Skocz do zawartości

Kabel HDMI.


Recommended Posts

Witam.

 

Potrzebuję bardzo dobry kabel HDMI.Długość to max. 1m , ponieważ więcej nie potrzebuję.Telewizor to Sony KDL-40Z4500, posiadam telewizję N i chciałbym mieć najlepszą jakość obrazu.Budżet nieograniczony ma być po prostu wart swojej ceny.

 

Moje typy:

 

1.Bandridge Profigold OxyPure PGV 10001 0,75m.

2.Monster M1000HD

3.Sony DLC-HD10GC

 

Jak myślicie który byłby najlepszy i dlaczego, a może jakiś inny ?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

przy tak krótkim połączeniu to jakiejś różnicy Ci nie zrobi (poza cenową) chyba że masz w ch... zakłóceń elektromagnetycznych =]

 

a skoro chcesz to kolejność kupowania tak jak sam wypisałeś ;)

Monstery od M500 wzwyż dadzą z pewnością radę, jak właściwie chyba każdy kabel

 

no i pamiętaj, że kabel Ci nie nadrobi obrazu jaki dostaje już dekoder :P

Link to post
Share on other sites

Polecam Monstera podpinalem na nim wiele zestawow (firma z tradycja)

1. nie utlenia sie szybko i bedzie dzialal latami

2. tani kabel da generalnie podobna jakosc obrazu tylko jak kilkakrotnie podlaczysz i odlaczysz kabel to tani moze sie rozsypac lub uszkodzisz wejscie w tv

 

Istotny tu bedzie tuner sat (wyjscie sygnalu HDMI) generalnie tunery ktore dostajemy od N lub C+ nie sa najlepsze jakosciowo.ale i tak bedzie znaczna zmiana w porownaniu do SD

 

Dodam jeszcze ze kabel HDMI moze bez utraty jakosci sygnalu miec 25m

Link to post
Share on other sites

@mICh@eL: Teraz o piszesz byle dokuczyć. Jasne, że mogą być przekłamania. Przy takich odległościach i tak dużych przesyłach bardzo łatwo przestawić zero z jedynką. Bez przepisania sygnału przez odpowiedni wzmacniacz może on trafić na jakości.

Link to post
Share on other sites

Czasami można trochę podokuczać komuś i podnieść mu ciśnienie ;):P

 

Maksymalna odległość transmisji to 15 metrów przy zastosowaniu przewodów wykonanych zgodnie z zaleceniami HDMI Working Group. W większości wykonań kabli dostepnych na rynku odległość nie przekracza 3-5 metrów. W przypadku większych długości konieczne jest stosowanie repeaterów (regenaratorów sygnału).

Link to post
Share on other sites

Ja obecnie posiadam kabelek Bush HDMI DVI Connection Kit ok. 8 metrów ;) szczerze mówiąc jestem zadowolony z jakości obrazu niczym się nie różni od kabla który mam przy ps3 bodajże ma ok. 2 metrów długości a obraz jest taki sam jak na tym dłuższym kablu chyba, że ja jestem ślepy i dostrzegam różnicy :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

kolego lopez2 poza twoim ha ha nie wiele wiecej masz do dodania.Twoja wiedza w tym temacie jest "jakas" ale praktyka.....

podpiolem ok 150 konfiguracji kina domowego n przez ostatni rok z czego ok 10% tym kablem

http://www.kiss.tami.pl/index.php?id=2&idp=2145

 

jesli podejdziemy matematycznie to jasne ze spora odleglosc i kazdy kabel ma straty lecz pokaz mi to na ekranie

 

poza kablami wadliwymi od samego poczatku daje rade :menda:

Link to post
Share on other sites

a czy ja napisalem gdziekolwiek ze nie da rady? napisalem - nie da rady bez utraty jakosci - to ze daje rade nieznaczy ze to jest ideal

 

przynies ekran i kable to Ci pokaze :menda: teoria nie powstala po to by sobie byla teoria opiera sie na naukach scislych i jej nieprzeskoczysz swoim odczuciem ze Tobie wystarczy i sie podoba - mi moze sie juz niepodobac

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

to ja tylko zacytuje producenta kabli supra (jak na mój gust porządne - 230zł za 1 metr)

 

Resolution Guaranteed HDMI & DVI

1m-8m supports v1.3c resolution up to 1080p.

10m-15m supports v1.2a resolution up to 1080p..

 

 

czyli długość jednak pogarsza jakość (dokładnia taki sam kabel materiały i konstrukcja tylko inna długość)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

SPRAWA JEST PROSTA straty na jakości są ponoć od 5m. nie sprawdzalem tego bo nie mialem dłuższych kabli,natomiast jestem na 100% pewny ze do 5m nie ma róznic w sygnale przez jakie kolwiek kable,hdmi to hdmi jest to przesył cyfrowy więc róznice jakie będą zauważalne to oplot kabla,czystosc miedzi czy srebra według nie których producentów i cena,za to sie płaci.Porównywać możemy jakosc sygnału hdmi do dvi lub analogu,w którym wyciągniemy prosty wniosek.

 

A odnosnie czystosci miedzi niech nikt mnie tu czasem nie rozsmieszy ze czystosc kabla N4 od N3 bedzie widział róznice w obrazie :D

 

Tak samo jak sprzet audio chcesz by kable odgrywały role i miały wpływ na jakość brzmienia to kup wzmacniacz za 40tyś zł,kolumny za 30tys zł do tego 20% wartość kabli z całego zestawu,daje przykład.Po za tym hdmi to nie kable głosnikowe które nie oplot stanowi o jakosci brzmienia lecz grubość nawet tych zwykłych kabli.

 

Już napewno przy lcd nie ma takich podziałów.To jest wciskanie ludziom kit z kablami i ich lepszej jakości,no chyba że laboratoryjnie uzyskują lepszy wynik takie kable ale na pewno nie dla zwykłego użytkownika który nie widzi różnic w obrazie bo ich nie widać faktycznie.

 

Maxymalnie można wydać na kabel hdmi bdb. od 30zł - 100zł na dzisiejsze tv lcd

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...