Skocz do zawartości

Recommended Posts

A jaką grafę zostawilibyście po przesiadce na i5 2500K ? Tu przy CF pomimo całkiem znośnych fpsów wcale tak różowo nie było, dla przykładu Battlefield 3 pomimo dużo wyższych fps i swobodnego przekroczenia granicy płynności - haczył przy obracaniu ... Witcher 2 pomimo wkręcania momentami 2x większych fps niż pojedynczy HD6950 nie sprawiał wcale wrażenia płynności, podobnie Crysis 2. Mam wrażenie, że max fpsy mocno zawyżają średnią, natomiast minimalne praktycznie się nie różnią. Czy na chipsecie Z68 i i5 2500K mam szansę się pozbyć tych problemów ? (moc CF HD6950 wygląda kusząco) czy może dać sobie spokój i zostać przy HD7950 (ma swoje plusy, jest cichutki i chłodniutki). Myślę raczej, że lepszy HD7950 .. po podkręceniu nie będzie przepaści między CF chyba a nie powinno być żadnych problemów ze skalowaniem. Tak czy inaczej bo robi się offtop ... dziwię się, że mając całkowicie kompletną platformę AMD ... nie jestem w stanie jej wykorzystywać w stopniu takim jakie było założenie bo Phenomy i 990FX nie mogą sobie poradzić z CFX. Ridicolous!

Link to post
Share on other sites

A jaką grafę zostawilibyście po przesiadce na i5 2500K ? Tu przy CF pomimo całkiem znośnych fpsów wcale tak różowo nie było, dla przykładu Battlefield 3 pomimo dużo wyższych fps i swobodnego przekroczenia granicy płynności - haczył przy obracaniu ... Witcher 2 pomimo wkręcania momentami 2x większych fps niż pojedynczy HD6950 nie sprawiał wcale wrażenia płynności, podobnie Crysis 2. Mam wrażenie, że max fpsy mocno zawyżają średnią, natomiast minimalne praktycznie się nie różnią. Czy na chipsecie Z68 i i5 2500K mam szansę się pozbyć tych problemów ? (moc CF HD6950 wygląda kusząco) czy może dać sobie spokój i zostać przy HD7950 (ma swoje plusy, jest cichutki i chłodniutki). Myślę raczej, że lepszy HD7950 .. po podkręceniu nie będzie przepaści między CF chyba a nie powinno być żadnych problemów ze skalowaniem. Tak czy inaczej bo robi się offtop ... dziwię się, że mając całkowicie kompletną platformę AMD ... nie jestem w stanie jej wykorzystywać w stopniu takim jakie było założenie bo Phenomy i 990FX nie mogą sobie poradzić z CFX. Ridicolous!

Pociesze Cie, w SLI jest jeszcze gorzej :D taki i5 750 z srednim mobo kosztuje sporo mniej od Buldozera (bo to pod niego te drogie plytki) lub phenoma a wydajnosc sporo wieksza, wystarczajaca aby zmontowac 2 karty bez straty

 

Testów z gier nie mam ale zobacz na wyniki :

 

1 karta 5850

http://img834.imageshack.us/img834/9388/3dmarkmm.jpg

 

CF 5850 na 4.0

http://img828.imageshack.us/img828/5341/94101412.jpg

 

6850 na 4.0http://img837.imageshack.us/img837/9407/57286569.jpg

 

5850 CF na 4.0

http://img18.imageshack.us/img18/9535/cf11x.jpg

 

6850 na 4.0

http://img208.imageshack.us/img208/9950/3dmark11j.jpg

 

Jak przyjdzie mi nowa plyta glowna to zrobie testy na 4.2-4.4ghz

Link to post
Share on other sites

Ja pewnie koło wtorku przesiądę się na i5 ... to dam znać na ile sytuacja się poprawiła względem Phenoma (na HD7950) (tyczy się to bardziej gier i minimalnych fpsów oraz ich rozrzutu). Co do Marków to i tak już każdy zna mniej więcej wyniki i nie ma co się rozwodzić w tym temacie. W każdym razie ... moje subiektywne zdanie .. na mojej własnej platformie ... uważam, że duet z Phenoma i mocnej grafiki, niezależnie czy single GPU czy CF .. po prostu nie domaga. Jak dorwę i5 to postaram się nałożyć wyniki na te wykresy bo pamiętam jak robiłem te testy, powinno to dać w miarę bezpośrednie porównanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za twoje testy Cepheus119, rozwiały one wszelkie moje wątpliwości .Szkoda, że Phenom nie daje rady.W takim razie trzeba będzie się rozejrzeć za jakimś HD6970, albo poczekać na HD7870 lub trochę szybszego HD7890. Wydaję mi się, że wydajność będzie podobna (w przypadku pierwszego), a dodatkowo będzie już wykonana w nowym procesie technologicznym.

