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz. Podmieniłem na OCZ 500W. Cisza kompletna w słuchawkach. :( Najgorsze jest to, że nie wiem czy akurat na tę część mam FV i czy jest na gwarancji jeszcze...

 

Czyli się rozwiązało. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomysły. :)

Edytowane przez vescus
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam. Wątek stary ale idealnie pasuje do mojego problemu.

 

Problem w tym, że mam Creative Titanium oraz zasilacz bequiet 480W, zmieniłem na zasilacz ocz 500W i piski nie ustały :(

 

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na naprawę tego pisku oprócz kupowania karty na USB?

 

Próbowałem wszystkiego:

-wyjąłem sprzęt z obudowy i nadal piszczy
-wyjąłem grafikę i na integrze to samo
-zmieniłem zasilacz
-zmieniłem płytę główną
-podłączałem do innych granizdek (z uziemieniem i bez)
-zmieniałem słuchawki na inne i w niektórych słychać to dobitnie w niektórych ciszej, ale nadal słychać
-podłączanie do przedniego panelu i to samo

-odłączania wszystkich wtyczek oprócz zasilania i nic

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...