Skocz do zawartości

pomoc przy zlozeniu komputera do 4000 zlotych


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

borykam sie z nastepujacym problemem.

Postanowilem samodzielnie zlozyc komputer.

 

Prosilbym o sprawdzenie ponizszej konfikuracji, i napisanie czy bedzie ona wystarczajaca do ponizszych zadan.

Komputer ma sluzyc do grania, do obrobki zdjec (Lightroom), troche do projektowania (AutoCad), oraz do codziennego uzytku (internet , filmy w jakosci HD), zalezy mi zebym mogl ten zestaw wykorzystac przez kilka lat.

Plyte wybralem tego typu poniewaz prawdopodobnie w przyszlosci bede chcial zamontowac procesor Ivy Bridge.

Prosilbym rowniez o pomoc w wyborze dysku SSD, karty graficznej oraz doborze zasilacza.

Zastanawialem sie jeszcze pomedzy procesorem i5 2500k i i7 2600k (bede krecil procesor dlatego wybralem wersje k)

Jezeli bedziecie mieli jakies uwagi na temat wybranych przeze mnie komponentow, kompatybilnosci, wydajnosci, procesora, chlodzenia, karty graficznej to prosze o poprawki, napiszcie rowniez jaki procesor bedzie lepiej sie sprawdzal.

 

Z gory serdecznie dziekuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich.

 

specyfikacja:

Procesor

Intel Core i5-2500K 3,3 GHz 6MB cache s. 1155 Box

 

Płyta główna

ASUS P8Z68-V PRO/GEN3 Z68 ATX s.1155

 

Chłodzenie procesora

Arctic Freezer 13 Pro

 

Pamięć RAM

Corsair Vengeance 2x4GB, DIMM,1600MHz, DDR3,CL9,XMP,Non-ECC,with Heatsink (blue)

 

Karta graficzna

ASUS HD6850 1GB 256bit PCI-E DDR5 DirectCU

lub

XFX RADEON HD6870 1GB 900Mhz 256 PCI-E GDDR5 HD-687A-ZHFC

 

Dysk Twardy SSD (na system)

Kingston SSDNow V+200 SATA3 2.5" 60GB SVP200S3B/60G

lub Corsair Force Series GT 60GB, 2.5", SATA3 555MB/s, 495MB/s

Dysk Twardy

Seagate ST500DM002 500GB sATA III 16MB

 

Obudowa

Cooler Master Elite RC-430-KWN1 Black Window

 

Zasilacz

Seasonic X-Series X-760 SS-760KM 760W

lub

Seasonic X-Series X-660 SS-660KM 660W

Link to post
Share on other sites

Obudowę takową posiadam i polecam - świetna rzecz. Tylko jest małe ale - ona ma zamontowany oświetlany wentylator z przodu, no ale brak go z tyłu i z boku. Nie zamierzasz dokupić? Bo na Twojej liście nie widzę. Ja dokupiłem bardzo cichy na tył, na bok sobie darowałem ale pewnie też by nie zaszkodził skoro na dole zasilacz i karta graficzna.

Link to post
Share on other sites

I jeszcze co do obudowy to nie mało przepłacasz, w Twoim sklepie masz za 215zł, na agito gdzie ja kupiłem za 164zł http://www.agito.pl/obudowa-cooler-master-elite-430-czarna-91-428948.html?cid=220 nie wiem jak z ceną reszty bo nie patrzałem

 

@up to może coś mu polecisz, bo tak Twój post nie jest w żaden sposób pomocny, zwykłe nabijanie

Edytowane przez verona
Link to post
Share on other sites

wielki test dysków ssd porównanie bardzo wielu ssd znajdziesz sobie coś dla siebie

 

procka zostaw 2500k (zobaczyłem że chcesz zmienic potem na ive bridge nie lepiej poczekać do kwietnia/maja i odrazu kupić ivy bridge)

a reszte dołóż do lepszej karty graficznej zasilacz 760W bardziej przyszłościowy (crossfirex)

żadna z kart graf nie jest dobra wybierz jakiś model autorski od gigabyte//msi zostań co najmniej przy 6870

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie

Zapomnialem dodac ze monitor, mysz ,klawiature, DVD juz posiadam, nie oplaca mi sie przerabiac mojego starego komputera poniewaz jest to Pentium 4 2,66Mhz, dlatego postanowilem zlozyc calkiem nowy zestaw.

Napiszcie prosze jeszcze ktore karty graficzne sa lepsze ASUS cz MSI, GTX 560 Ti MSI czy możesz HD6950 i z jakiej firmy ASUS czy MSI i czy beda ok do mojego zestawu

Napiszczie rowniez co sadzicie o tych dwoch zasilacza wybranych przeze mnie czy sie nadaja.

dzieki pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pomyslabym nad chlodzeniem. Masz dobra plyte na mysli, procek ktory ma duzy potencjal OC ale ten wiatrak to ne bardzo. Proponowalbym Noctua D14. Jest 2x drozsza ale pozwoli Ci wyciagnac 4.4 spokojnie a pomysl ile mocy zyskujesz. Poszukaj recenzji Asusa gtx 560 DirectCU II i jego potencjal podkrecania. Po odpowiednim podciagnieciu jest szybszy o 30% od hd6850. Tyle mocy za free.

 

A jesli dalej myslisz nad plyta to przemysl GENE Asusa albo Sabertooth`a. Ten drugi to doskonala podstawa. Przesiadlem sie z G1 Guerilla na sabertooth`a na 1366 i jestm pod wrazeniem. Na G1 moje i7920 dociagalo do 3.8 a teraz spokojnie chodzi na 4.4

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...