Skocz do zawartości

Gry w których remake, chcielibyście zagrać.

Recommended Posts

• 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

No i mówisz - masz... ma być za niecały rok

Też obiło mi się o uszy :lol: Tylko, żeby podobieństwa nie ograniczały się do nazwy jak "X-com".

Kończą też remake Jagged Alliance 2, ale podobno walka ma nie być turowa, więc gdzie tu sens ?:o

Mimo wszystko iskierka nadziei pozostaje :evil:

• 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Ktoś tam wcześniej o heroes 3 napisał jest HD mod zrobiony przez naszych wschodnich sąsiadów :)

http://sites.google.com/site/heroes3hd/eng/download

(najpierw 2,90f i potem tylko nowy dll dociągnąć 2.92u,są nowe exeki i śmiga w 1440x900 bezproblemowo ale wszystko małe :P )

Co do remakeów to marza mi się resident evil 1-3 w większej rozdziałce,do tego dungeon keeper 2,ufo enemy unknown(mogli by zrobić jak monkey island),Baldury i Icewindy na takim silniku jak dragon age @.@

Edytowane przez renholder1987

A ja może odpowiem dość zaskakująco, ale pomimo miłych wspomnień związanych z wieloma wymienionymi tu grami, wolałbym żeby nikt, nigdy nie robił ich remake'ów. Po pierwsze wiele koncepcji, pomysłów, elementów rozgrywki czy mechaniki w chwili obecnej nie miałoby już takiego czaru. Po drugie, i co ważniejsze, patrząc na to w jakim kierunku zmierza 'przemysł gier' wyszły by z tego na 99% jakieś gnioty dla pokolenia konsol. Większość elementów odrzucono by jako 'zbyt trudne' czy 'niepotrzebnie' skomplikowane. Do tego obowiązkowo cycki, 'mroczna i dojrzała' atmosfera, widowiskowa walka, grafika i 'epicki' rozmach. Nie wiem jakiego słownika używają obecnie twórcy/wydawcy, bo wszędzie gdzie mówią o innowacjach ja widzę regres, a tytuły mroczne, dojrzałe i epickie są w rzeczywistości tandetne, pełne bzdurnych stereotypów i innych przejaskrawień itp.

Bardzo miło wspominam np. Knights of the Old Republic, ale gdyby BioWare zrobiło remake to pewnie walczyło by się z falami wrogów teleportujących się (z d.py chyba :roll: ), wybuchających wrogów po ciosie mieczem świetlnym, questy z czarno-białym dylematem moralnym, karzących gracza za jego wybory... no i oczywiście gejowskie romanse z wookie i droidami włącznie...

Bardzo miło wspominam np. Knights of the Old Republic, ale gdyby BioWare zrobiło remake to pewnie walczyło by się z falami wrogów teleportujących się (z d.py chyba :roll: ), wybuchających wrogów po ciosie mieczem świetlnym, questy z czarno-białym dylematem moralnym, karzących gracza za jego wybory... no i oczywiście gejowskie romanse z wookie i droidami włącznie...

Kotor nie jest az tak stary zeby robic od razu remake... Ale co do wypowiedzi na temat remaków jakie robi się dzisiaj to prawda,chociaż nawet nowe gry robione sa bez pasji.Kiedys grało sie w icewind dale II i koksiło się team,wedrowało sie przez świat i poznawało się historie bossów koncowych,do tego gry kiedyś były bardzo rozbudowane.Dzisiaj twórców gier ogranicza pad,a zwrot exclusive na pc przestał miec jakiekolwiek znaczenie bo co na pc to na konsole za to co na konsole nie zawsze wychodzi na pc...

Icewind Dale nie bylby zlym wyborem, jednak gdy patrze co dzisiaj wychodzi, wole jednak pamietac te gre, jak pamietam...

