Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zauważ że ten film był nagrywany w bardzo nie korzystnych warunkach oświetleniowych. Nie wiadomo jakie były nastawy aparatu.

Nie powinno się używać innego trybu niż M oraz zawsze się filmuje przy wyłączonym autofocusie. Nie powstał jeszcze żaden aparat i obiektyw w którym autofocus działa poprawnie.

Jak się chcesz bawić w filmowanie, to kup Canona 550D + zewnętrzny mikrofon (Rode np.).

gość chce zestaw do 2k, to aż tak trudno zrozumieć??

Tak samo ja mu mogę powiedzieć kup sobie chłopie kamerę panasonic'a HPX500 i będziesz zadowolony.....

Link to post
Share on other sites

Zauważ że ten film był nagrywany w bardzo nie korzystnych warunkach oświetleniowych. Nie wiadomo jakie były nastawy aparatu. Nie powinno się używać innego trybu niż M oraz zawsze się filmuje przy wyłączonym autofocusie. Nie powstał jeszcze żaden aparat i obiektyw w którym autofocus działa poprawnie. gość chce zestaw do 2k, to aż tak trudno zrozumieć?? Tak samo ja mu mogę powiedzieć kup sobie chłopie kamerę panasonic'a HPX500 i będziesz zadowolony.....

http://allegro.pl/canon-eos-550d-body-zestaw-i2157249913.html

 

A to, co podałem, to ile niby kosztuje?

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/canon-eos-550d-body-zestaw-i2157249913.html A to, co podałem, to ile niby kosztuje?

Dobra ale tu nie jest mowa o zakupach używanych przedmiotów.( Zresztą chyba bez obiektywu zdjęcia i filmy wychodzą trochę nie ostro.....)Tylko nowych z pełną gwarancją. I jakby kolega zwracał na to co szuka zakładający temat to by wiedział że nie bardzo chce sprzęt który ma wymienną optykę....
Link to post
Share on other sites

Dobra ale tu nie jest mowa o zakupach używanych przedmiotów.( Zresztą chyba bez obiektywu zdjęcia i filmy wychodzą trochę nie ostro.....)Tylko nowych z pełną gwarancją. I jakby kolega zwracał na to co szuka zakładający temat to by wiedział że nie bardzo chce sprzęt który ma wymienną optykę....

Najtańszy obiektyw kosztuje jakieś 150 zł (kit 18-55).

Link to post
Share on other sites

No właśnie , sorki że się podepne pod temat ale też poszukuje dobrego aparatu cyfrowego do zdjęć i video , z dobrym zoomem.

Bardziej stawiam na lepszą jakość zdjęć niż video a zastanawiam się pomiędzy Sony DSC-HX100 a fuji FinePix HS20.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czemu ludzie narzekają na te kity. Miałem 18-55 Nikona, 35mm, 50mm i 18-105. Bardzo dobrze wspominam ten pierwszy obiektyw.

Nie mieszaj już chłopie, tym razem wyleciałeś z obiektywami nikona mówiąc wcześniej o canonie... Fakt faktem nikon zawsze robił dobre kity, sam dobrze wspominam 18-105 jak jeszcze nikona posiadałem... Edytowane przez maden
Link to post
Share on other sites

Zgłupiałem już panowie, co do budżetu to jest on +-2000.

Jeśli znajdę aparat do moich zastosowań, który będzie kosztował nawet te 2,5k a będzie nagrywał 1080 60-50p przy tym będzie robił foty co najmniej jak Fuji HS20 czy HS30, to bym był skłonny dołożyć tą kwotę.

Sprzęt koniecznie nowy, do nagrywania i fotografowania, najczęściej dynamicznych scen (motocross, rajdy, imprezy motoryzacyjne), ale również do codziennego pstrykania, wakacje, imprezy itp.

Edytowane przez krecik55
Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać że ja to będę oglądał na TV Sharp Aquos 46LE830, dlatego filmy chcę 1080 60-50p. A ten nagrywa 1080i i 30kl/s. Poza tym u mnie aparat będzie w ciągłym ruchu (lewa prawa góra dół) a tu jest w jednym położeniu.

Edytowane przez krecik55
Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka że te kamerki są w pełni zadowalające w tym przedziale cenowym , jeśli tobie nie odpowiada jakość no to cóż nazbieraj ze 3000 zł na jakąś porządną maszynke.

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

1080i tak przynajmniej w instrukcji jest napisane. Druga ważna sprawa to żeby po podłączeniu pod TV nie okazało się że wyjście jest ograniczone do mniejszej rozdzielczości. Chociaż w nie wiem jak to wygląda do końca, czy np. mógłbym wyjąć kartę i wrzucić do PS3 i z konsoli oglądać.

