Skocz do zawartości

Jaki GTX 590 ? Producent


Recommended Posts

Witam,

 

którego wybrać GTX-a ?

 

EVGA-jeszcze nie ma

Gigabyte-dokłada myche

Zotac-dokłada długi kabel z HDMI

ASUS-większe taktowanie na rdzeniu i Voltage Tweak

a może MSI ?

 

Pozdrawiam.

 

PS.

do płyty głównej ASUS-a.

 

Asus P8Z68-V PRO/GEN3 lub

Asus MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu, ale czuje nie chęć do kart radeona, dlatego zdecydowałem się na 590. Wydaje mi się, że także całkowicie spełni moje oczekiwania, a do tego ma dwa rdzenie i programy, w których jestem troszku obeznany. Radeon ma za to PCI 3.0, ale to też za mną nie przemawia.

 

@

Hm jeśli nie chcesz AMD a masz takie prawo to sam zdecyduj co Ci się bardziej przyda. Czy myszka, czy kabel HDMI czy możliwości podkręcania. Ogółem wszystkie te karty to te same referencyjne konstrukcję.

Czyli, jeżeli chodzi o producentów, to nie ma to znaczenia(nie licząc dodatków)? Edytowane przez BeDnarOo
Link to post
Share on other sites

Rozumiem całkowicie twój ból, też nie jestem(nie byłem, bo gdy zacząłem się sprzętem interesować, poczytałem i teraz wiem) i też mi się wydawało, że GeForce>Radeon. Ale tak jest niekoniecznie.

Na twoim miejscu zdecydowanie brałbym HD7970. GTX590 to grzałka, w dodatku ciągnie prąd, w grach mikroprzycięcia, słowem - Shit za duże pieniądze.

Jeżeli ci się nie śpieszy, czekaj do wiosny na nowe GTX, a zwłaszcza GTX680, które ma przewyższyć o ileś tam procent radka 7970.

 

Jeżeli tak bardzo chcesz zostać przy GTX590, to w sumie nie ma większego znaczenia którą wersję wybierzesz. Wszystkie są takie same, jest zmieniony tylko wygląd, ale to niezbyt opłacalne. I chcesz wywalić 3000zł na samą kartę?

Link to post
Share on other sites

GTX590 to grzałka, w dodatku ciągnie prąd, w grach mikroprzycięcia, słowem - Shit za duże pieniądze.

To już jakaś mania, na każdej karcie mikroprzycięcia naprawdę dalibyście sobie z tym spokój.

Tak czy inaczej patrząc na cenę 590 to nie jest to najsprytniejszy wybór. Taniej wyjdą dwa 570 SLI a wydajność będzie na podobnym poziomie. Oczywiście podobnie jak poprzednicy, uważam, że najlepszym wyborem będzie 7970 karta która pod każdym względem deklasuje obecne GTX 5xx.

Link to post
Share on other sites

Radeon 7970, zwłaszcza pogoniony do 1125MHz na rdzeniu powinien zagwarantować porównywalną wydajność, przy braku problemów wynikających z multiGPU. Pamiętaj że część gier nie obsługuje / ma kłopoty z obsługą SLI/CFX i w takich tytułach wydajność GTX 590 / HD 6990 będzie żenująco niska jak na kartę za 3 tysiące.

 

Trzeba pamiętać że GTX 590 z uwagi na ogromne ilości wydzielanego ciepła, względem swoich "braci" (580 / 570) ma bardzo zredukowane zegary. Co czyni go kiepskim w momencie gdy multiGPU nie jest obsługiwane (np. Wiedźmin 2). Od razu Ci mogę powiedzieć że tej karty lepiej nie podkręcać.

