Skocz do zawartości

Padnięta płyta główna firmy Asrock


Recommended Posts

Witam,

 

jestem posiadaczem płyty głównej Asrock M3A785GXH/128M. Dzisiaj po włączeniu komputera nie pojawiał się obraz, po różnych czynnościach wyciągania ramu, karty graficznej itd. doszedłem do momentu kiedy tylko zasilacz i płyta główna były w obudowie i nic. Kręcenie wentylatorów i brak piknięć. Później płyta padła totalnie i wentylator od zasilacza włącza się na chwilę i zaraz pada. Warto zauważyć, że można uruchomić dosłownie na chwilę ten wentylator jeśli wcześniej wetknie się ponownie kabel ATX.

 

1. Jednak to nie jest główny problem. Pogodziłem się z padniętą płytą i mam pytanie co do rękojmii. Kupowałem płytę w kirk.pl. Sklepu już nie ma, ale jest informacja że pocztą się do nich przesyłka reklamowane produktu. Mam rękojmie na okres 24 miesięcy do marca tego roku. Czyli jak wygląda proces reklamacji? Pakuję tę płytę, duplikat-oryginał faktury i jakaś informacja co do zaistniałej sytuacji?

 

2. Nie wiem ile czasu potrwa aż dostanę, chyba że nie, nową płytę główną (tak około?). Więc zdecydowałem się na kupno innej na ten czas. Znalazłem taką, co sądzicie?

 

http://allegro.pl/plyta-glowna-gigabyte-m68mt-s2p-i2103948957.html

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a to komp chodzi i jest czarny ekran ? w sensie wiatraki działaja, czy właczasz i od razu pada i wiatraki stają?

 

Mialem podobnie kiedy przycisk power w obudowie się zepsuł, tzn zaskakiwał tylko na początku a później komp po prostu sie wyłączał, zmieniłem na płycie reset z powerem i tak działam dopóki mi nowa obudowa nie przjydzie. Tylko moja obudowa ma 10 lat i jest zdewastowana xD więc wątpie, żeby u Ciebie był ten problem ale warto spróbować.

Jeśli nie to, to spróbuj wyjąć baterie z płyty na minute. A jeśli też nie to to nie mam pomysłów jak na razie ;P

Edytowane przez fantomaz
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj jeszcze raz wszystko przetestowałem i nic. Podłączony jest tylko zasilacz i płyta. Odpalam, kręci się chwilę wentylator od zasilacza i wszystko staje. Wciskam drugi raz power i już nic się nie dzieje.

 

Pomijając już wybór płyty, chciałbym się dalej dowiedzieć jak wygląda sprawa rękojmi. Przeczytałem trochę wątków o tym i nie rozumiem tego nic a nic. Mam ją na 24 miesiące do marca tego roku. Co powinienem wysłać do sklepu kirk.pl (nie istnieje co widać na ich stronie) i czego żadać?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...