Skocz do zawartości

Asus Maximus II Formla - PWR_OFF


Recommended Posts

Witam.

 

Zakupiłem dzisiaj trochę sprzętu min. Maximus II Formula. Co prawda nie dotarła do mnie jeszcze obudowa ale wiadome, musiałem to już poskładać! ;) Więc tak właśnie zrobiłem. Nadszedł czas rozruchu.. Klikam start i nic. Fakt faktem, widać, że płyta ma zasilanie ale na ekranie nic nie widać, jakby brak sygnału. LCD pokazuje informacje "PWR_OFF" do końca nie wiem co to jest ale chyba coś z zasilaniem. Pomyślałem, że chodź to wątpliwe kupiłem słaby zasilacz? (corsair 550W) Więc postanowiłem wypiąć źródło największego poboru energii czyli grafika i nic, nadal ten sam obraz. Pamięć też na moment usunąłem, ale również NIC. I tu nasuwa się moje pytanie.. O co chodzi? W czym tkwi probelm bo już powoli tracę cierpliwość..

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

jeśli masz jakieś inne pamięci (starsze i wolniejsze) to spróbuj zamienić z tymi 1066MHz.

Jeśli nie masz to na początek wyjmij baterię (niezależnie czy już resetowałeś BIOS przyciskiem - jeśli nie resetowałeś to najpierw spróbuj przyciskiem na płycie).

Link to post
Share on other sites

No to jeśli wszystkie wtyczki zasilające siedzą na miejscu, grafika jest w górnym slocie to faktycznie może być ten przycisk startu.

Jeśli tak to możesz spróbować odpalić ją inaczej: weź wkrętak (zaczyna się nieźle;P)... W instrukcji na stronie 59 (taką mam w PDF) masz opis tego złącza (System Panel Connector). Zewrzyj styki od dołu licząc od prawej strony 4 i 5. Są opisane jako PWRSW (Power Switch). Powinno odpalić...

Link to post
Share on other sites

Teraz zrobiło się niefajnie:(

Bo skoro LCD Poster coś wyświetla to płyta żyje. Jeśli twierdzi, że "PWR_OFF" to znaczy, że może nie działać przycisk Power na płycie i zgodnie z tym co piszesz nie działa też POWERON z obudowy. Na dzisiaj mogę tylko poprzeć Andrzeja - sprawdź wszystkie kable zasilające, sprawdź też czy dobrze podłączyłeś ten PowerSwitch od obudowy (to ważne).

 

Szkoda, że nie masz możliwości sprawdzenia NOWEJ płyty z innym RAMem i kartą grafiki (chociaż o to jeszcze nie pytałem...) Rozumiem też, że nie możesz zainstalować nowego RAMu i grafy w STAREJ płycie?

Mogę tylko żałować, że nie ma mnie na miejscu, bo Twój przypadek wydaje się dość ciekawy (niestety:( )

 

Ja obstawiam w kolejności:

- RAM - źle wykrywane ustawienia SPD przez płytę, głównie chodzi o napięcia potem timingi

- grafika - chociaż nie widzę bezpośrednich powodów, to nie można jej sprawdzić na innym kompie więc nie można tego wykluczyć

- płyta główna - niby żyje, ale nie reaguje na włącznik...

 

Możesz sprawdzić wszystko jeszcze raz - tak jak pisałem wcześniej, po podłączeniu do nowej obudowy. Jak nic się nie zmieni to pozostanie chyba serwis.Najgorsze, że nie wiadomo co tak na prawdę się sypnęło.

Zdalny system ekspertowy bez możliwości sprawdzenia poszczególnych podzespołów nie zawęził kręgu poszukiwań;) Jest jeszcze szansa, że zaloguje się ktoś z większą bazą danych i rozwiąże Twój problem.

 

Jeśli sprawdzałeś jakieś inne możliwości i nie pomogły to napisz ( to też może pomóc). Jeśli coś się wyjaśni opisz to koniecznie!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...