Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć

Od jakiegoś czasu noszę się z decyzją o upgradzie kompa...

Kupiłem BF3 i wygląda na to, że to przesądzi - mam monitor 1920x1080 i niestety nie ma mowy o komfortowej grze na ustawieniach wyższych niż low :/ (multi 64 graczy)

Nie wiem czy bardziej się opłaca dokupować do tego co mam czy puścić to w pizdu i złożyć nowy zestaw :co:

Powiedzmy, że mam do wydania 2000zł plus ew. kaska za sprzedane części - propozycje? :)

Link to post
Share on other sites

Ja bym nic nie sprzedawał.Masz porządny sprzęt,więc na twoim miejscu zainwestował bym w chłodzenie porządne na procka i go podkręcił,a reszta na grafę.Jeżeli już dysponujesz kaską więc dokupił bym 4g ramu tak na przyszłość(ale to tylko moja sugestia).

Troszkę to dziwne bo to pożądna karta i powinna podołać,wydaje mi sie ze na srednich.Jezeli masz lagi,a nie chcesz wydawac kasy to dokup 2g ramu.Bo ja mialem problem z bf3 ze mi po jakims czasie gry nawet krotkim spadaly fpsy.Wiec kupilem 2g ramu i jest gitara.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-cuda-gtx580-twinfrozr-ii-oc-1536mb-n580gtx-379097/

http://www.morele.net/zalman-cnps11x-performa-448279/

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-khx1600c9d3-4g-377449/

Razem 2143zł zakładając że sprzedasz starą kartę.

Link to post
Share on other sites

Ja proponuje taki zestaw:

Procesor:Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX-819zł

Karta graficzna:MSI GeForce GTX 570 Twin Frozr III PE OC 1.28GB DDR5 PCI-E BOX

-1332zł

Płyta główna:

ASRock P67 PRO3-349zł

Chłodzenie:Thermaltake Contac 29 BP-118zł

Suma:2618zł z Agito.pl

Sprzedasz procesor,płyte i karte to starczy:D

Moim zdaniem gtx580 będzie się marnował przy x4 B55:d

Link to post
Share on other sites

Wiadomo że phenom x4 będzie ograniczał gtx 580 , zresztą teraz ta karta jest nieopłacalna ponieważ są nowe radeony serri 7 ja bym ci proponował oc procka przynajmniej na 3600mhz i zakup radeona 6950 2gb na tej konfiguracji BF3 będzie świetnie chodził na ultra aha dokup jeszcze 2gb ram

Link to post
Share on other sites

Jak zauważyliście, mój procek to B55 x4 czyli odblokowany 555BE x2 W podkręcaniu nie jest aż tak optymistyczny jak zwykły 955BE x4 ;/

 

Max co kiedykolwiek udało mi się z niego wydusić to 4GHz ale potrzebował duuużo papu (1,6V) i chodził tak tylko kilka godzin, do testów... Moje chłodzenie to spartanek HE923 więc testy musiałem robić z otwartym oknem (-5 stopni w pokoju :wariat: ). Ale to było rok temu - od tamtego czasu chodzi na 3,6GHz przy domyślnym napięciu (1,375V).

 

Mam dokładnie tak jak piszesz Lukas, wchodzę na serwer i po 5 minutach mam straszne spadki płynności. Na mniejszych serwach (16 graczy) mam w miarę stabilne 50-60fps na low i 1920x1080 ale nie kupiłem BF3 żeby grać jak w Call od Druty... ;/

 

W sumie to jeśli mogę poprawić wydajność mniejszym kosztem to czemu nie - pieniądze na drzewach nie rosną :P Dokupię Ramu, i trzeba pomyśleć nad kartą graf - mogę albo sprzedać (za grosze, bo nie ma nawet gwar) i kupić powiedzmy GTX570 albo HD6950 albo dokupić drugą i mieć wydajność na poziomie HD5870 - pytanie tylko, czy procek to łyknie... :co:

Edytowane przez toshi123
Link to post
Share on other sites

No tak ja tez nie spojrzałem ze to X2 odblokowany :/ .

Ja na swoim sprzecie w FHD BF3 gram na wysokich z AA x4 i tylko na mapach 64 spada czasem ponizej 40 klatek.Wiec radze dokupic ramu chociaz 2g ram(jak juz mowilem mnie to pomoglo bo tez mi lagowalo i nawet po zmniejszeniu na low detali bylo to samo.Dokupilem 2g ramu i po sprawie) no i wez tego 560ti 448.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...