Skocz do zawartości

Jaki GTX 590 ? Producent


Recommended Posts

300, a to moja maxymalna kwota za obudowe(ew. 320 ;])

:rotfl: Celujesz w GTX590 a na obudowę chcesz przeznaczyć 300zł :o imho to żałosne to tak jakby do nadwozia malucha wsadzać silnik Ferrari to po prostu nie będzie działać. Jak już chcesz bawić się w sprzęt hi-endowy to zacznij od porządnych podstaw czyli m.in. obudowy. Do takich kart j.w. pasuje Corsair 800D lub przynajmniej 650D i 600T, również np. Silverstone Raven sprawdziłby się tu świetnie ze względu na doskonały obieg powietrza. Jak chcesz taką kartę wsadzić do pudełka za 300zł to może lepiej poprzestań na jednym 560ti.
Link to post
Share on other sites

:rotfl: Celujesz w GTX590 a na obudowę chcesz przeznaczyć 300zł :o imho to żałosne to tak jakby do nadwozia malucha wsadzać silnik Ferrari to po prostu nie będzie działać. Jak już chcesz bawić się w sprzęt hi-endowy to zacznij od porządnych podstaw czyli m.in. obudowy. Do takich kart j.w. pasuje Corsair 800D lub przynajmniej 650D i 600T, również np. Silverstone Raven sprawdziłby się tu świetnie ze względu na doskonały obieg powietrza. Jak chcesz taką kartę wsadzić do pudełka za 300zł to może lepiej poprzestań na jednym 560ti.

a ja znowu jestem zdania, że nie warto wydawać dużych pieniędzy na obudowe. Równie dobrze mógłbym włożyć GTX-a 590 do obudowy za 300zł. i to nie byłby grzech. Dla mnie ważne jest to żeby w środku się nie dusiło, a różnica między obudową za 300 a za 700zł chyba nie jest taka duża (bez przesady).

Link to post
Share on other sites

Kilka wentyli z górnej półki za 100zł? To ja się ciebie pytam, co to za wentyle... Zephyry? :lol2: Dobrej klasy wentylator typu np Enermax Apollish czy Magma (120mm) to wydatek rzędu 40-50zł za sztukę (minimum). Bo są i droższe modele, o wersjach 140mm nie wspominając.

 

Ludzie zawsze oszczędzają na obudowach, zasilaczach, płytach głównych a potem wychodzą cyrki. Chyba o tym że jakość zasilacza i mobo jest ważna mówić nie muszę. Ale do mocnych "growych" konfiguracji dobra obudowa to podstawa. Taki GTX 590 potrafi się niemiłosiernie nagrzewać i należy pamiętać o zapewnieniu mu odpowiedniej wentylacji, a to jest w stanie zrobić tylko dobra obudowa wyposażona w odpowiednią ilość porządnych wentylatorów.

Edytowane przez gtxxor
Link to post
Share on other sites

Według ostatnich doniesień (i tego co "zieloni" mówili wcześniej, a nie jakiejś lewej tabelki ostatnio), to pierwsze karty z serii GTX 6xx zadebiutować mają w kwietniu i mają być to modele średniej półki wydajnościowej (660 / 660 Ti). A jakiekolwiek SLI z kart high-endowych mija się z celem moim zdaniem...

 

12. kwietnia premiera gtx 670 i gtx 680.

Link to post
Share on other sites

Jak juz bardzo Ci zalezy na tak drogim i mocnym sprzecie to zamiat kupowac Gtx 590 ktory sie strasznie grzeje doradze strzelic sobie dwa gtx 570 w Sli , beda wydajniejsze, tansze i znacznie chlodniejsze - oczywiscie w niereferentach. Co do obudowy to za 300 zl styknie ale najwazniejsze abys zadbal o dobre chlodzenie i wentylatory ( wymienic te z obudowy na nowe) . Co do Mikroprzyciec to jest to kompletna bajka , kiedys przy duzo starszych modelach kart wystepwal ten problem ale to dawno temu i to przede wszystkim w Radeonach. Teraz nie ma mowy o takich rzeczach i nie ma co sie obawiac zadnych mikroprzyciec! :)

