Skocz do zawartości

Wady działalności sprzętu na Windows XP 32bit


Recommended Posts

Witam,

wiecie jakie może są wady działalności sprzętu na Windowsie XP 32bit. Ja słyszałem że Phenom II na 32bitowym systemie ma przeciętna wydajność. A tak w ogóle to Windows XP nie radzi sobie z 4 rdzeniami (nie umie obsłużyć) nie? Są jakieś wady działalności mojej karty graficznej na XP, z tego co wiem to z działalnością nie ma problemu ale WinXP nie obsługuje nowszych bibliotek, tylko DX9 (co nie umożliwia ustawić ustawień V. High w Crysisie). A ram? 32bit obsługuje tylko 3.25gb ram, co też jest chore :|

Znacie jakieś jeszcze wady? Śmiało piszcie.

 

P.S: Dobrze że będzie Windows 7, myślałem że się zesram bo została by mi do wyboru tylko Vista.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie Windows XP stracił 'ważność', gdyż miałem na nim problem ze sprzętem: komputer nie odpalał. I to nie jeden zestaw. Wczoraj zainstalowałem Windows 7 - jest super. XP jest już przestarzałym systemem i używanie go ma sens tylko przy starszych komputerach. Vista 32Bit także obsługuje 3.25GB RAM ;)

Link to post
Share on other sites

Ja mam dość szybki komputer i ani myślę o Viście, czy innym badziewiu. 64bity uważam nadal za przyszłość - przy moich 4 GB RAM wolę mieć 3,25, z czego 3 GB pozostają na mój własny użytek, niż instalować Vistę 64-bit i tracić 1,5 GB na sam system. Każda gra pod Vistą ma wyższe wymagania, niż pod XP - ich producenci jasno piszą, że potrzeba więcej pamięci, a nawet szybszego procesora. XP radzi sobie z procesorami równie dobrze (a nawet lepiej), niż Vista, bo nie zużywa takiej mocy obliczeniowej. Kompletnie nie rozumiem tych wad ;)

 

Win7 - zobaczymy po oficjalnej premierze. Jak dotąd z testów, które przeglądałem, wypada nieco gorzej, niż XP...

Link to post
Share on other sites

Nieważne czy Win7 jest wolniejszy 5% od XP czy szybszy o 2%. Dajmy umrzeć już ikspekowi :jupi:

 

Pamiętaj tylko że obecnie 7 jest w wersji testowej. A firma M$ ma w zwyczaju psuć produkty finalne. Więc nie był bym taki hura optymistyczny.

 

Nom, dajmy umrzeć xD Nie mogę się doczekać aż zainstaluje sobie Windows 7 :) A jak tam instalacja 7 i w ogóle? Będzie podobnie do XP?

Instalacja tak, upgrade nie.

Link to post
Share on other sites

@Cobesh: Przecież dawno jest Windows 7 w pełnej wersji. Opinie są pozytywne. Sam mam już ściągniętego Win7Pro z kluczem z MSDNAA, ale nie chce mi się instalować :jupi: Wątpię, żeby wiele się różnił od RC (przynajmniej z tego co widać gołym okiem).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...