Skocz do zawartości

GTX 460 vs GTX 295 vs 2x8800gx2 sli


Recommended Posts

Do twojego obecnego sprzętu polecał bym coś słabszego I3 super gier nie uciągnie na obecnym sprzęcie DX11 ci nie będzie potrzebny martwi mnie trochę połączenie tych dwóch różnych kości ramu.Tak z ciekawości dlaczego zamierzasz wymienić swojego GTX460?

Moim zdaniem maszynka rozsądna poza zasilaczem oczywiście :P

Link to post
Share on other sites

nie moja maszynka jest ok z tym że karty szukam do innego PC

A co do zasilacza to przecież chieftec robi jedne z lepszych zasilaczy a mój ma 750W więc jest dość przyszłościowy.

 

Co do ramu to obie kości razem działają nic się nie dzieje a lepiej żeby były w środku PC niż gdzieś na półce nie używane.

Link to post
Share on other sites

a czy to duza wada brak obsługi dx 11 i czy wydajnością a ceną dużo się różnią gtx460 od gtx295

Gry które obsługują DX11 można policzyć na palcach. GTX 460 to zawsze jakaś nowsza technologia :). GTX 295 jest na poziomie GTX 470 mniej więcej.

Edytowane przez Ravan
Link to post
Share on other sites

chcesz powiedzieć że GTX295 jest wydajniejszy od GTX480 ??? chyba nie. Zresztą co mam rozumieć przez to co napisałeś ??

ogólnie to GTX480 jest wydajniejszy, ale w środowisku DirectX7 GTX295 będzie wydajniejszy, tam nie ma takich ostrych blokad fpsów przy starszych grach,

 

przykładowo kolega ma GTX460 i w Call of Duty 2(dx7) ma max 160fps a ja mam spokojnie 300fps i mam GTX260 :)

Link to post
Share on other sites

wg testów gtx 295 jest szybszy niż 470 i nieco wolniejszy niz 480

czyli jesli chodzi o cena/wydajność 295 bedzie bardziej oplacalny

a z tymi dx 11 nie zauwazyłem w grach żadnych rewelacji, nieco ładniej ale bez przesady żeby brać wolniejsza karte dla dx 11 ;p

 

gtx 295 = ~600zl

gtx 470 = ~850zł do 1000zl

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał tam jakiegoś HD 6870... wydajność na poziomie +/- GTX 470, a więc całkowicie wystarczająca. Dodatkowo powinien sobie lepiej poradzić w parze z 2-rdzeniowym CPU aniżeli odpowiednik "zielonych".

 

Karty typu "kanapka" (2 GPU) nie ma sensu brać. Jeżeli tylko tytuł nie ma wsparcia dla CFX/SLI to wydajność leży i kwiczy. A dodatkowo jest głośno i gorąco (i prądożernie).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...