Skocz do zawartości

Pomoc/FAQ wysyłki sprzętu do redakcji


Recommended Posts

Przychodzi taki czas ze trzeba oddac sprzet ktory sie wypozyczylo od redakcji. Patrzac na to ogolenie rzecz biorac nie wiem jak sie do tego zabrac. Wiem ze trzeba odeslac to DHL'em... i tylko tyle. Nie wiem czy trzeba to jakos specjalnie zapakowac. Nie wiem czy zamawiajac kuriera trzeba podawac jakies dane o paczce (waga, rozmiary, wartosc paczki, ubezpieczenie?), nie wiem czy zamawiac kuriera przez telefon czy neta. Moglbyscie to zebrac w jakas taka logiczna calosc, sam za bardzo nie wiem jak do tego sie dobrac.

 

Jezeli juz gdzies to bylo poruszane doglebnie to przepraszam.

Link to post
Share on other sites

jak zamówisz to Twoja sprawa

dla tych co nie wiedzą to paczka (standardowa) na adres:

Benchmark Sp z o.o.

ul.Wołczyńska 37

60-003 Poznań

 

opakować w podobny sposób jak dostałeś :cenzura: generalnie dla kuriera nie trzeba aż tak mocno opierniczać wszystkiego papierem. ja np. monitory po prostu zaklejam taśmą, aby pudełka nikt nie otwierał :cenzura: druki ewentualnie kurier będzie miał przy sobie, jakieś mniejsze pudełka w opakowanie kuriera - powinien mieć ze sobą zawsze jakieś (ja akurat wysyłam UPS'em, DHL'em w sumie dopiero zacznę ;>)

 

Wojtek Ci poda numer klienta DHL (nie będę go wklejał tu), bo odsyłasz na koszt komputronika

 

co do wagi, ja zawsze wpisuję na oko :cenzura:

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Odświeżam temacik i napisze od siebie, że przydałby się taki poradnik/faq dot. wysyłki sprzętu do redakcji. Niektórzy pierwszy raz wysyłają coś kurierem i nie są wtajemniczeni, czy trzeba brać ubezpieczenie, co dokładnie w jakie pola powpisywać itd.

 

Ja np. odsyłam Huba usb i mam takie zapytanie, czy kurier będzie miał własne pudełko?

Link to post
Share on other sites

Zamowic kuriera najlepiej dzwoniąc pod Contact Center polskiego DHL Express - tel. (042) 6 345 345, tam tez sie spytaj ile kosztowałoby pudełko. Kurier nigdy do mnie nie przychodzil z pudelkiem, ale moze w aucie ma jakby co. Ja zawsze odsylam w oryginalnych pudelkach ;)

 

 

Nigdy nie ubezpieczalem paczki do Benchmarka, ale nie wiem czy trzeba ;)

 

Dzwoniąc powiedz ze bedzie to na koszt odbiorcy! Wczesniej znaj mniej wiecej wymiary i wage paczki, bo o o pytają :P

 

Ja zawsze daje kurierowi do przepisania adres z kartki co to byla jak paczka przyszła. Tam caly adres byl, z tym ze zamiast KOmputronik prosilem zeby napisal Benchmark Spółka z o.o. Tam tez jest numer klienta, wiec jak masz tą kartke to nie musisz pisac do redakcji.

 

Zapakować tak, aby było bezpiecznie. Dla huba wystarczy cos miekkiego zeby sie nie obijał/nie latal po calym pudelku, dla czegos bardziej delikatnego troche bardziej trzeba pomyslec. Zawsze uzywam tych poduszeczek powietrznych co to KT nimi opakowuje te paczki :) No i mozna zawsze wciskac na zapchanie nawet zwykle jednorazowe siatki, jak chce sie juz tak bardzo usztywnić zawartość paczki.