Ryzrywka coraz prostrza, latwiejsza, krotsza - takie sa wyznaczniki dzisiejszych gier, wiec jak tu dopasowac ID? Nie da rady.

http://dosgamers.reijkman.nl/dos-games/doom-heretic-hexen

Link do stronki gfdzie przerobiono wiele starych tytulow na mozliwos odpalenia icb na windows xp i w rozdzialce full hd... To chyba legalne metody bo do tego potrzeab gre (orginala oczywisce :) ) i pliki zmodowane z tytulu jaki sobie wybierzemy.

Powiem tak, odpalenie Dune 2 w rozdzialce 1280:1024... bezcenne, jednostki byly tak male ze ledwo widoczne na ekranie, a piechote ledwo mozna bylo zaznaczyc :D Do tego 1 mapa byla tak duza ze nie trzeba bylo jej przewijac!! cala plansza wielkosci 1 ekranu.

Dodatkowo w Dune 2 (nie sprawdzalem jak z innymi grami) przerobiono troche AI i dodano 3 tryby trudnosci, w orginale tego chyba nie bylo, polecam!! :-)

• Popieram 2
  • 1 miesiąc temu...

Zajrzyjcie tutaj można znaleźć remake'i znanych gier jak np. commando , dział Remake.

Sterowanie kursory + ctrl (fire) ...

Widziałem też że jest m.in. Bruce Lee z odświeżoną oprawą graficzną.

Edytowane przez wormadam

Hmm.. większośc wymienionych w wątku gier (tutaj zgodzę się z kilkoma przedmówcami) raczej nie wymaga remake`u. Odświeżenia owszem - ale całkowity remake to już wyższa półeczka. Bo tak naprawdę remake może być zupełnie inny od pierwowzoru ale dostarczać może tych smych wspaniałych wrażeń. I jakby on miał wyglądać? Przenieść wszystko w 3D? Czy zostawić 2D w środowisku 3D? A może ręcznie wypieszczona grafika 2D?

Muzyka - wiadomo. Te same motywy na nowych instrumentach zrobione z rozmachem. Plus oczywiście nowe motywy łaskawie czerpiące z oryginałów duszę i zamysł.

Rozgrywka - bez dodania pewnych elementów - może się nie sprzedać. Na ile to już będzie remake a na ile nowa odsłona ?

Z innej beczki - wiele gier zostało odświeżonych przez niezależnych koderów- wszelkiego rodzaju doom`y, Duke Nukem czy HL1 (nowy engine) i w zasadzie nic im nie brakuje. Tak samo dobrze się gra i słucha.

Gdybym de facto miał wybierać z prawdziwych staroci to chciałbym ujrzeć jakiś remake np. turrican`a, shadow of the beast, ewentualnie dune 2. Wspomniano o seri Blood - pierwszą część chyba warto by było wziąć na warsztat - ale druga już nie miała tego klimatu..

Trochę z innej beczki. Brakuje mi gier typu RPG ale starego typu - gdzie chodziło się ruchem skokowym i obracaniem co 90 stopni. Mam cholerny sentyment - znowu zacząłem od Eye of Beholder 1 przechodzić grę :P Można by było zrobić taką grę - ukłon w stronę konserwatystów takich jak ja. Jak widzę Diablo czy inne izometryczne/ 3D RPG to we mnie krew wzbiera. Dla mnie to Ishar, EoB, Dungeon Master :D

Aczkolwiek za Fallout 3 szaleję ;)

Jak sobie przypomnę co by warto odświeżyć / zremasterować to jeszcze naskrobię :D

Pozdrawiam

tjindy

zdecydowane Amigowy Univers. Wycisnal z owczesnych hardwerowych marzen osme poty i byl boski. Dla przypomnienia

<!-- m -->

<!-- m -->

Universe - podobno na tym samym silniku co Curse of Enchatia -co ciekawe według zapowiedzi jakie się w ówczesnym czasie w magazynach papierowych czytało gra ta miała posiadać paletę 256 kolorów (na A500) co jak wiemy jest teoretycznie niemożliwe. Grałem w tę grę krótko - i faktycznie grafika była znakomita (youtube nie oddaje tego wrażenia) - aczkolwiek nie jestem pewien co do tej palety kolorów.

