Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, pisze jeszcze raz bo w internecie jest pełno podzielonych zdań, a konkretnie co do jakość laptopów różnych firm. Jedni mówią, że HP Paviliony są świetne, inni nie zostawiają na nich suchej nitki, lecąc po całości. Acery przez 90% osób są źle oceniane, nie wiem jak z Asusami, Sony i Samsungami. Prosiłbym o jakieś zdanie na temat w/w notebooków. Czy naprawdę ich jakość jest aż tak odpychająca? Jakieś ciekawe historie z życia wzięte?

Link to post
Share on other sites

Mój brat miał Acer'a (modelu nie pamiętam) i był to bardzo fajny laptop. Nie narzekałbym na niego, gdybym był jego właścicielem, miałby go do teraz gdyby mu nie spadł... :/

Drugi Acer jaki miałem to dyspozycji to Acer Aspire TimelineX i byłem z niego zadowolony, swoje kosztuje, jednak jakość wykonania, wydajność i design na wysokim poziomie ;D

 

Miałem również dwa laptop'y Fujitsu Simens i tu rzeczywiście zdania mogą być podzielone, bo pierwszy z nich (ma już chyba z 6 lat) nigdy nie miał formata, nigdy nie było żadnej usterki mechanicznej/softu, po prostu genialny, nawet głośniki grały ładny dźwięk.

Drugi natomiast to Fujitsu Simens pa3515... to wszystko co dobre mogę o nim powiedzieć :D laptop rozpada się sam z siebie, śrubki odpadają same, plastiki słabej jakości, a sama firma nie dba o swoich użytkowników(szukanie niektórych sterowników dla Win 7 to tragedia).

 

To chyba moje całe doświadczenie z laptopami :)

Edytowane przez Madzina
Link to post
Share on other sites

Ja od 1,5 roku mam mam Asusa k52f i mimo że jest zrobiony cały z plastiku który nie jest mega sztywny (obudowa za matrycą i klawiatura pod naciskiem lekko się ugina ale to blat roboczy jest fajny i sztywny).Plastiki nie trzeszczą ani nie odkształcają się i ogólnie jestem zadowolony co do jakości jaką dostałem za nie całe 2 tyś( przy zakupie bardziej skupiłem się na wydajności niż wykonaniu).Od miesiąca mam też Lenovo z570 i jak na razie wygląda na bardzo solidnego.Blat roboczy z aluminium w ogóle się nie ugina tak samo jak klawiatura i matryca.A co do Acera to nie mam osobistych doświadczeń ale czytając opinie 2 miesiące temu to raczej odradzali ze względu na wysoką awaryjność.Ogólnie i tak wszytko zależy od modelu.Nie licz że za nie całe 2 tyś znajdziesz jednocześnie dobre komponenty i wysoką jakość obudowy.Jednak według mnie jak na razie najlepszy stosunek ceny do jakości wykonania i wydajności komponentów mają Asusy i Lenovo.I gdzieś czytałem że Asusy to najmniej awaryjne laptopy.

Link to post
Share on other sites

Swego czasu były masowe reklamacje laptopów HP ze względu na odlutowywujące się czipy kart graficznych średnio po 1,5 roku (polecam zapoznać się z rohs i lutowaniem bez ołowiowym). A z HP powiedzieli, że mają to w du**e i reklamacji nie uwzględnia.

 

Od 2004 mam laptopa acera korzystałem z niego dopóki nie zakupiłem obecnego sprzętu. Wszystko było git poza czytnikiem płyt dvd (wysiadł ale CD nadal czyta) ah a teraz laptop jest dalej przez rodzinkę użytkowany do przeglądania internetu.

 

Siostra ma lapka acera również od lat 2 wsio jej działa (lapek służy głównie do internetu + jakieś seriale/filmy czasem gierka pokroju homm 5/6. Problemem tego laptopa jest zj****a obudowa tzn jej odkręcanie i wyczyszczenie wentylatora -.- Ostatnio próbowałem to zrobić ale jak się okazało, ze musiałbym całą obudowę rozkręcić (na czele z klawiaturą) to dałem sobie spokój.

