Skocz do zawartości

Konfiguracja wielomonitorowa szczegóły


Recommended Posts

Tak też myślałem, że może być za blisko :) W każdym bądź razie mam biurko zaokrąglone i głębokość wacha się pomiędzy 77cm a 85cm (tam gdzie monitor będzie stał jest ta górna granica). A jak zmierzyłem odległość od matrycy mojego obecnego monitora do poziomu oczu to właśnie wyszło 85cm, a więcej nie będzie ponieważ lubię siedzieć przysunięty do biurka i mieć całe ręce na nim położone. Więc jak rozumiem dla mnie najlepszym wyjściem będzie u2410? Czy jakbym wziął u2711 to by był duży dyskomfort użytkowania monitora (chciałbym uniknąć nie przyjemnego efektu jak się z bliska popatrzę na duży telewizor)?

 

W przypadku u2711 najbardziej podobało mi się 1440px na wysokość a tu będzie "tylko" 1200px chociaż w porównaniu do obecnego 1024px jest to duża zmiana. Na szerokość brakujące pixelę załatwię poprzez użycie 2 monitorów.

Link to post
Share on other sites

chciałbym uniknąć nie przyjemnego efektu jak się z bliska popatrzę na duży telewizor

coś w tym stylu, to kwestia ogarnięcia wzrokiem całego monitora, jak nie ogarniasz to musisz ruszać głową, a jak ruszasz głową to sam wiesz jak się pracuje/gra/ogląda, te szczegóły musisz niestety sobie dam dograć

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ok dzięki.

 

A08 1200zł razem z wysyłką nowy fabrycznie zapakowany nigdy nie odpalany z gwarancją jeszcze prawie 3 letnią. Zobaczymy jak przyjdzie czy się opłaciło.

 

Monitor doszedł, wygląda na sprawny :)

 

Jakieś sterowniki do niego trzeba ściągać?

Aby mieć gwarancję to muszę na ich stronie się zarejestrować a potem dodać produkt?

Jak bym chciał kalibrację zrobić programową (nie mam kalibratora) to gdzie w menu serwisowym się te opcje znajdują?

Link to post
Share on other sites

Jakieś sterowniki do niego trzeba ściągać?

afaik nie

 

Aby mieć gwarancję to muszę na ich stronie się zarejestrować a potem dodać produkt?

tak, zakładasz konto, podajesz service tag i gotowe

 

Jak bym chciał kalibrację zrobić programową (nie mam kalibratora) to gdzie w menu serwisowym się te opcje znajdują?

zależy co chcesz osiągnąć, najszerszy gamut jest dostępny w trybie standard, aby wejść do menu serwisowego musisz:

 

1 wyłączyć monitor

2 przycisnąć i trzymać jednocześnie przyciski 2 i 4 (licząc od góry)

3 włączyć monitor

4 powinno zaskoczyć, wówczas wszystkie diody się zaświecą

5 Service Menu otwierasz klikając pierwszy przycisk (oczywiści liczymy od góry)

 

natomiast jeśli cokolwiek tam zmienisz to zanim to zrobisz zapisz sobie wartości (lub zrób zdjęcie), bo w razie gwarancji mogą ci jej nie uznać za grzebanie w tym menu

 

a co do "know-how" ustawień polecam tą stronkę:

http://www.lagom.nl/lcd-test/

Link to post
Share on other sites

tak, zakładasz konto, podajesz service tag i gotowe

Napisałem na ich czacie i zobaczymy co odpiszą bo szczerze mówiąc nie wiem gdzie to wpisać :)

 

No cóż koleś mi nie potrafił pomóc -.- Jutro zadzwonie do pomocy technicznej. A inna kwestia jest taka, że nie wiem gdzie znaleźć service tag.

Link to post
Share on other sites

No właśnie u mnie nie ma czegoś takiego :(

 

A odnośnie zmiany ustawień to powiedz mi proszę gdzie się wprowadza zmiany? Bo to menu jest bardzo podobne do tego standardowego z tą różnicą, że w prawym górnym rogu pojawiają się dwa napisy obok u2410 ale nie wiem jak zapewne wejść w to dodatkowe menu.

Link to post
Share on other sites

w serwisowym lepiej nie grzeb jak nie wiesz jak

a normalne OSD do ustawień masz pod piątym przyciskiem, mogę ci podać swoje ustawienia, ale masz inną rewizję i inne warunki więc nie wszystko musi pasować

 

Mode Selection: Graphics

Preset Mode: Standard (daje najszerszy gamut, ale u mnie wymagał korekcji przez service menu, bo dawał nierówne szarości)

Brightness: 30

Contrast: 50

Sharpness: 60

Wide Mode: 1:1

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

tego nie wiadomo na pewno, a z rewizjami jest tak, że A00 miała problemy z podświetleniem i zażółcała lub zaróżowiała w rogach, co poprawili w A01, formalnie pozostałe rewizje dotyczą tylko zmian w firmware i dell się nie przyznaje, że cokolwiek innego zmieniał, ale jak ich kiedyś zapytałem wprost, to zbyli mnie wymijającą odpowiedzią, więc coś jest na rzeczy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...