Skocz do zawartości

Gdzie zamątować WIATRACZEK 20MM


Recommended Posts

Cze wszystkim :D

 

Postanowiłem nieco usprawnić chłodzenie w moim kompie i przy okazji nieco go wyciszyć....

 

Jako że za obudowę służy mi jakiś poniemiecki czajnik bez bocznej kapy i pogiętą góra postanowiłem go wymienić na coś nowego...

 

Wybór padł na:

http://www.komputronik.pl/product/41867/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/CoolerMaster_Elite_331_Black_Silver_bez_zasilacza.html

 

oże nie jaieś cudo ale mojego hitlerowskiego czołga raczej godnie zastąpi :P

 

Posiadam i5 2500k podciągniętego do 4,5Ghz niestety jedynie na SPARTANIE z 2 wentylami 92mm (jedem oryginał ZALMANA drugi to jakieś padło z obudowy - ale 2 znacznie lepiej wyciągają ciepełko)...

 

 

W nowej obudowie (jeszcze suczka w drodze... ale niedługo juz dostane ją do swoich łapek :] ) mam 2 wentylki 92mm (przud i tył obudowy)...

 

 

Teraz główne pytanie...

Zakupiłem na aukcji ten wentylek 200mm:

http://allegro.pl/wentylator-nzxt-200mm-166cfm-37dba-lozyskowany-i2099359437.html

 

Posiadam także nowy wentyl 80mm...

 

Gdzie je zamątować (ta 200 - setka poleci zapewne na ścianke) ale co z 80mm??

 

 

I jak je podłączyć do zasilacza po MOLEX?? Bo wszystkie gniazda na płycie mam już niestety zajęte...

 

A nie chce mi się czekać tygodnia aż zamówie i przyjdzie mi rozgałęźnik MOLEX >> 3x 3PIN...

 

 

pozdro i licze na jakieś ciekawe propo :)

 

 

A jeszcze jedno bo mój mózgu nie ogarnoł :)

 

JAK GO JAKIMIŚ DOMOWYMI SPOSOBAMI WYCISZYĆ??

 

pozdro

Edytowane przez ave_cezar
Link to post
Share on other sites

nawet tego nie czytam bo nie wiem czy to wgl polski język :D

 

Widze że SPAM to u CIEBIE juz podstawa chłopaczku z przedmieści... :)

 

 

Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia co wnoiśłoby cokolwiek do tematu to mówiąć grzecznie stul japę i pooglądaj kreskówki...

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez ave_cezar
Link to post
Share on other sites

A może ten 200mm w zatokach 5'25" :D

I jak je podłączyć do zasilacza po MOLEX?? Bo wszystkie gniazda na płycie mam już niestety zajęte...

Takimi tworami (wybacz, że link z google ale jest łatwiej niż wklejać kilka zdjęć :) ) http://www.google.pl/search?q=molex+3+pin&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=MSZAT6y-D5DmtQb2uOnGBA&biw=1280&bih=904&sei=OCZAT-P3NMLSsgaw8ZHDBA
Link to post
Share on other sites

Widze że SPAM to u CIEBIE juz podstawa chłopaczku z przedmieści... :) Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia co wnoiśłoby cokolwiek do tematu to mówiąć grzecznie stul japę i pooglądaj kreskówki... pozdrawiam

On miał rację w tym wypadku... najpierw słownik, potem komputer.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

On miał rację w tym wypadku... najpierw słownik, potem komputer.

 

Może i miał rację a może nie... tyle że kolejna osoba robi spam...

 

Mogłeś sobie darować tą jakże ŻYCIOWĄ radę - od tego jest MODERATOR.... A jak dobrze zauważyłem ty nim nie jesteś...

 

 

 

Ma ktoś jeszcze jakieś porady odnośnie usytuowania wentylatora 80mm??

 

Zastanawiam się czy jest sens mątowania tego wentylatora aby chłodził dysk??

zy może zamątować go na spodzie obudowy tak aby nawiiew był na kartę graficzną i przy okazji wypychał ciepłe powietrze ku górze??

Ta opcja wydaje mi się sensowniejsza... o o tym myślicie??

 

 

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez ave_cezar
Link to post
Share on other sites

Widze że SPAM to u CIEBIE juz podstawa chłopaczku z przedmieści...

I niby co z tego że jest z przedmieścia ? Może być i nawet z surowej wsi ze 150 mieszkańcami a i tak wykazuje większą kulturę niż pan wielce miastowy.

 

Wiatraczka nie montuj nigdzie, bo wiatrak przecież nie dmucha.

 

Co do 80mm, montuj go tak by ciśnienie w obudowie było wyższe (czytaj 3 wentylatory wciągają powietrze, dwa wyciągają) wtedy przynajmniej kurzyć się nie będzie aż tak.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...