Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak w temacie, na aparat chcę przeznaczyć około 2k. Jestem totalnym amatorem, aparat ma służyć do normalego użytkowania. Fotografowania oraz nagrywania video podczas imprez domowych, okolicznościowych, motoryzacyjnych (rajdy, motocross), wyjazdów wakacyjnych.

 

Proszę o podpowiedź co kupić, ja osobiście poszperałem troszkę w sieci i spodobał mi się ten model:

 

http://www.sony.pl/p...ries/dsc-hx100v

Link to post
Share on other sites

Dokładnie - kup lustrzankę ,a nie będziesz żałował ,że wydałeś 2 tysiaki na kompakta czy coś podobnego.

Chyba że nie chcesz się bawić z obiektywami to może coś takiego : http://www.fujifilm.pl/aparaty_cyfrowe,s,103,specyfikacja.html .

Całkiem ładne zdjęcia robi.

Nie polecam tylko Nikona Coolpix P90 - szkoda było kasy :sciana:

Link to post
Share on other sites

No właśnie z tymi obiektywami to ja nie ogarniam, jestem totalnym amatorem i obawiam się że nie ogarnę ustawiania takiej lustrzanki. W tym sony podoba mi się duży zoom, fotki 3D, jakość nagrywanych filmów, a to bardzo ważne dla mnie przy wyborze aparatu. Chcę mieć kamerę i aparat w jednym urządzeniu. Jak ma się ten Fuji do Sony ?

Edytowane przez krecik55
Link to post
Share on other sites

kup sobie stary analog jak dla amatora :) wiele osób mając wypasione lustrzanki wraca do analogów, pozatym miało być śmieszne haha ha. ale sie nie udało, kup sobie jakiegoś sony jesli nie chcesz się rozwijać, a jeśli chcesz to kup canona jjakiegoś w takiej cenie bądź nikona. Przystaje przy canonie

Link to post
Share on other sites

No właśnie z tymi obiektywami to ja nie ogarniam, jestem totalnym amatorem i obawiam się że nie ogarnę ustawiania takiej lustrzanki.

a kiedy masz się niby nauczyć? na głuptaku?

kup najpierw w miarę porządne body, pobaw się, naucz się paru rzeczy i sam później kitowy obiektyw wyrzucisz na śmietnik, lub sprzedasz frajerowi na allegro za 30zł i kupisz sobie prawdziwy

 

kup sobie jakiegoś sony jesli nie chcesz się rozwijać

nie przesadzajmy, lustrzanka to lustrzanka, dla początkującego niewielka różnica, byle był pełen manual

Link to post
Share on other sites

a kiedy masz się niby nauczyć? na głuptaku? kup najpierw w miarę porządne body, pobaw się, naucz się paru rzeczy i sam później kitowy obiektyw wyrzucisz na śmietnik, lub sprzedasz frajerowi na allegro za 30zł i kupisz sobie prawdziwy nie przesadzajmy, lustrzanka to lustrzanka, dla początkującego niewielka różnica, byle był pełen manual

No to teraz mnie zabiliście, myślałem że dla kogoś kto nie ma zielonego pojęcia o fotografowaniu lustrzanka to pomyłka :)

W takim razie za jakimi aparatami w cenie około 2k mam się rozejrzeć ? Wymagania jak wyżej, czyli duży zoom, nagrywanie filmów HD dla mnie bardzo ważne, najlepiej bez ograniczenia czasu nagrania.

Link to post
Share on other sites

Wymagania jak wyżej, czyli duży zoom

to zależy od obiektywu, w kitowym takiego nie uświadczysz, a sensowny teleobiektyw kosztuje 3k wzwyż

 

agrywanie filmów HD dla mnie bardzo ważne

dodaj do budżetu te 5 stówek i rozejrzyj się za cannonem 550D lub Sony A33

Link to post
Share on other sites

Kup FinePix HS20EXR lub jak już wyjdzie FinePix HS30EXR. Będzie lepszy od taniej lustrzanki z kitem. A jak złapiesz bakcyla to i tak wydasz wszystkie oszczędności na dobre body (np rzędu 60d, d7000 lub modele w wzyż półki) i pożądne obiektywy..... A do tego czasu ten aparat pomoże Ci odkrywaniu przyjemności z foto czy nagrywaniu filmów i dowiesz się z doświadczenia jaki powinien być Twój kolejny nabytek, jakie powinien mieć cechy. A jak nie złapiesz bakcyla to nie będziesz żałował wydanej kasy...

Edytowane przez maden
Link to post
Share on other sites

Więc tak z cyfrówek kupił bym najchętniej FinePix HS30EXR ale nie chcę czekać aż się pojawi a to podobno 2 połowa roku. Ale biję się z myślami czy nie lepiej od razu lustro i ewentualnie które wybrać.

Edytowane przez krecik55
Link to post
Share on other sites

wg jak już kupować lustro to tylko coś z kalibru canon 60d, nikon d90 lub d7000 inne z niższej półki tez fajne ale wg mnie jest chwyt na naiwnych (nie obrazając nikogo) i lepiej kupic HS20EXR.

 

Trzeba sie zastanowić co tak naprawde daje lustrzanka? Fajne klepanie (z czasem wkurzajace) podczas robienia zdjęcia?

Jedyny plus jaki widze w półce amatorskiej to wielkość matrycy -> Większe rozmycie tła, i tzw "ładniejsze ISO".

 

A trzymając budżet 2k to nie dostaniesz lustrzanki ktora bedzie w zestawie z obiektywem 28-720 z trybem makro od 1 cm. Kupując hs20 i lampe błyskową FujiFilm EF-42 + filtr uv na obiektyw wyniesie Cię ok 2 tys i to będzie bardzo interesujący zestaw do nauki foto.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Znajomy ma HS20EXR i muszę powiedzieć że to naprawde fajny sprzęt. Jest o wiele bardziej funkcjonalny niż lustrzanka + kitowy obiektyw. Zawsze istnieje ryzyko że się sprzęt popsuje. Jak chcesz mieć spokój możesz kupić w agito z opcją przedłużenia gwarancji do 3lat za 170 zł bodajże.

Link to post
Share on other sites

Wiec tak..Aktualnie również jestem na etapie wyboru aparatu... Potrzebuje czegoś prostego dla żony żeby mogła strzelać fotki córce;)

 

Moje typy na początek padły na Canona 1100D w cenie ok 1750zł

Ale po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku że taka lustrzanka nie jest wcale lepsza od kompaktów Super Zoom

No i tak zacząłem szperać w tym temacie..

Spodobały mi się dwa:

Nikon P500 - 1399

FufjiFilm HS20 EXR - 1250

 

W porównaniu do lustrzanki są na pewno tańsze, no i jeżeli chodzi o nagrywanie filmów to również zdają się być lepsze.

Dają zdecydowanie lepszy zakres możliwości niż to co jest w zestawie z Canonem.

Moim faworytem jest Fuji. na dodatek w redcoon jest chyba za 1130zł

Link to post
Share on other sites

żaden (w tym budżecie) tak naprawdę nie nagrywa w FullHD, tylko w HD 720p i interpoluje wynik do FullHD

Nawet te: HS20 EXR, Sony HX100V ? Jak w ogóle byście ocenili te dwa aparaty, który waszym zdaniem lepszy, co w jednym i drugim jest na + a co na - ??

Edytowane przez krecik55
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...