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście też polecam Acer'y mam takiego dokładnie Aspire 5742G z Geforce'm 540M i nie narzekam. Bardzo fajny i sprawny laptop i to kupiony po śmiesznej cenie w stosunku do jakości. Miałem do czynienia też prze jakiś czas z Toshibą. Tu już mam nieco negatywniejsze zdanie ze względu na bardzo dużą ilość oprogramowania włączonego razem z systemem. Przy tym aby zrobić reinstalke systemu potrzeba 4 płyt DVD bo samego systemu bez programów wgrać się nie da (no chyba, że zrobi to ktoś znający się na tych sprawach). A poza tym Toshiba bardzo mi się zawieszała, włączała się długo nawet jak na laptopa, które wiadomo, że nieco gorzej działają od komputerów. W ręce wpadł mi również laptop firmy Asus i Dell. te mogę Tobie polecić (pewnie są jakieś felerne modele ale ja akurat trafiłem na dobry); działają w miarę szybko, nie zawieszają się. Wszystko jest kwestią tego ile masz pieniędzy, choć przy zakupie laptopa za 3500 zł też można trafić na niezłe g**no. Dlatego zawsze warto sięgnąć porady kogoś z takiego forum jak to :)

Link to post
Share on other sites

na ten cały temat i odpowiedźi można napisac tylko : facepalm

 

Dla jednego HP będzie lipą a innego dobry , dla innego Acer będzie dobry a dla innego zły. Jakości starych HP nic nie przebije

Link to post
Share on other sites

no jasne, że jest to pojęcie względne, ale już to, czy karta graficzna się przepala czy zawiasy od otwierania ekranu się odrywają, wentylatory nie działają już nie jest kwestią że dla jednego to jest normalne, a dla drugiego nie. pewnie w tych zdaniach się troche zamotałem, ale mam nadzieję, że mnie zrozumiesz!

Link to post
Share on other sites

Magik jeśli coś nie pasuje Ci coś w tym temacie to po prostu tu nie zaglądaj i nie mąć innym w głowie.Jeśli nie chcesz niż wartościowego wnieść do tego tematu to oszczędź nam swoich przemyśleń.A co do oceny laptopów pod kryterium tylko firmy to wiadomo że przecież nigdy się nie da powiedzieć że ta firma ma wszystkie modele z**ebiste a ta do du**.Każda firma ma swojej ofercie lepsze i gorsze modele.Ale można mniej więcej powiedzieć która firma ma w swojej ofercie więcej udanych modeli a która mniej.Które są lepiej wykonane, mniej awaryjne lub ma jakieś fajne autorskie technologie.

 

PS.Magik zmień ten nick i avatar bo swoimi hejtowaniem na wszystkich i na wszystko w każdym temacie bezcześcisz pamięć o prawdziwym Magiku.Jak już ktoś Ci dziś napisał Magik był tylko jeden.

Link to post
Share on other sites

Ja też polecam acery.Sam mam 5742G na i3 z 5470.Lapek fajny, mam go od roku i chodzi bez problemu.Można przyczepić się troche do obudowy bo plastikowa ale dobrze zrobiona (nic nie odstaje, wszystko sie trzyma) jak narazie.Wujek ma samsunga rf 511 i lapek zarąbisty, dobrze wykonany.

Link to post
Share on other sites

Co do jakości samych notebooków to nie od dziś wiadomo, że produkuje się tak, aby wytrzymało okres gwarancyjny i aby klient kupił nowy, kiedyś załatwiało się to skokiem wydajnościowym (stary komputer nie potrafił sprostać zadaniu które przed nim postawiono) i klient zmieniał systematycznie sprzęt gdyż kolejny był znacznie wydajniejszy, dziś skok wydajności jest o wiele, wiele mniejszy więc producenci wymyślają coraz to nowsze sposoby aby skrócić żywotność sprzętu , pracuję w serwisie więc zaznajomiłem się z niektórymi i tak:

- wadliwe układy graficzne (nie tylko serie dv, nx, tx HP, ale też wiele innych firm które je zastosowały, jak np dell, toshiba czy FujitsuSiemens).

- wadliwe obudowy (zawiasy w nowszych lenovo, zawiasy w kilku seriach asusa)

- źle zaprojektowane chłodzenie (kilka modeli toshiby, acera i oczywiście hp. Dopadło to także wiele netbooków szczególnie z procesorami amd c-50 i e-350, gdzie niekiedy podczas skanu antywirusowego temperatura potrafiła osiągnąć 100* i komputer się wyłączał).

- rozszczelniające się chłodzenie (kilka modeli samsunga, zaraz po okresie gwarancyjnym heatpipe przestał przewodzić ciepło).

- i wiele, wiele innych autorskich pomysłów jak wyciągnąć od klienta pieniądze za nowy komputer.

 

Od siebie mogę dodać, że większość jest bez problemu naprawialna (niekiedy nieco kosztowna), choć niekiedy klienci o tym nie wiedzą.

Osobiście odradzam HP (szczególnie serie dv, tx i pochodne).

Edytowane przez Endrju1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...