 

Jeśli chcesz pojedynczej potężnej karty bierz HD 7970. Radeon może nie posiada wsparcia sprzętowego dla APEX PhysX, ale ile gier tak na prawdę z niego korzysta? Jeśli mimo wszystko obstajesz przy GF weź GTX 580 w jakiejś dobrej niereferencyjnej wersji (MSI Lightning, ASUS DCII, etc.). Spokojnie wystarczy do komfortowej rozgrywki w każdą grę.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za pomoc, ale HD7970 zdecydowanie odpada.

Komputer będe składał marzec/kwiecień, więc może wyjdzie już GTX680 (jak doradza bati999), ale biorąc pod uwagę cene HD7970 (około 2400zł.), a cenę GTX 590(3000zł)- różnica 6stówek, ale za to dwie kanapki. Gdyby wyszedł GTX680 (podatek od nowości itd.) to cena by wyniosła około 2600zł., w ten czas staniała by 590 do 2900zł. Różnica w cenie 300zł, a wydajność ?(to tylko moje spekulacje takie :])

Komputer będzie składany na długi czas, dlatego nie chciałbym dokupować po roku drugą kartę. ;(

Link to post
Share on other sites

bierzesz 2 używki gtx 580 za około 3k i zjadają tego hd 7970

też jest to jakieś rozwiązanie, ale jaki do tego zasilacz ?

czy płyta główna to udźwignie (http://forum.benchmark.pl/topic/41959-jaka-plyta-glowna-asus-a-lga1155/) ?

 

 

@

czy do SLI potrzebne są karty graficzne tej samej firmy np. 1+1 Gigabyte, czy mogą być różnych 1+1 Gigabyte+ASUS ?

 

 

 

a na co wpływa temp karty graficznej ? jest wysoka-trudno, ale to chyba normalne jeżeli każda 590 tak ma, czy cierpią na tym inne podzespoły albo jest słabsza jakość grafiki ?

a gdyby włożyć to w przewiewną obudowe, z możliwością regulacji obrotów wentylatorów ?

Edytowane przez BeDnarOo
Link to post
Share on other sites

tak producenci mogą być różni ale najlepiej chyba asus+asus z DCUII :P wtedy temp nie są takie duże ,obudowe no tu rzeczywiście duża i przewiewna musi być w dodatku pewnie chciałbyś ładną ,nie po prostu temperatura grafiki jest wysoka i wiatraki szaleją ale sprawa obudowy przewiewnej bardzo i dużej by te karty miały jak "oddychać" to najlepiej full tower np koziro chyba ma bit fenixa na sell za 320zł i możesz go poprosić by zszedł troche z ceny do np 300 :P a z płytą nie wiem bo nie ogarniam ich :D

Link to post
Share on other sites

Albo kupić teraz gtx580 jak autor nie chce 7970, ceny troche spadły. Potem jak wyjdzie mozna kupić coś z serii6 a karte z dobrym zyskiem sprzedac, ja sobie gtx580 chwalę. Po paru h grania mam góra 60 stopni na TF2.

Link to post
Share on other sites

no właśnie chciałbym uniknąć wymiany sprzętu po jakimś czasie, mam jeszcze z miesiąc na przemyślenia i zdecyduje między:

*SLI GTX580 (używki)

*GTX590

*GTX680(jeżeli wyjdzie, cena 699$ to wezme tą)

 

a co do obudowy, to ta też jest ciekawa, ale bez mierników temperatury i regulatora http://allegro.pl/obudowa-hanjung-tron-300ex-polecamy-super-cena-i2118694064.html gdyby chciał dokupić regulator wyszłoby ponad 300, a to moja maxymalna kwota za obudowe(ew. 320 ;])

Link to post
Share on other sites

Według ostatnich doniesień (i tego co "zieloni" mówili wcześniej, a nie jakiejś lewej tabelki ostatnio), to pierwsze karty z serii GTX 6xx zadebiutować mają w kwietniu i mają być to modele średniej półki wydajnościowej (660 / 660 Ti).

 

A jakiekolwiek SLI z kart high-endowych mija się z celem moim zdaniem...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...