Skocz do zawartości

6950 Producenci, temperatury i głośność chłodzenia


Recommended Posts

Witam.

Miałem zamiar kupić 6870 ale uznałem że za drobna dopłatą można mieć trochę większą wydajność. Mowa o 6950. Czy opłaca się dopłacić do niej aby mieć lepszy "wygar". Jeśli tak to jakiego producenta polecacie? Dzieki.

Link to post
Share on other sites

Nie chce Nvidii, miałem już 3 i każda chodziła jak odkurzacz, a tempy powyżej 60stopni na idle.

Nvidia nie nvidia. Ati nie ati. Głośność oraz temperatury karty zależy w głównej mierze od zamontowanego chłodzeniaa głośność tylko od niego.

Wiesz gigabyte, asus, msi montują te same chłodzenia i ta kartach od amd i od nvidii...

A jakie miałeś do tej pory karty?

Link to post
Share on other sites

Mieliście pomóc w wyborze a nie szerzyć wątpliwości. Należy zwrócić uwagę na rozmiary i kształt radiatora aby założyć na niego dokupione wiatraki 10cm lub 12cm, które mają dwa może nawet 3 razy większy przepływ powietrza. Wiatraczki regularnie montowane są może ładne ale są cienkie i z twardego materiału, który jest bardzo "akustyczny". Bardziej więc patrzcie na to co da się zmodować niż na gotowca. Mój Gigabyte może jest cichy ale jak założyłem dwa wiatraki 10cm podłączone pod 5v a nie 12v są niesłyszalne a temperatura jest taka jak przy oryginalnych na max. tylko że oryginalne to już jak odrzutowiec działają. Moje wiatraki są beznadziejnych firm wymontowane z jakiś archaicznych zasilaczy. A jak kupicie jakieś dobre wiatraczki z regulacjami to już w ogóle wypas. Na gigabycie masz 3 wiatraki więc sporo miejsca.

 

Dodam że te badziewia montują aby się crossfire mieściło chyba ale jak wiadomo CF to bezsens bez eyefinity.

Link to post
Share on other sites

A ta teraz się z ciekawości za pytam. Bo przeglądałem różnice pomiędzy Gigabyte 6870 Windforce a 6950 Windforce. Szczerze to jakie są między nimi różnice?? :)

A i jeszcze jedno pytanko. Czy jeśli bym grał na obniżonej rozdzielczości np: 1360 x 768 to czy automatycznie mogę ustawić wygładzanie krawędzi na lepszym poziomie, i czy to będzie miało jakieś skutki ze zmniejszeniem FPS. Trochę pogmatwałem. Chodzi o to że przy ustawieniach na FullHD kiedy włączymy wygładzanie, spadają FPS. A jaka będzie różnica w spadku FPS gdy gram na 1360 x 768 i monitor obsługuje MAX 60 FPS.

Edytowane przez sgtsmigiel
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Bo miałem na testach TwinFrozr III na 6870 i była kupa? :P

Rozmawiamy o 6950 i o tf2...

 

Ja tu widzę, że tf2 wypadł o włos lepiej niż jakakolwiek karta z twojego testu.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

tf2 wypadł o włos lepiej niż jakakolwiek karta z twojego testu.

No bo oczywiście warunki były bardzo porównywalne... taka sama obudowa o takim samym przewiewie, również 25*C otoczenia... już nie wspominam o innym standardzie stabilności OC ;)

 

BTW, wg testów głośności przy obciążeniu niewiele ciszej od referenta, czyli kupa :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...