Skocz do zawartości

karta AMD Radeon HD6850 - problem z gwarancją


Recommended Posts

Witam, chciałbym przedstawić przygodę jaka mnie spotkała z kartą GIGABITE

 

http://www.gigabyte....spx?pid=3630#ov działała 1 godzinę na komputerze po podłączeniu http://images38.fotosik.pl/1361/d48cd0f210c56683m.jpg

 

Spalił się port DVI na płycie PCB. Kartę kupiłem 10.02.2012, podłączyłem ja 11.02.2012 i po 1 godzinie grania w fifę 2012 komputer się wyłączył i poczułem smród. Paliła się w/w karta, nie był to sam dym tylko dosłownie ogień :!:

 

Dodam, że po podpięciu starej karty system działał prawidłowo.

 

Mój konfig na stronie o mnie.

 

W dniu 13.02.2012 oddałem kartę do terra.com.pl przy GUS w Warszawie.

Mam pytanie ile może trwać naprawa karty? Wiem, że to może być nawet 14 dni, ale w tym wypadku od razu po zakupie karta się popsuła i teraz muszę tyle czekać. Krew mnie zalewa bo mogłem chyba żądać wymiany w sklepie na nową?? W sklepie sprzedawca sugerował, że to ja zepsułem kartę!!! Karta nie była podkręcana, modyfikowana itp itd podłączona kablem dvi do dell u2412m bez żadnych przejściówek.

Czy analiza w serwisie zawsze tyle trwa? Czy serwis będzie czekał do 14 dnia roboczego i wtedy dopiero wyda opinie? Bardzo proszę o pomoc. Mogę wysłać na priv numer zgłoszenia reklamacyjnego.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dlatego tak ważne jest gdzie się kupuje.

Problemem w tym wypadku nie jest serwis tylko cała siatka dystrybutorów, to u nich będzie leżakowała karta.

14 dni to ma sklep na określenie co dalej, naprawa, wymiana, kasa,

po tym terminie naprawa czy wymiana może trwać wieczność.

 

Link dotyczący wymiany http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/57401-poradnik-konsumenta-przeczytaj.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czekam i czekam, zero odzewu ze sklepu. Oczywiście napiszę jak sprawa się rozwiąże.

BTW zero odpowiedzi ze strony gigabitowych przedstawicieli na tym forum.

 

Ok. Update. Kartę dostałem nową dokładnie po 14 dniach w serwisie. Teraz jednak inne pytanie. Karta w idle ma ustawione taktowanie na 300MHz na rdzeniu i pamięci. Temperatura to około 36 stopni C. Tutaj wszystko ok. Jednak domyślnie w takim trybie chłodzenie ustawia się na obroty 47% przy czym jest wyraźnie słyszalne. Wiem, że z tą kartą są różne cyrki. Trzeba zmieniać bios żeby chłodzenie działało domyslnie automatycznie ciszej. Nigdzie nie ma jednak biosu dla wersji GV-R685OC-1GD. Aktualnie mam wersje F10.

Edytowane przez andrewdajdo
Link to post
Share on other sites

Masz szczęście, że ci wymienili kartę którą perfidnie zjarałeś, bo jak wiadomo na kablu DVI jest napięcie 5V które to nie stopiłoby karty.

Dlatego dobrze ci radzę przestań kombinować zacznij użytkować.

Kolo z GBT przeczyta i następnym razem odmówią ci naprawy i zostaniesz z węgielkiem w kielni.

 

PS.

Jeżeli jest za głośno zablokuj wentyl :D

Link to post
Share on other sites

Masz szczęście, że ci wymienili kartę którą perfidnie zjarałeś, bo jak wiadomo na kablu DVI jest napięcie 5V które to nie stopiłoby karty. Dlatego dobrze ci radzę przestań kombinować zacznij użytkować. Kolo z GBT przeczyta i następnym razem odmówią ci naprawy i zostaniesz z węgielkiem w kielni. PS. Jeżeli jest za głośno zablokuj wentyl :D

HAHA ale się uśmiałem ekspercie. Dzięki za wyjaśnienie. Pytanie czym ją spaliłem? Może właśnie tym użytkowaniem twoim zdaniem?

Link to post
Share on other sites

HAHA ale się uśmiałem ekspercie. Dzięki za wyjaśnienie. Pytanie czym ją spaliłem? Może właśnie tym użytkowaniem twoim zdaniem?

Nie jestem ekspertem, ale wzrok dzięki cudom optyki mam już dość dobry i widzę jak wygląda karta. Jak ją spaliłeś to już tylko wy wiesz, sposobów jest wiele.

 

PS.

Nie bulwersuj się, nie piszę tego złośliwie tylko życzliwie radze.

Było już wiele postów typu" po wgraniu biosa karta nie wstaje, serwis odmówił naprawy".

Ciesz się z karty i używaj jej.

 

PS2.

Nie ma innego biosa.

Link to post
Share on other sites

Ok. Może się trochę uniosłem, ale denerwujące jest twierdzenie ze sam spaliłem kartę. Teraz działa i jest trochę głośna. Jest to wina biosu i można wgrać wersję z karty bez oc. Lecz wtedy są niższe takty. Zresztą czytając w necie nie tylko ja mam ten problem. A co do sklepu terra.com.pl to muszę powiedzieć ze oprócz oczekiwania na naprawę wyszli z twarzą.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Terra jest w porządku, czasami z cenami świrkują ale ogólnie są ok. Sam z nimi współpracuję i chłopaki są w porządku. Mam trochę lepsze układy z nimi i czasami jak mam jakiś serwis pilny to starają się mi wymienić od ręki jeśli mają taki towar na stanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...