Skocz do zawartości

Recommended Posts

Proszę o pomoc w złożeniu zestawu dla kolegi, macie tutaj propozycje:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=69175&s=56713&s=61127&s=58719&s=68233&s=67735&s=56318&s=63363

 

Jest w stanie wydać max. 3300 i ani grosza więcej, chyba że mu babcia albo ja pożyczę kasę.

 

Ma monitor 19calowy Philipsa model 190s, raczej nie będzie miał lepszego, wiec może znajdzie się tańsza karta graficzna która pociągnie wszystkie gry na high w rozdz. 1280x1024 przez najbliższe 2-3 lata.

Link to post
Share on other sites

Działa w idle na 40% obrotów(1830rpm) bardziej słychać wentylatory odpalone na 12V aniżeli ją :) (jak te wentylki odłączę i zostaną tylko 2 enermaxy na 12V nadal słychać wentylatory aniżeli kartę). Podobna sprawa do 50-60% obrotów na karcie. Wyższe obroty to naturalnie słychać szum powietrza (szczerze mówiąc nie ma niczego co by na ponad 3000rpm było ciche :D)

 

A podkręcanie i głośność względem hawka tutaj http://forum.benchmark.pl/topic/37161-mega-problem-w-wyborze-karty/page__st__40__p__455183#entry455183

Kiedyś u mnie było 76C w furmarku ostatnio jak komputer przeczyściłem i kartę przeniosłem w slot wyżej to temperatury spadły (robię właśnie test z ciekawości ile jest bo nie pamiętam szczerze mówiąc). Chociaż to zależy od obrotów jakie są na karcie ja mam w msi afterburnerze zwiększone obroty względem temperatury i karta wchodzi na 100% jednak nie jest to suszarka :). Jak gram w coś na słuchawkach to karta nie jest wstanie się "przebić" :P pomimo ustawienia słuchawek cicho :)

 

Ah a swoją drogą obecnie grałem w wiele wymagających gier właśnie na takiej rozdzielczości i wsio chodziło b. płynnie (aa ustawiam z reguły na x8, af max). W takim skyrimie to wrzuciłem w cholere nowych tekstur, bawiłem się plikami .ini i innymi pierdołami i ciągle jest płynnie chyba, że grze się coś powali i w takim mieście zwanym whiterun mam drop fps do ~20 ale wtedy karta chodzi na gpu ~30-40%).

Edytowane przez Pasjonat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ramy weź nisko profilowe aby uniknąć problemów z chłodzeniem procesora, jednak osobiście bym wziął standardowe pamięci ram 1333MHz aby uniknąć wszelkich kłopotów z nimi, chyba że kolega chce jakieś z blachami to aby był profil XMP.

 

A jak narazie temperatury http://speedy.sh/JM7Pa/test.jpg (sorry, że na speedyshare ale imageshack się zdupił bo chcą rejestracji a fotosik padł) w pokoju temperatura 19C. czyli różnica 47 C. W grach jest znacznie mniej :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wielka i twarda buda to podstawa. Zasilanie jakimś dobrym zasilaniem ze 800w z pasywnym chłodzeniem. A dalej to zależy.

Tia, może jeszcze HD7970. :D

 

Uzgodniłem z kumplem taki zestaw:

CPU: i5 2500k

GPU: Gigabyte 560ti 1gb

MOBO: Asrock P67 pro3

RAM: Kingston 2x4gb 1600

Obudowa: CM HAF 912 plus

Napęd: Asus DRW-24B3ST

Dysk: Western Digital 500gb

Zasilacz: OCZ ZS Series 650W

Razem: 3152 zł

Edytowane przez Sewerus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...