Link to post
Share on other sites

Myśle ze Phenom II i HD6950/6970 to bardzo udana parka (chociaż nie wiem czy nie żal kasy na hd6970 dla tych 3 fpsow) Na mnie nowa odsłona radeonow zrobiła bardzo dobre wrażenie i skorzystam z rady miedzy innymi gtxxora i przesiade się na i5 2500k + ASrock Z68 Extreme 3 Gen3, postaram się wrzucić praca na jakieś 4,2-4,6 ghz i faktycznie mieć spokój do czasu wyjścia nowych konsol :>. Na te z grubsza 2 lata chyba taki zestaw starczy :) Szkoda tylko poczciwego Phenoma i płyty która mi się bardzo spodobała a miałem ja niecały tydzień czyli Asus Sabertooth 990FX. Szkoda ze wcześniej o niej nie pomyslalem.

Link to post
Share on other sites

Fpsy wyglądają pieknie .. ale trzeba wziąc pod uwagę, że to single. U mnie skakało między 40 a 60 na Phenomie .. na 24 players Grand Bazaar mapie i na HD7950 900/5000 ... oczywiście też "Maxed Out" :)

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

Coś jest w tym ograniczaniu grafiki przez PII, można się o tym przekonać na przykładzie BF3. Posiadam PII 955 3.2@3.9 i 6850 msi cyclone pe oc 960/4500/1179mv (4310 punktów w 3dmark11). Taki zestaw pozwala mi na grę w rozdzielczości 1366x768 i ustawieniach ULTRA. Gram z frapsem, 45-80 klatek, sporadycznie spadnie do 42-43 w bardzo dużej zadymie i dużej liczbie graczy, gra jest w pełni komfortowa. Jeśli ustawię proca do pierwotnych 3200mhz już nie pogram, klatki potrafią spaść do 30-32, i jak dla mnie multi jest niegrywalne i mało przyjemne. Wnioski każdy wyciągnie sobie sam ;)

Link to post
Share on other sites

Wiele też zależy od rodzielczości w jakiej gramy, jak ja podpiąłem kompa z radkiem 5850 co chodził na względnym luzie w 1400x1050 nagle do monitora 1920x1080 to widać, że karta się zaczęła bardziej męczyć. Druga sprawa, to wiadamo bez jęków i fanboystwa, że intel będzie szybszy.. Skoro przypuszczam, ż np intel core2 quad 9400 ocnięty na powiedzmy 3,5ghz będzie doganiał, albo będzie podobny do phenoma IIx4 955, to jak i5 750/60 po oc w granice 4ghz dogania SB.. Niestety AMD pomimo premiery spychaczy nie gniecie... w testach phenomy są w grach lepsze i tak.

Link to post
Share on other sites

I to w tej chwili najwieksza tragedia AMD. Powiedzmy ze lubię AMD, najczęściej miałem ich proce ich chipsety i ich grafe i na dana chwile (ponieważ lubię czuć moc ;)) chciałbym coś unowoczesnic ... Powiedzmy ze mam te 800 zł i chciałbym coś szybkiego od AMD.... I lipa chce im wcisnąć swoją kasę i nie mam na co wydać ... dodam ze nie tylko ja ale tysiące innych zapaleńców ;). Co gosza jakbym się uparł i chciał wydać 1200 -1500 zł na praca to amd nic w tym segmencie nie ma. Chocbym wziął super zaawansowanego multicorowego odblokowanego podkrecalnego FXa ... to efekt prawie zerowy w stosunku do Phenoma. AMD nie ma odpowiedniego proca do swoich typowych grafik. Mam nadzieje ze się nie poddadza, przyznają do porażki i jak najszybciej wyskocza z jakaś dobra alternatywa ... Tylko nie znowu jakieś modułowe 12 pseudordzeniowe, popierające 300 watow po podkreceniu spychacze czy inne koparki. Albo jeszcze lepiej .. niech zrobią Phenomy w niższym procesie technologicznym ;) Przy 4,8 - 5 Ghz zacząłby gonić stockowego 2500K ;)

 

No i można tylko potwierdzić .. procek robi ogromną różnicę, nie chodzi tylko o 3dmarki. Witcher 2 - na Phenomie II X4 965BE @ 3,9 GHz miewał spadki do 29 - 32 fps .. co trochę uprzykrzało grę - działo się to i dla HD6950 i HD7950 i HD6950CF. Na Core i5 i HD7950 spadki są do 45 - 48 fps (reszta platformy, ustawienia gry i miejsce pomiaru - te same) - nie trzeba długo myśleć, żeby wywnioskować, że to kolosalna różnica dla płynności gry.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po przemyśleniu całej sprawy wstrzymam się z kupnem jakiejkolwiek karty. Zaczekam z tym do czerwca, ponieważ dopiero w wakacje będę miał więcej czasu dla komputera. Ale z drugiej strony może rzeczywiście lepiej kupić teraz i5 2500K i mieć spokój na kilka lat z CPU. Tylko, że ten procesor z moim HD5850 niewiele by zmienił w kwestii wydajności w grach. Zanim bym uzbierał kasę na dobrą kartę to znowu minęłoby sporo czasu a pragnę zaznaczyć, że nie mam całkowitej kwoty na zakup HD7950. Starczyłoby mi właśnie na HD6970 lub zmianę platformy na Intela. Dzięki wam mam teraz dylemat, co wybrać :) .

