Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do gier za 5000 zł


Recommended Posts

Wiatm chciałbym się poradzić w sprawie zestawu który złożyłem, nie mam zamiaru podkręać tego zestawu i będe wykorzystywał przede wszystkim do gier, jestem także ciekaw czy podany zasilacz da radę udzwigąć dwie karty graficzne kóre poniżej podałem oraz czy będe miał problemy z nadmiernym nagrzewaniem się.

 

Jestem otwarty na propozycje co można dołożyc/odjąć.

Płyta główna - ASUS MAXIMUS IV EXTREME R3.0

 

Procesor - Intel Core i7-2700K

 

Zasilacz - OCZ StealthXStream 2 700W 80PLUS SLI ATX

 

Karta graficzna - MSI GEFORCE GTX 560Ti 1GB HAWK

 

Dysk twardy - SEAGATE 1TB SATA3 ST31000524AS

 

Pamięć RAM - Patriot Intel Game II DDR3 2x2GB 1600MHz CL9

 

Obudowa - AEROCOOL PGS X-WARRIOR

 

Link to post
Share on other sites

Bym tu dużo zmienił. Napewno lepsze karty bym kupił a tanszą płyte główną. Nie wiem co po taką wybrałeś drogą : )

Procesor jak najbardziej ok

Dysk ok

Ram kupuj już 8GB , żałujesz 50zł ?

Zasilacz Polecałbym ci XFX Core PRO 850W

Link to post
Share on other sites

Procesor- Jeżeli nie bedziesz podkrecał to Intel i5 2400 745zł

Zasilacz- ok 300zł

Dysk= ok 450zł

Obudowa- Silentum Gladius, Regnum ok 220, 300zł

Ram- 2x4GB Kingston, Corsair ok 200zł

Płyta-

AsRock P67 Pro3 380zł

Grafika- Radeona 7970 np Gigabyte windforce 2,5k lub innego producenta

Reszt co zostanie na wysyłki

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=46229

 

Proponuję również rozważyć kwestię podkręcania, jest to dosyć proste i znacznie zwiększa wydajność, w przeciwnym razie nie ma sensu wydawać niebotycznych sum na najdroższe podzespoły.

Jeśli zdecydujesz się na OC można wziąć procka z dopiskiem "K" i lepszą płytę, w przeciwnym razie nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

morris według ciebie 570 jest wydajniejsza od 7970?

1. Nie powiedziałem, że jest szybsza.

2. Czemu wciskacie mu na siłę HD7970 kosztem innych podzespołów ? Zestaw za 5000zł i brak SSD ?!

Jeżeli już to proponuję wziąć HD7950, który i tak jest na wyrost, a kosztuje 500zł mniej.

3. Procesor. Wszyscy dajecie 2500K, a autor napisał, że nie ma zamiaru robić OC. Procek jak najbardziej okej, ale najpierw przekonajcie autora wątku ,żeby go podkręcił, bo inaczej jego zakup mija się z celem.

Link to post
Share on other sites

1. Nie powiedziałem, że jest szybsza. 2. Czemu wciskacie mu na siłę HD7970 kosztem innych podzespołów ? Zestaw za 5000zł i brak SSD ?! Jeżeli już to proponuję wziąć HD7950, który i tak jest na wyrost, a kosztuje 500zł mniej. 3. Procesor. Wszyscy dajecie 2500K, a autor napisał, że nie ma zamiaru robić OC. Procek jak najbardziej okej, ale najpierw przekonajcie autora wątku ,żeby go podkręcił, bo inaczej jego zakup mija się z celem.

Ja dałem 2500 bez K bo wyraznie napisal ze nie ma zamiaru krecic.I ja go rozumiem bo nie kazdy chce sie w to bawic.Do tego w pierwszym zestawie jest 120g SSD i energooszczedny WD Green 1T.Myśle takze ze ten 6970 od MSI jest teraz w zupelnosci wystarczajacy. Edytowane przez lukas1910
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ja dałem 2500 bez K bo wyraznie napisal ze nie ma zamiaru krecic.I ja go rozumiem bo nie kazdy chce sie w to bawic.

On teraz tak pisze a po tygodniu mu się koncepcja zmieni i będzie sobie pluł w brodę, że nie ma odblokowanego mnożnika.

 

Do tego w pierwszym zestawie jest 120g SSD i energooszczedny WD Green 1T.

SSD nie jest tak konieczną rzeczą jak dobra grafa. SSD może sobie chłopak zawsze dokupić a grafę wymienić już ciężej bo zawsze coś tam będzie stratny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja dałem 2500 bez K bo wyraznie napisal ze nie ma zamiaru krecic.I ja go rozumiem bo nie kazdy chce sie w to bawic.Do tego w pierwszym zestawie jest 120g SSD i energooszczedny WD Green 1T.Myśle takze ze ten 6970 od MSI jest teraz w zupelnosci wystarczajacy.

GTX570 jest w podobnej cenie, często nawet tańszy i wydajniejszy.

SSD nie jest tak konieczną rzeczą jak dobra grafa. SSD może sobie chłopak zawsze dokupić a grafę wymienić już ciężej bo zawsze coś tam będzie stratny.

Mimo wszystko wypadałoby, żeby w takim zestawie znalazł się SSD, bo znacznie usprawni całą pracę. A różnicy między HD7970 a HD7950 jeszcze długo (jeśli w ogóle kiedyś) nie zobaczy. Edytowane przez moriss
Link to post
Share on other sites

Jak bym mial do dyspozycji 5 kafli to nawet bym sie nie zastanawial czy brac SSD.Brac i nie martwic sie potem ze komp nie kompletny i cos jeszcze by sie przydalo.A taki 6970 czy 570 to i tak bardzo wydajne karty na ta chwile.

 

Kto by nie chciał kupic procka na tym forum to i tak wszyscy ci powiedzą żeby podkręcać : D Nawet że w temacie pisze. Ale sugestia jest jedna : PODKRĘCAĆ!!! :[

Zgodze sie z toba ja mam mozliwosc podkrecania no oczywiscie plyta mnie ogranicza,ale tak czy siak nie mam takiego zamiaru bo jestem zadowolony z wydajnosci.Do tego nie lubuje sie w podkrecaniu,a jezeli moj procek stanie sie zaslaby to zloze juz dawno nowy zestaw.Rzecz w tym ze nie kazdy sklada zestaw po to zeby krecic procka czy karte,a biorac i7 2600 starczy mu ten procek na jeszcze bardzo dlugo.
Link to post
Share on other sites

Kto by nie chciał kupic procka na tym forum to i tak wszyscy ci powiedzą żeby podkręcać : D Nawet że w temacie pisze. Ale sugestia jest jedna : PODKRĘCAĆ!!! :[

Tak! Bo to proste i pożyteczne, pod warunkiem, że komputer służy do czegoś więcej niż filmów i internetu.

,a biorac i7 2600 starczy mu ten procek na jeszcze bardzo dlugo.

2600 mu niepotrzebny, wystarczy 2500...K - jeśli autor jednak się zdecyduje :D Edytowane przez moriss
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...