Skocz do zawartości

Zestaw do pracy za 4000 zł


Recommended Posts

Witam, potrzebuję oceny zestawu do pracy: kompilacja aplikacji Javy, lokalny serwer J2EE, być może jakaś odpalona maszyna wirtualna, grać na tym nie będę. Mój limit to 4000 zł brutto.

 

Obecnie na oku mam:

MB: ASRock Z68 Pro3 Gen3 - 386 zł

CPU: Intel i7 2700K - 1269 zł

Chłodzenie: Zalman CNPS10X PERFORMA - 152 zł

RAM: Corsair 2x4GB, 1600MHz DDR3, CL9, XMS3 Heat Spreader (CMX8GX3M2B1600C9) - 167 zł - pewnie dołożę jeszcze 4 GB

PSU: XFX Core 450W 120mm 80+ (P1-450S-XXB9) - 200 zł / albo słabszy OCZ StealthXStream 2 400W PSU 80Plus (OCZ400SXS2-EU)?

SSD: Intel 520 120GB - SSDSC2CW120A3K5 - 851 zł / samsung 830 128GB - MZ-7PC128D/EU - 792 zł / OCZ Vertex 3 VTX3-25SAT3-120G 642 zł

HDD: WD Caviar Blue 500GB (WD5000AAKX) - 300 zł - albo i bez, bo mogę zabrać ze starego kompa

DVD: Asus DRW-24B3LT/BLK/B/AS - 83 zł - cokolwiek

Obudowa: ? - nie wiem jaka, byle nie łapała za bardzo kurzu

 

Powyższe: 3400 + obudowa. Pewnie dobiję do 4000 dokładając większy SSD i dodatkowe 4GB RAMu.

 

Moje wymagania:

- zestaw w miarę możliwości cichy,

- 8-12 GB RAM,

- możliwość podłączenia dwóch monitorów FullHD na raz.

 

Kolega polecał mi AMD, ale wydaje mi się że Intel będzie tu znacznie lepszym wyborem - przede wszystkim ma większą moc na jeden rdzeń.

 

Mam zamiar na starcie ustawić jakiś delikatny OC procesora i tak to zostawić.

Link to post
Share on other sites

To jaki cooler byłby dobry?

 

Hmm. Sprawdzę jak z dwoma monitorami pod zintegrowaną kartą. Na pewno dwa monitory idą spokojnie na moim obecnym zestawie z Athlonem i zintegrowaną grafiką.

 

Edit:

Według instrukcji do płyty oraz Intela dwa monitory pójdą - http://www.intel.com/support/graphics/sb/CS-031040.htm : DVI+DSub, DVI+HDMI albo HDMI+DSub.

Edytowane przez Crack
Link to post
Share on other sites

Performa jest głośna, jak rozkręci się na maksa. Przydałby ci się jeszcze regulator obrotów, albo inne chłodzenie (albo np. samo cooler + osobno wentylator - Enermax TB Silence).

Zalman CNPS10X Performa jest słyszalny już od 1200 obr./min. a przy 2000 obr./min. to istna suszarka ;) Jak dla mnie nie ma sensu brania tandemu Performa + wentylator skoro wystarczy wziąć SilentiumPC Fortis lub Thermaltake Contac 29 BP :)
Link to post
Share on other sites

@gogoartur

Ok, rozumiem branie słabszego i7 i mocnego chłodzenia, ale jakim cudem i7 + iGPU/słaba karta ma wymagać aż 650W skoro takie zasilacze pojawiają się dopiero w mocnych zestawach do gier? O ile wiem i7 zużywa niewiele więcej mocy (~15W) od montowanych w takich zestawach i5.

 

@t.luk

Dzięki, przyjrzę się twoim propozycjom i zmienię chłodzenie.

 

@kubapomocny15

iGPU to przecież osobny układ, jego użycie nie powinno wpływać na wydajność procesora. Nigdy nie słyszałem nic na ten temat.

Być może osobna karta będzie lepszym pomysłem, ale w takim razie dlaczego proponujesz karty o ponad 150 zł droższe od np. prostego Radeona 5450?

Link to post
Share on other sites

to tylko przykłady jeśli chcesz to możesz sobie kupić tego radeona lub w podobnej cenie jest gt520 a co do :

iGPU to przecież osobny układ, jego użycie nie powinno wpływać na wydajność procesora. Nigdy nie słyszałem nic na ten temat.

to może i masz racje wiem tylko że starsze karty zintegrowane brały ram ale mi się wydawało że jeśli karta jest zintegrowana to bierze pewien zasób mocy procesora ale jeśli to nie prawa to przepraszam za zmylenie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...