 

No i na koncu zakleić taśmą tak, zeby bylo na 100% zamknięte :P Zawsze mozesz poczekac z zaklejaniem na kuriera i sie poradzic jakbys mial dylemat ;) W koncu zaklejenie paczki to chwila :P

 

Po 1. wyslanej paczce wszystkie twoje problemy znikną i kolejną paczke juz po prostu zwyczajnie zapakujesz i wyślesz :P Tez za 1. razem mialem kilka wątpliwości, np. czy ubezpieczac itd :P

Link to post
Share on other sites

NIe, pyta sie tylko co jest w paczce, Ty mówisz sprzęt elektroniczny, mozesz dodac ze hub usb ale go to juz nie obchodzi, bo napisze sprzet elektroniczny i tyle ;)

 

Edit:

@Down

To teraz bezczelnie poproszę o pochwałę ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A btw. jeszcze jedno pytanie

Czy można wypożyczyć więcej niż jedną rzecz? ;>

Chodzi mi o przypadek, gdy np. możemy wypożyczyć płytę główną i kartę graficzną, a potem porobić testy np. z SLI itp. :>

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie ubezpieczalem paczki do Benchmarka, ale nie wiem czy trzeba :D

Chłopie... zawsze się ubezpiecza przesyłkę, na druku który jest przyczepiony do paczki masz napisane na ile benchmark ubezpieczył i z taką samą wartością ubezpieczenia odsyłasz :>
Link to post
Share on other sites

No i przed sekundką kurier odebrał paczkę :wariat:

kowdipapo - dziękuję za pomoc :P Było dokładnie tak jak napisałeś (pytał się o zawartość). jeszcze się pytał jaka jest wartość, to powiedziałem, że około 30zł :P

 

Edit: pochwała przyznana :D

Link to post
Share on other sites

Zamowic kuriera najlepiej dzwoniąc pod Contact Center polskiego DHL Express - tel. (042) 6 345 345, tam tez sie spytaj ile kosztowałoby pudełko. Kurier nigdy do mnie nie przychodzil z pudelkiem, ale moze w aucie ma jakby co. Ja zawsze odsylam w oryginalnych pudelkach :wariat:

 

 

Nigdy nie ubezpieczalem paczki do Benchmarka, ale nie wiem czy trzeba :D

 

Dzwoniąc powiedz ze bedzie to na koszt odbiorcy! Wczesniej znaj mniej wiecej wymiary i wage paczki, bo o o pytają :P

 

Ja zawsze daje kurierowi do przepisania adres z kartki co to byla jak paczka przyszła. Tam caly adres byl, z tym ze zamiast KOmputronik prosilem zeby napisal Benchmark Spółka z o.o. Tam tez jest numer klienta, wiec jak masz tą kartke to nie musisz pisac do redakcji.

 

Zapakować tak, aby było bezpiecznie. Dla huba wystarczy cos miekkiego zeby sie nie obijał/nie latal po calym pudelku, dla czegos bardziej delikatnego troche bardziej trzeba pomyslec. Zawsze uzywam tych poduszeczek powietrznych co to KT nimi opakowuje te paczki :P No i mozna zawsze wciskac na zapchanie nawet zwykle jednorazowe siatki, jak chce sie juz tak bardzo usztywnić zawartość paczki.

 

No i na koncu zakleić taśmą tak, zeby bylo na 100% zamknięte :P Zawsze mozesz poczekac z zaklejaniem na kuriera i sie poradzic jakbys mial dylemat :P W koncu zaklejenie paczki to chwila :P

 

Po 1. wyslanej paczce wszystkie twoje problemy znikną i kolejną paczke juz po prostu zwyczajnie zapakujesz i wyślesz :P Tez za 1. razem mialem kilka wątpliwości, np. czy ubezpieczac itd :P

 

Fajnie opisałeś - może kiedyś się przyda... :P

Link to post
Share on other sites

Zamawiasz kuriera przez strone? Ja po chwili stwierdzilem, ze szybciej i łatwiej jest zadzwonic :P

Hookie moze wie co i jak tam wypelnic zeby bylo na 100% dobrze. Ja tam dzwonie po kuriera, kurier przychodzi, spisuje adres i numer klienta z kartki, ktora mialem jak paczka przyszla do mnie i tyle :P

Link to post
Share on other sites

Przez stronę :P Ale chyba zadzwonię tylko jakie informację potrzebne są przed połączeniem :> ?

Przydałby się jakiś FAQ dla wysyłki z obrazkami itp. tak żeby każdy zobaczył co i jak.

Bo dla niektórych (vide ja) wysyłka paczki do benchmarka to strata "dziewictwa" :menda: w tych sprawach :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...