Link to post
Share on other sites

Kilka wentyli z górnej półki za 100zł? To ja się ciebie pytam, co to za wentyle... Zephyry? :lol2: Dobrej klasy wentylator typu np Enermax Apollish czy Magma (120mm) to wydatek rzędu 40-50zł za sztukę (minimum). Bo są i droższe modele, o wersjach 140mm nie wspominając. Ludzie zawsze oszczędzają na obudowach, zasilaczach, płytach głównych a potem wychodzą cyrki. Chyba o tym że jakość zasilacza i mobo jest ważna mówić nie muszę. Ale do mocnych "growych" konfiguracji dobra obudowa to podstawa. Taki GTX 590 potrafi się niemiłosiernie nagrzewać i należy pamiętać o zapewnieniu mu odpowiedniej wentylacji, a to jest w stanie zrobić tylko dobra obudowa wyposażona w odpowiednią ilość porządnych wentylatorów.

Oczywiście można kupić obudowę za 1000zł, a do tego napchać 14cm wentylatorów Noctua za ponad 100zł sztuka, tylko jedno podstawowe pytanie, gdzie tu sens... Obudowa za 300zł nie musi być zła, np. taki model Cooler Master Dominator 690 II Advanced (około 350zł), bardzo dobra i ładna obudowa. Pozwala poprowadzić wszystkie kable za płytą główną, miejsce na nawet 7 wentylatorów 14cm (przód, 2xgóra, 2xdół i 2xlewa ścianka), 12cm z tyłu, na prawej ściance 8cm na płytę główną od tyłu w miejscu CPU. Czy taka obudowa będzie źle wentylowana? Co do wentyli można kupić jakieś wolno obrotowe 700-900rpm, bo przy takiej ich ilości zakup 1200rpm to będzie przesada, ma być wentylacja a nie huragan. Sam posiadam taką obudowę w niej Radeona 5850 i Phenoma X6 1090T. 14cm z przodu i na górze, oraz drugie 12cm na górze i z tyłu, które wieją przy 700rpm. Temperatury w spoczynku na CPU i GPU poniżej 30C przy 21C w pomieszczeniu. Wentylatory to standardowe CoolerMastery z tej i poprzedniej obudowy też CM. Edytowane przez kamkaj89
Link to post
Share on other sites

gtx 590 TESTOWAŁEM I TO NIE PIEC, SUUUPER WYDAJNA KARTA ... tAKZE CZUJE NIE CHCEC DO amd .. A NVIDIA LUBIE pHYSX ;)) POPROSTU JESTEM PO STRONIE ZIELONYCH ,

Po pierwsze nie krzyczymy, po drugie nie wiem gdzie ta super wydajność ;) Dla porównania:

3D Mark 11:

Radeon 5850 - 3880pkt

GeForce 580 - 5659pkt

GeForce 590 - 7179pkt

Testy wykonałem sam, na najnowszych sterownikach zarówno do AMD jak i Nvidii. Przyrost mocy o 26% przy przyroście ceny o 50%? Komentarz zbędny. Konfiguracja testowa tak jak w sygnaturce.

Link to post
Share on other sites

Wynik gtx580 jest nawet zaniżony ,ja bez oc karty robie ponad 6500 punktów spokojnie na i5 760 oc 3,8ghz.

Na mojej konfiguracji są akurat takie wyniki. U mnie wszystkie podzespoły łącznie z kartą są bez oc. Zegary w pełni referencyjne. Być może oc Twojego procesora podbija wynik :) Zapewne radeon jak i 590 mogłyby mieć więcej pkt na Twoim zestawie. Ale chodziło mi konkretnie o pokazanie różnic na jednym zestawie z różnymi kartami, a wg. mnie możliwe niedogodności wynikające z multi-gpu i różnice cenowe sprawiają, że opłacalność zakupu 590 względem 580 jest mała.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...