Edytowane przez krecik55
Link to post
Share on other sites

Jeśli do tego czasu sam nic nie kupie to będę wdzięczny za przetestowanie i info.

 

Byłem dziś w Euro RTV AGD gość polecił mi dwie lustrzanki, powiedział że jakoś filmów będzie lepsza od Fuji a zdjęcia to już w ogóle przepaść. W grę wchodzi zakup ratalny więc i te kwoty są do przełknięcia :)

 

http://www.euro.com.pl/lustrzanki/sony-slt-a35y.bhtml (2 obiektywy w zestawie)

http://www.euro.com.pl/lustrzanki/canon-eos-550d-18-55-mm-is-55-250-mm-is.bhtml (j.w.)

 

Czy waszym zdaniem do moich zastosowań wystarczą takie obiektywy czy raczej nie nadają się i trzeba by je pchnąć a w zamian kupić coś innego ?

Proszę o wasze opinie czy dobrze gość mi doradzał czy tylko naciąga żeby zostawić jak najwięcej kasy ?

Może są lepsze propozycje w tej klasie cenowej ?

Link to post
Share on other sites

Hehe... dobra dyskusja.

 

O ile autor jeszcze coś tu czyta i wyciąga wnioski, to ja chętnie Ci tu zamieszam totalnie.

 

Nie ma kompletnie znaczenia co kupisz. Każdy nowa lustrzanka w tej kwocie zaoferuje Ci dokładnie to samo. Naprawdę. Można przewalić górę testów, porównywać pierdyliard zmiennych (szumy, rozdzielczość etc) in the end - to jest wszystko jeden pies.

 

Twoje potrzeby wyrobią się po latach użytkowania sprzętu. Dopiero po tym okresie będziesz wiedzieć czego dokładnie potrzebujesz, z czym to się je i co naprawdę jest istotne. Póki co... olej połowę tego co Ci tu koledzy podpowiadają.

Bajer polega na ty, że mając 2 tysiące złotych i obecną ofertę na rynku amatorskim... nie można wybrać źle. Poważnie. Pomijam tutaj aspekty typu "lepiej się poczuję w społeczeństwie jak będę mieć pasek z napisem (tutaj nazwa), bo większość taki ma/poleca/zaleca/uznaje/trzyma sobie nawzajem palec w du**e i klepie po ramieniu - niepotrzebne skreślić.

 

Ewolucja "fotografującego" wygląda mniej więcej tak:

- na początku nie potrzebujesz niczego wielkiego do szczęścia,

- wpadasz na fora/grupy/warsztaty etc i nagle potrzebujesz worka sprzętu (głównie wysokiej jakości zoomy)

- stwierdzasz, że zoomy są do kitu i wszyscy wielcy mają stałki

- stwierdzasz, że zoomy jednak są wygodniejsze

- stwierdzasz, że im mniej photoshopa tym lepiej

- stwierdzasz, że im mniej sprzętu tym lepiej

- stwierdzasz, że sprzęt nie ma większego znaczenia (tutaj zaczyna się fotografia jako dziedzina sztuki)

- jesteś szczęśliwy bo po 5-6 latach znalazłeś świętego graala a koszt nauki liczony jest w samochodach lub depozytach na mieszkania.

 

Jeżeli ktoś myśli, że jest inaczej to jest albo bardzo niedoświadczony/naiwny/żyje w kryształowej kulce/musi się wiele nauczyć - niepotrzebne znowu skreślamy.

 

Do sedna - kup aparat, który Ci się podoba, dobrze leży w ręce i po prostu idź i rób zdjęcia/ kręć filmy. Nie czytaj for, nie słuchaj się pseudo rad pseudo fotografów. Idź do empiku na dział sztuka i poszukaj albumów z fotografiami wydawanymi przez niemieckiego Taschen'a. Z nich dowiesz się, że szum nikomu nie przeszkadza, ziarno jest sexy a nieostre zdjęcia to te, które tak naprawdę obsługują większość poważnych klientów.

 

Najlepiej będzie jak kupisz używany aparat.

 

A i jeszcze jedno - nie pisać mu żeby kupił analoga. To już jest wyświechtane. A wiecie skąd się wzięło? Ano z tego, że ktoś stwierdza, że robi iście kijowe zdjęcia i to właśnie cyfra mu w tym przeszkadza. Myśli, że jak kupi analoga to się więcej nauczy a i jakość zdjęć będzie lepsza. MOŻE. Szczerze wątpię. Jak ktoś nie ma pojęcia o fotografowaniu to niech lepiej trzyma się z daleka od analoga bo może się to skończyć frustracją.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...