Skocz do zawartości

i5-2310 vs x8 fx 8120


Recommended Posts

Jedyne na co mogę liczyć to na wyeliminowanie błędów i poprawienie wydajności jeśli to zrobią panowie z amd i nie będzie miała miejsce sytuacja, że w jakimś teście buldek 8 modułowy jest wolniejszy od tego 4 rdzeniowego to będzie dobrze :) Jednocześnie przynosząc obniżkę cen :)

Link to post
Share on other sites

Błagam

Jak zwal tak zwał 8 to zawsze 8 a nie 4 ,a ciekawośc jak to chodzi jest silniejsze odemnie .Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego,a fx 8150 pokazał że ma pazur i będzie zażandzał ,będzie cyfrowym wodzirejem i kowbojem na preri wśród baranów intela. :D

8-rdzeniom Buldożera bliżej do 8 wątków w i7-2600/2700 aniżeli do realnych (fizycznych) 8 "jajek" jak w topowych modelach Xeon'ów na LGA2011. Buldożer składa się z tzw. modułów (4 dla FX-81x0), z których każdy może wykonać 2 operacje w cyklu zegara. Nie jest to więc realnie 8 rdzeni...

 

Btw. porównajcie sobie FX-8150 do 2600/2700 w rozdzielczościach Eyefinity... zdziwicie się wynikami.

Link to post
Share on other sites

takiego pisania ja raczej nie uznaje nie pokazał tych testów więc można brać pod uwagę że robi sobie jaja ^^

Przejrzyj jego kanał to trafisz na filmki w których testuje karty graficzne/procesory/płyty główne "na żywo" tzw rozpakowywania/recenzje tudzież odpala grę z włączonym frapsem i można zobaczyć jaki jest poziom klatek na s.
Link to post
Share on other sites

Ja tam niewiem sam mam zamiar złożyć jakąś platforme i czy to intel 4jajeczny czy buldek 8 wychodzi na jeden h.j.Napewno klase wyżej są te procki 6 rdzeniowe od intela które to znowu z cenami mnie przerażają.Zależy jeszcze do czego sie kupuje FX napewno będzie lepszy w takim blenderze czy kompresji obrazu ,a intel w obrobce i photoshopie a gierki jak to gierki raz jeden raz drogi

Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu tego wątku sam już nie wiem, który lepszy. Ale po obadaniu recki na PC.... Patrzę, że w grach x8 8120 dostaje od 2 rdzeniowego i3. A i pobór mocy jest większy. Ja bym raczej postawił na intela co z tego za AMD się kreci lecz na słabszej płycie głównej i chłodzeniu jak na testach raczej trudno będzie utrzymać 4,5 GHz a co i tak nie zawsze daje w grach przewagę nad rywalem. Intel i5 2400 będzie jak dla mnie lepszym wyborem w podobnej cenie jak 8120, a nawet tańszy 749 vs 789 na arest na korzyść intela. I nie trzeba mocnej płyty brać bo OC nie będzie, no może w przyszłości wymiana na i5 2500k ...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...