Skocz do zawartości

gtx560ti hawk... a moze zrobić sli?


Recommended Posts

Mam pytanie... Własnie zamówiłem karte jak w temacie. W zwiazku z testowaniem ostatnimi czasy CF z dwóch asusów 6950 i tysiącem dziwnych problemów z nim związanych (nieskalowanie sie gier, mikrozacięcia mimo pokazywania 55 fps przez frapsa itd) chciałbym się zapytać czy ktos moze posiada takie sli (z jakichkolwiek 560ti) i jest w stanie powiedziec mi jak to w praktyce wygląda. Czy problemy Crossfire'a dotyczą tez SLI? A moze zieloni lepiej sobie z tym radzą?

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak, byłem wielkim zwolennikiem CF/SLI dopóki miałem 2x HD 6870. Przesiadłem się na HD 7970 i komfort użytkowania bez porównania wyższy... zamiast ładować się w 2x 560Ti, czy 2x HD 6950 kup sobie pojedynczą 7950...

 

Mikro-przycięcia na multiGPU były, są i będą... w jednych grach bardziej w innych mniej. Na ogół problem rozwiązuje włączenie synchronizacji pionowej, ale to pod warunkiem że taki duet kart jest w stanie zrobić płynne 60 fps. Część gier vide Wiesiek 2 do dzisiaj ma problemy ze skalowaniem 2 kart i twórcy się jakoś nie kwapią do szukania rozwiązań (czy to AMD, czy nV - żadna reguła).

Link to post
Share on other sites

tak czy siak ewentualne branie sli z mojej strony to kwestia miesiecy, moze roku czasu. Chciałem sie dowiedziec jak z opłacalnoscią takiej wymiany, kiedy juz minie rok i stwierdze ze troche "niedomaga" moj hawk;p

Link to post
Share on other sites

Witam! Miałem 2x GTX570 było wszystko Ok żadnych przycięć czy spadków FPS ( mikroprzyciecia ^^ - NIE ) wszystko działało bardzo dobrze i stabilnie. Ale gdybym teraz miał brać kupił bym 7950 :!:

Link to post
Share on other sites

A tak się wtrącę. Co się dokładnie działo na tych radkach 6950 w CF? Zastanawiałem się ostatnio nad takim rozwiązaniem bo miałem okazję dość okazyjnie kupić drugą kartę ale ostatecznie wydajność jednego jest dla mnie póki co zadowalająca. Jak to wyglądało? Aż taka porażka?

Link to post
Share on other sites

kupione 4 dni temu za 2 dni wysyłane spowrotem na zwrot do sklepu i zamiana na 7950 ;) Jak dla mnie porażka - np crysis - owszem srednie fps i max rosną - natomiast minimalne fps-y jak były 29-30 tak są. To samo witcher - w niektorych momentach w ktorych jedna karta osiąga 45 fps , cf osiagnie 80, ale w niektorych gdzie jedna osiaga 26, cf ma 26... na co mi ta druga karta w takim razie. Battlefield 3 wszystko ultra jest ok, jak tylko wlacze antyaliasing chocby 2x, to przy obracaniu sie dookoła wyraźne haczenie. 3dmark2011 - wszystkie game testy pokazują fpsy po 55 a obraz wyglada jakby miał 20fps - poprostu haczy wszystko.

Dla mnie CF jest pozamiatane, to samo było kiedys jak probowalismy 2x5750 złożyć w cf. Te same problemy wtedy mielismy.

Link to post
Share on other sites

Trochę to dziwne bo kilka dni temu grałem u kolegi w bf 3 właśnie na 2x radeon 6950 2 gB każda , procek core i5 2500k @4600mhz wszystkie detale na ultra rozdzielczość 1920/1080 powiem szczerze gra działała bardzo płynnie nic nie cięło o wiele lepiej niż na moim radeonie 6870 na ustawieniach high może to wina sterowników ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...