Skocz do zawartości

Czy cos z tego wycisne?


Recommended Posts

witam.zakladalem juz forum o złożeniu nowego zestawu ale pomyślałem że może coś jeszcze wycisne z tego sprzetu

Core2Duo e4600 2.66 oc

ASUS EAH 4650

2x1gb ram

bede mial na modernizacje narazie ok 500---600zl

wariant 1:kupie ramy,k.graficzną i będe coś jeszcze grał

wariant2:Kupie narazie płytkę główną asus p5q se plus,wloze narazie stare częsci i będe dalej modernizował kompa.

co lepiej zrobić?

Link to post
Share on other sites

Tanim kosztem możesz kupić sobie

 

1.Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770/

Cena: 259zł

2.AMD Phenom II X2 545 /3.0GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/

Cena: 315zł

 

Razem: 574

 

może bedziesz miał szczęście i będziesz miał X4 :jupi: Sprzedasz Procesor+Płytę i będziesz miał na Pamięci.

Link to post
Share on other sites

co do sprzętu jaki masz to wcale nie jest złom nie jeden benchmarker chętnie by przyjął taki sprzęcik :jupi:

 

co do kupna to ja bym na twoim miejscu kupował bym już powoli płytę pod i5/i7 bo po prostu to jest przyszłościowe w co innego nie ma się co ładować.....

Link to post
Share on other sites

dixon dobrze ci podpowiada kupisz tamtą kartę (też mam na nią chrapkę= w październiku kupuję) i tgo rpaoca odblokujesz mnożnik będziesz miał świetny sprzęt sprzedasz płyte i procka i tą karte co masz i kup 4850 z dobrym chłodzeniem i masz sprzęt bardzo dobry do grania jak tralala hehe i nie słuchaj kolegów i nie pchaj się w intele poczekaj miesiąc dwa a amd a zobaczysz jak amd niszczy intela szkoda kupować cokolwiek pod niebieskich bo w kategorii cena wydajności amd to jedyne rozwiązanie a z OC kady wie jak jest BAJKA!

Link to post
Share on other sites

a jak Ty chcesz grac (bo twierdzisz ze o gry chodzi) na tym swoim czyms tam 45xx (to nie jest karta graficzna - to reklamowka pozwalajaca wyswietlac obraz) chocbys nawet wsadzil phenoma5 10010 i mial 500ramu - nic to nie da . Zaczyna sie od tego co najbardziej hamuje a nie od du.. strony

 

 

kupuj i nie placz wiecej -

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 ... wa&&f=more

Link to post
Share on other sites

jakbym był w twojej sytuacji to sprzedłabym wszystko w pizdu (oprócz ramu )

kupił tą płyte procka co pisze dixon (poczytaj o tych sprzętach opinie =wszędzie ludzie daja przeważnie 10/10 i dla tej płyty i dla proca bo to bardzo dobry zestaw za małe pieniądze sam w przyszłości chce taki) a kolega lopez chyba ma jakies porachunki z dixonem bo jego opinia nie ma żadnych podstaw do tego kup radka 4850 albo power color albo his (mam takiego z shaphire świetna karta:i na standardowym chłodzeniu dobre temp w stresie po przekręceniu z 625 na 700 i pamięci z 996 na 1070 62 stopnie podczas smigania po necie gdy wiatrak na 30% 39 ) i masz sprzęt do grania jak bajka przypuszzczam ze 13000 pkt w 3dmarku to spokojnie leci ja mam tego radka 4850 2 gb ramu słabą płyte od msi (k9neo) 2 gb i proca 2x3.0 i gram na tej karcie w crysisa 1680x1050 na ustawinieach pół wysokie pół średnie więc dużo tu mądrych ludzi ale ja ci mówie jako gracz a nie teoretyk wejdz sopbie na komputronik i rzuc okiem na tą płyte i procka mam nadzieje że masz dobry zasilacz

 

 

oczywiście te 62 stopnie podczas ostrego grania lub w 3dmarku a 39 przy spokojnym chodznieu kompa:P

 

zobacz na alalegro jakie są średnie ceny tych twoich części dodaj to do siebie odejmij 15% jakby nie dało się za tyle sprzedać (taki zapas hehe) i policz ile masz kasy i czy starczy jak nie to odwiedz babcie lub dziadka lub sprzedaj cos i inwestuj w sprzęt hehe

Link to post
Share on other sites

no w sumie po najmniejszej linii oporu to zmienić kartę bo jak mówi Lopez ta karta to gardełko zestawu, ale patrząc w przyszłość to nie jakieś amd cienkie tylko i5/i7 kasę zbierać tylko się opłaca na to.

bo koledzy co radzą ci AMD to to przecież jakieś pół środki które może i cenowo atrakcyjne ale wydajnościowo to nie znaczny wzrost wydajności...

