Skocz do zawartości

problem z nowym R6950


Recommended Posts

Witam!

 

Wczoraj kupilem gigabyte 6950oc.

Wieczorem zrobilem format dysku i wzialem sie za instalke. Teraz mam problem bo system strasznie muli, w sumie to prawie nic nie mozna zrobic, nawet indeksu wydajnosci nie moge odpalic. Co chwila czarny ekran potem powolne odswiezenie i czasem blad sterownika.

W trybie awaryjnym wszytko pieknie dziala.

System win7, najnowsze stery do karty, starsze tez testowane.

Wsadzilem starego gtx260 i po isntalacji sterow wszytko gra wiec pozostaje pytanie czy to walnieta karta?

Nie mam jak sprawdzic tej karty u kumpla bo jest za dluga i za duzo by bylo roboty z wyciaganiem plyty glownej.

 

Pytanie zadaje tutaj jednak jesli by pasowalo do pytan w dziale gigabyte prosze o przeniesienie.

Link to post
Share on other sites

jaka reszta sprzetu? i zasilacz. Muli po instalacji sterownika czy jeszcze przed

Zasilacz ocz 600

proc phenom II 955be

pamiec 4gb

dysk vertex 2 ssd

samsung 1tb

wd 500gb

 

 

muli po instalacji sterownikow, nawet jak winda zainstaluje swoje juz sie robi kicha.

Jak sprawdzic czy karta jest sprawna?

Link to post
Share on other sites

jakies inne opcje testowania grafiki? nie mam za bardzo mozliwosci bieganie z karta.

Chyba odesle ja na gwarance ale chce wykluczyc moj blad.

Wezme od kolegi radka 4890 i jesli mi bedzie dzialal ok to by oznaczalo jakis problem z nowa grafika.

Link to post
Share on other sites

to jak kolega ma 4890 to nie mozesz do niego podleciec z grafika i sprawdzic?

tak jak pisalem wczesniej, ten radek jest bardzo dlugi i sie nie zmiesci, musialbym wyciagac plyte z obudowy zeby go podlaczyc.

udalo mi sie odpalic test wydajnosci, grafika dostala 4.8 w grach czyli kiepsko. Najnizsza punktacja z calosci. Instaluje winde ponownie i zobacze czy to cos da.

Link to post
Share on other sites

Zamiast pisać farmazony to popatrz co ci CPU-Z i GPU-Z pokazuje. Wszystkie możliwe programy odpal. Sprawdź temperatury. Ocz 600 jeśli stary to może sprawiać problemy. Nie wiem jaką masz płytę główną. Niektóre płyty mają problemy z ustawieniami. Jeżeli ci muli system to może być wina samego systemu. Musiała by byc totalnie zwalona żeby mieć słabą ocene. Myślę że to ma związek z sterownikami SB i pracą dysków.

Link to post
Share on other sites

Skoro twój kumpel ma hd4890, ale twoja karta się u niego nie miesci to sprawdź jego kartę u siebie.

 

Karta kolegi Dziala bez problemu. plyta jaką nam to gigabyte 790 xt ud 4 pisze z pamięci więc moglem coś pokrecic wynik gpu z podam jak dzieciak pojdzie spac :)

 

Wyniki gpu-z

 

 

 

 

 

http://gpuz.techpowerup.com/12/02/08/at5.pnghttp://gpuz.techpowerup.com/12/02/08/drx.png

 

Po wielu testach wychodzi ze plyta ma jakis problem z moja nowa karta.

 

Test na innym zasilaczu- brak poprawy

Test na innych kosciach -brak poprawy

Ponowne instalacje systemu-bez zmian

Wylaczenie zbednych dyskow-bez zmian

Reset biosu, nowy bios-bez zmian

Test na R4890, gtx 260 wszystko dziala!

Test na takim samym modelu plyty z inego kompa-DZIALA

 

Zamowilem nowa plyte

Płyta główna Gigabyte GA-990XA-UD3

 

do tego pamieci

Pamięć Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance

 

 

mam nadzieje ze nie bede musial zmieniac procka ;)

Link to post
Share on other sites

A zobacz może na innym systemie , być może oprogramowanie jest niekompatybilne , jakiś bład systemu ."Karta nie może sie dogadać z tym systemem"

W sobote bede skladal do kupy nowe czesci. Plyte i pamiec juz znalazlem kupca swiadomego moich problemow wiec jest ok.

Kumpel od piatku uzytkuje moja karte na takiej samej konfiguracji i nie ma problemow.

Taki sam sytem czyli Win7

Kompy sa identyczne bo byly razem brane wiec to dla mnie zagadka :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...