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi w kwestii wyboru. Każdy dostanie plusa :D.

Link to post
Share on other sites

A o duecie 2500K + GTX560Ti nie myślałeś ? myślę, że to bardzo porządna parka wystarczająca do grania. Procek faktycznie myślę, że starczy jeszcze na dłuższy czas a Ty mozesz sobie dokupić mocniejszą grafę za pół roku czy rok. Platformę i mocnego procka pod zestaw już bedziesz miał i wtedy zdecydujesz na ile zaszalejesz graficznie. Równie dobrze możesz zostawić na razie HD5850 i poczekać z pół roku na jakieś fajne GFy nowe, a byc może, że HD78XX też będą opłacalne (chociaż przy tym trendzie cenowym :/ ...)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki takiemu zabiegowi, o którym mówicie, czyli o zmianie procesora czy wzrośnie mi wydajność chociażby w takich grach jak Battlefield 3, Crysis 2. Na obecnym sprzęcie w pierwszej z wymienionych ze wszystkim na ultra i resztą bajerów na max przy rozdziałce 1680x1050 miałem średnio 23 FPS używając Frapsa (w SP) a chwilami spadki do 5 klatek i czy wymiana procesora zniweluje takie niedogodności.

Edytowane przez napierniczak321
Link to post
Share on other sites

Dzięki takiemu zabiegowi, o którym mówicie, czyli o zmianie procesora czy wzrośnie mi wydajność chociażby w takich grach jak Battlefield 3, Crysis 2. Na obecnym sprzęcie w pierwszej z wymienionych ze wszystkim na ultra i resztą bajerów na max przy rozdziałce 1680x1050 miałem średnio 23 FPS używając Frapsa (w SP) a chwilami spadki do 5 klatek i czy wymiana procesora zniweluje takie niedogodności.

oO

Ja w BF3 na ultra bez AA w 1920x1080 w single player mialem okolo 60fps i spadki fps do 45 ale to wiadomo wina radeona.Karta to HD5850 jakos mocno podkrecony

 

Aha procesor i5 750

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Teraz sprawdziłem BF3 na ultra bez AA to miałem średnio 35fps a spadki do 23fps. Widać niestety kolosalną różnice między moim zestawem a Twoim oska81+ jeszcze wyższa rozdzielczość u Ciebie. Musiałeś mieć mocno podkręconego HD5850, albo mój phenom jest taki słaby, ale chyba obydwie rzeczy naraz .

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, dziwne jest to co piszesz, nie chce mi się wierzyć, że tak mało masz fps pomimo, że nie grasz w fullhd nawet. 5850 to dobra karta, mam taką w domu w drugim kompie i wiem na co ją stać. Przy procku quad9400 2,6ghz ciągnie skyrim na wysokich detalach bez problemu w 1400x1050. Na wysokich BF3 powinien chodzić spokojnie. Ja mam podobny procek do oski, tyle, że i5 760, teraz mam go na 3,8ghz, gram co prawda na mocniejszej sporo od 5850 grafie, bo gtx580 ale w 1920x1080 rozdzielczości i jak pisał w recenzji Szymon331 spokojnie ponad 1400mb ramu karty idzie... też BF3 ciśnie karte ostro.. Gram w BF3 na ultra na multi i mam od 30-60fps. Skoro grasz w mniejszej rozdzielczości, to wysokie powinny chodzić.

Edytowane przez carroarmato
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście będąc w budynkach miałem ok. 40fps, ale na zewnątrz jest niestety tak jak pisałem wcześniej. Grając na wysokich ustawieniach a nie na ultra BF3 chodzi płynnie.No, ale co tu dużo gadać, te spadki na ultra wynikają zapewne głównie przez słabość mojego procesora :( .

 

Ostatecznie zdecydowałem się na przesiadkę na Intela. Zakupu dokonam najprawdopodobniej w czerwcu i będzie to i5, ale ivy bridge.

Wyczytałem, że będą masowo dostępne w czerwcu, więc mam nadzieję, że mnie nie zawiodą. Zdecydowałem się również na zakup płyty ASROCK P67 extreme6 oraz Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600.

Edytowane przez napierniczak321
Link to post
Share on other sites

Co do ultra to mogą być 2 sprawy, procesor częściowo i czasem pamięć kary graficznej, na którą BF3 jest łakomy, niby 1gb to nie mało, ale różnie może być. No nie wiem ,może do kart z 1gb lepiej wysokie detale, a nie ultra... Sam jestem ciekaw tego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...