 

lukyeti jak możesz to nie pisz posta pod postem przez 5-6h masz opcje edytuj...

Link to post
Share on other sites

z tego czy czytałem na różnych forach gdzie robiono testy to jest niewielka róznica jesli chodzi o wydajność między 512 a 1gb więc to 1 gb to taki pic na wode no ale mogę sie mylić nie jestem taki specjalista czy znawca jak inni na tym forum pozjadali wszystkie rozumy co za naród

Link to post
Share on other sites

Witam,

z tego co wyczytałem w tym temacie/Twoim profilu zależy Ci przede wszystkim na graniu - trzy pytania: 1. jaki masz monitor? 2. jaki zasilacz(marka, model)? 3. na jakim systemie działasz? Jeśli na Viście/Seven, to rzeczywiście dodatkowe 2 GB RAMu dużo by dały. Co do karty graficznej - dobrym zamiennikiem dla Radeona 4850 byłby GF GTS 250 - to zależy od konkretnych gier. Prawdę mówiąc, z kartą graficzną radziłbym się wstrzymać do wyjścia Radeonów HD 5xxx i serii GF GT300, bo nawet jeśli nie będziesz miał zamiaru ich kupować, starsze serie powinny znacznie stanieć. Jeśli z obecną nie możesz wytrzymać, to kupuj 4850/GTS 250 w zależności od wyników w konkretnych grach i innych upodobań :-) Jeszcze jeden wariant - jak Ci się spieszy, masz duży monitor (rozdz. 1680+) i zasilacz to conajmniej markowe 450W, to możesz rozważyć kupno Radeona 4870 (wersję od Powercolor można nabyć za mniej niż 500 zł), a potem zbierać na lepszy procesor i płytę. Największy wzrost wydajności w grach zaobserwujesz właśnie kupując nową kartę graf. A jeśli przyszłościowo, to jak napisał Darodaredevil - płyta + RAM (+OC), grafa za pół roku, czy jak uzbierasz $.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Radeony HD 58xx mają być dostępne w sklepach w październiku, GF gt300 premiera gdzieś w listopadzie, z tym, że dostępne mają być na początku 2010.

 

Jeśli myślisz o 7 to koniecznie dokup 2 GB ramu. Zostaje jeszcze 400-500 zł na grafikę - do tej rozdziałki z dużym zapasem wystarczy Ci właśnie GTS250/4850. W 4870 nie ma sensu inwestować, bo jedno, że zasilacz może go nie pociągnąć, drugie że wielkiej różnicy nie zauważysz, zwłaszcza przy niepodkręconym procesorze. I nie zastanawiaj się nawet nad wersjami 1 GB, bo przy tej rozdzielczości to nie ma żadnego znaczenia, jedyna różnica jest w cenie. Polecam Ci lekturę tego testu - pomoże Ci rozstrzygnąć dylemat. Osobiście wybrałbym GTS 250, za około 370 PLN kupisz wersję od Gainward. To jest pierwsza możliwość - jeśli Ci spieszno do grania w max detalach, bo sądzę, że z tym 4650 nie jest tak źle. Ja na Twoim miejscu jednak zrobiłbym inaczej - kupiłbym ram + płytę i podkręcił procesor (w zależności od płyty zostanie Ci 100-200 zł), a za jakiś czas kupił grafikę za około 300 zł (takie mają najlepszy stosunek cena/wydajność).

Link to post
Share on other sites

no właśnie tak chciałem zrobić ale niektórzy mądrzejsi od mądrych zaczeli sie kłócić czy C2D czy AMD.widzialem taką płytkę z asusa co weszłyby narazie wszystkie moje rzeczy do niej.ma pamięci od 667 do 1200 max 16gb ramu i c2d,lub c2q.

Link to post
Share on other sites

pie... za przeproszeniem roznica wydajnosci do rozdzielczosci to roznica w danej grze

juto moze wyjsc gra ktora w rozdzielczosci 800x600 bedzie wymagala tyle pamieci co dzisiejsza w 1900x1200

liczy sie ilosc wielokatow do zobrazowania a nie rozdzieklczosc jako taka

 

gdyby mozna bylo tak mowic ze masz mala rozdzialke wiec 1gb sie nie przyda

to nadal sprzedawalyby sie karty 128 mb na ktorych tez mozna bylo grac w fhd

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...