Skocz do zawartości

i5 2500k Thermalright Venomous X


Recommended Posts

Siemka mam procka i5 2500k podkręconego do 4Ghz przy napięciu 1.2V oraz chłodzenie Thermalright VenomousX z wentylatorem Silverstone Air penetrator AP121 i temperatury jakie pokazuje mi CoreTemp wydają mi się za wysokie. Przy tym OC w idle około 30oC a w stresie doszło najwięcej jak narazie do 55oC ale taka temperatura była tylko po 1 godzinie bf3 na ultra bez AA. Nie sądzicie że te temperatury są za wysokie ? Mój kolega na Zalmanie Performie z pastą Zm-stg1 (ja mam chill factor2) i ma temperatury około 10oC niższe. Tylko nie wiem jak ma ustawiony wentylator mi chodzi chyba na 900RPM.

Link to post
Share on other sites

zasadnicze pytanie brzmi: po co jest otwarta?

mhm

Nie zamknę budy ponieważ chłodzenie się nie mieści. NIedługo może kupie fractal design arc midi albo antec eleven hundred wtedy będzie zamknięta.

Skoro autorze piszesz, że wymienisz budę, to kup wentylatory już pod tą nową, no i nie ociągaj się z kupnem. Póki co zamontujesz je w brutusie, a później w nowej.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A ja się muszę coś zapytać kolegi.

Sam Pan t.luk poinformował mnie że:

"Miałem dziś możliwość sprawdzenia w Brutusie tylko Ultry 120 eXtreme i sprawa wygląda tak, że bok się domknie tylko, że końcówki heat-pipe'ów będą wtedy dotykać boku obudowy."

ultra ma 160,5mm więc tak jak mój faworyt.Jak to możliwe że jednak nie chcę wejść?

Link to post
Share on other sites

wyjąłem :P Jeden już włożyłem a z drugim jak zwykle coś zrobiłem i nie wiem gdzie jest %-) Później poszukam. Wyjąłem bo zaczęły coś hałasować i je trochę wyczyściłem.

@UP

Nie próbowałem zamykać ale widze że własnie końcówki wystają za obudowę. Może i da się zamknąć :P Później spróbuje muszę się uczyć :/ Koniec ferii i odrazu nam zapowiedzieli pełno sprawdzianów :/

Edytowane przez patrykk1998305
Link to post
Share on other sites

W moim przypadku dołożenie tylnego outtake dało 2 stopnie mniej. Dołożenie jednego intake - w sumie nie wiem.

Tylni outtake wraz z dwoma outtake na topie + jeden intake - od układu bez wentylatorów różnica rzędu 10 stopni.

Wszystko oczywiście na samym CPU z chłodzeniem Zalman CNPS 10x Quiet. Innych podzespołów nie sprawdzałem. Więc w twoim przypadku lepsza wentylacja też powinna kilka stopni zbić.

Edytowane przez Galaxy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

OK to chyba kupie jakieś wentyle ale chyba raczej dopiero w marcu jak nie jeszcze później. Dzięki za pomoc.

temperatury masz w normie :)

Ja mam arc midi tower i to chłodzenie i noiseblocker pl2 + mx-2 i temperatury bardzo podobne więc nie ma się czym martwić:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...