Amiga (1000, 500, 600, 500+) miała możliwość jednoczesnego wyświetlenia 2,4,8,16,32 kolorów. 64 kolory były możliwe poprzez system EHB (Extra Half Bright - z głowy piszę więc mogę nie pamiętać) - czyli 32 kolory + 32 te same kolory z jasnością o połowę mniejszą. Dobór odpowiedniej palety był nie lada wyzwaniem (sam dłubałem sporo w Dpaint więc jeszcze pamiętam conieco :D ). Ostatnim wielkim niewymienionym jest tryb HAM - Hold And Modify - który umożliwiał jednoczesne wyświetlenie 4096 kolorów na ekranie. Do malowania był to strasznie uciążliwy format. Ale już do wyświetlenia statycznych obrazów - nadawał się całkiem nieźle. Trzeba jeszcze nadmienić że nie we wszystkich rozdzielczościach można było mieć w/w palety kolorów. Ale i z tym sobie poradzili programiści. Jest pewien slideshow którego nazwy nie pamiętam - w nim można było sobie obejrzeć właśnie obrazki w trybie HAM6 (4096 kolorów) w rozdzielczości Hi-Res Interlace. Zastosowano pewien trick - w jednej linii można było użyć tylko 16 kolorów z palety 4096. Lub jakoś tak. Jak znajdę to zapodam linka :)

Wracając do Universe - podejrzewam że zastosowano po prostu bardzo dobry dobór palety kolorów i ręczny dithernig. Starsi zapewne znają takie pojęcia jak Floyd-Steinberg - dobry ale ręczna robota lepsza.. :D

Hmm.. większośc wymienionych w wątku gier (tutaj zgodzę się z kilkoma przedmówcami) raczej nie wymaga remake`u. Odświeżenia owszem - ale całkowity remake to już wyższa półeczka. Bo tak naprawdę remake może być zupełnie inny od pierwowzoru ale dostarczać może tych smych wspaniałych wrażeń. I jakby on miał wyglądać? Przenieść wszystko w 3D? Czy zostawić 2D w środowisku 3D? A może ręcznie wypieszczona grafika 2D?

W sumie to nie pomyślałem by traktować te dwa pojęcia oddzielnie.

Myśląc "remake" klasycznego hitu mam na myśli tą samą grę bez udziwnień bez ulepszeń, tylko z grafiką w 32bit wysokiej rozdziałce, nowoczesnej oprawie audio. Tak naprawdę to gry takie jak UFO,Syndicate, Flashback itp tylko straciłyby przez przeniesienie do środowiska 3d. Jestem na tyle nie wymagający, że cieszyłbym się nawet z dokładnie tej samej gry przystosowanej do windows i wysokich rozdzielczości. Nowsze tytuły jak Unreal, Jagged Alliance itp raczej wymagały by już większej ilości ulepszeń by ich wydanie miało sens.

Myśląc "remake" klasycznego hitu mam na myśli tą samą grę bez udziwnień bez ulepszeń, tylko z grafiką w 32bit wysokiej rozdziałce, nowoczesnej oprawie audio.

I taki zakres prac jest jak najbardziej na miejscu.

Tak naprawdę to gry takie jak UFO,Syndicate, Flashback itp tylko straciłyby przez przeniesienie do środowiska 3d.

Tutaj może być różnie - izometryczne środowiska starych gier raczej zyskałyby na silniku 3D - oczywiście cały czas zachowując odpowiednią dla kamery perspektywę.

I zgadzam się że Flashback faktycznie by na tym stracił... ;)

Odnośnik, który podałeś nie działa. http://www.classicdosgames.com/ sama strona tak. Zaraz poszperam :)

Wszystko przez głupią kropkę na końcu zdania :(

Tak czy inaczej parę rzeczy sprawdziłem i mam mieszane odczucia. Teoretycznie można sobie pograc ale w niektórych przypadkach mam problemy z mysza np. Syndicate, Indiana Jones. Niestety coś nie abla ;)