Skocz do zawartości

Dziwny problem z zawieszaniem/restartami


Recommended Posts

Problem nastąpił nagle...komp zaczął się wieszać. Brałem pod uwagę wszystko, pamięci, procesor, płytę, temperatury, a nawet monitor, który kilka dni temu kupiłem. Procesor - 3 rdzeniowy Athlon mam już od roku podkręcony do Phenoma 3,3GHz i odblokowany 4 rdzeń, wszystko działało jak należy, temperatury zawsze w normie, testy OCCt, Orthos pozytywne. Tak jest do teraz, tyle, że na 4 rdzeniach ale już z fabrycznych taktowaniem (3GHz). Sprawdzałem Ramy, osobno, razem - to na pewno nie ramy. Monitor, podłączyłem stary - to nie wina monitora, choć wydawało mi się że D-Sub może być tego powodem w rozdzielczości Full HD. Może płyta - tyle, że spalona nie jest, kondensatory wyglądają jak dawniej. Dodam że resetowałem Biosa, to też nie pomogło. Komp systematycznie jest przeczyszczany, tempaeratury w normie (stres/33mobo/55proc/60karta). Czyżby płyta nie radziła już sobie z OC, a może zasilacz? ... Sam nie wiem, przetestuje jeszcze raz kompa, czy na fabrycznych jest wszystko OK.

 

 

 

 

Konfig w sygnaturce... Z góry wielkie dzięki za oświecenie mnie i pomoc...

 

 

 

 

EDIT:

 

Teraz to nawet nie mogę podkręcić procka do 3,2, gdzie kiedyś szedł spokojnie do 3,5 bez zmiany napięć, a 3,3 z C@Q. Czy to wina procka, płyty czy zasilacza?

 

Problem rozwiązany częściowo tzn.

Wystarczyło wyłączyć Spread Spectrum, tyle, że aby uzyskać stabilność trzeba ustawić napięcie rzędu 1,4 dla 3,35Ghz. Nie wiem co jest nie tak. Aktualnie pracuje na 1,35V C@Q 3,2Ghz i jest dobrze. Wyczytałem że rdzeń Propus który posiadam nie jest zbyt podatny na OC. Ale wydaje mi się, że można z tego procka coś wycisnąć i chciałbym tak z 3,6Ghz. Tyle, że ustawiając 3600MHz nawet przy napięciu powyżej 1,43 podczas testu OCCT są BS i restarty. Dla zainteresowanych może wrzucić screeny.

 

Ostatni raz ponawiam...

Wrzucam zdjęcia z BIOSa

 

Mam jeszcze pytanie, jak wam się wydaje, czy to płyta jest winna? Bo jeśli to płyta, to jestem skłonny ją wymenić?

Edytowane przez Krzywy
Link to post
Share on other sites

a jakie masz pamięci? jesli masz 1333 to obiz je na 667 i sprawdz ogolnie staraj sie jes trzymac zeby nie przekraczały (jesli masz 1333)tych wartości

Tak jak już pisałem, wydaje mi się, że pamięci są ok, sprawdzałem pojedyńczo, zwiększałem napięcie, zmniejszałem częstotliwość. Aktualnie pracują na 1420 i jest wszystko dobrze.
Link to post
Share on other sites

a wyłacz CnQ i daj napiecie na 1.4v i ustaw L3 cache na bsp only. Komp sie zawiesza czy restruje? czy po zmianie procka taki problem zaczoł sie robić? moze tez to byc wina odblokowanego rdzenia a jak na3 jajkach chodzi? albo poprostu płyta sobie nie radzi lub zasiłka niet rzyma napięć ale ogolnie bym obastawił proca a sprawdz jeszcze na napieciu rzedu 1.5v. sam miałem athlona x3@x4 bez l3 na propusie i ledwo co szedł na 3,5ghz na napieciu 1.525v. a teraz phenom 960t chodzi na 4ghz na 1.45v

Edytowane przez kaczaj25
Link to post
Share on other sites

CnQ próbowałem wyłączać - to samo. Komp podczas testu się resetuje, albo sypie BSODami. Miałem tak od początku, tyle że, wystarczało mi wtedy słabe OC, ale teraz chcę bardziej poeksperymentować. Z napięciem 1,5V i z wyłączeniem L3 nie próbowałem, później to sprawdzę. Na 3 rdzeniach mam lepsze rezultaty, ale ile maksymalnie wyciągne nie testowałem. Procka bym nie winił skoro odblokowany podkręcony został o 200-300Mhz bez zmiany napięcia z CnQ.

Dzięki za odzew, za kilka godzin przetestuje twoje zalecenia.

 

Edit.

3 rdzeniowy Rana również nie radzi sobie dobrze z OC, jest nieznacznie lepiej, do 3,4 jest stabilnie na niskim napięciu, ale im wyżej tym gorzej, nie ważne z jakim napięciem. Nie próbowałem nawet ustawiać tych 1,5V. Z BSP Only testowałem.

Jestem teraz w kropce, zdawałem sobie sprawę że Antek po odblokowaniu nie będzie królem OC tym bardziej Propus, ale 3 rdzeniowy Rana przecież nadzwyczaj dobrze radzi sobie z OC.

Edytowane przez Krzywy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...