Skocz do zawartości

HDMI 15 m - czy są zakłócenia


Recommended Posts

Witam

Postanowiłem że gdy za niedługo kupię plazmę z 3D to fajnie będzie np. w przerwie meczu zajrzeć na neta czy zagrać w coś w 3D. Mój komp (specyfikacja w sygnaturce) ma 2 karty graf. GTX 570 więc żadnych przejściówek nie trzeba bo obie karty mają normalne HDMI 1.4. (zdecydowanie wolę kabel niż jakieś EZView czy Intel WiDi bo one tylko do śmieci się nadają) Tyle że żeby nie wiercić w ścianie postanowiłem po podłodze poprowadzić kabelek HDMI a do TV będzie miał ok. 13.5 m więc kabel 15 m będzie w sam raz. Czy jednak nie będzie zakłóceń itp. a może to wszystko mity? Czy 15 m to nie za dużo? Może ktoś używa podobnej długości kabelka i się wypowie jaki model poleca? Czy taki będzie dobry http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=8&s=67&g=230471&n=Kabel-HDMI-HDMI-V14-3D-TV-15M&w=c ?

 

To by było jedno a drugie to chodzi mi o soft. Znalazłem taki programik do 3D http://store.nvidia.com/DRHM/store?Action=DisplayProductDetailsPage&SiteID=nvidia&Locale=en_US&Env=BASE&productID=206491300&&&&resid=Ty-xYQoHAtcAADInf8YAAAAD&rests=1328553816773#. Tylko pytanie po co on jest skoro już telewizor ma funkcję automatycznej zamiany 2D na 3D. Czy to zapewnia lepsze efekty bo jest przystosowane przez nvidie do gier czy co??? A nawet jeśli będę używać tego programiku to jak to ma wyglądać? Chodzi mi o to że będę używać opcji klonowania obrazu no więc TV będzie wyświetlał w 3D a monitor w 2D???

 

PS Skoro mam już 2 karty graf. czy będzie miało znaczenie do której podepnę ten kabel HDMI? I skoro na co dzień używam słuchawek USB to czy ten HDMI dzwięk też prześlę do TV?

Edytowane przez karolek1076
Link to post
Share on other sites

Mam kabel 15M i nie ma problemow, kup tylko relatywnie dobry jakosciowo kabel.

 

Pamietaj tez z dzwiekiem, ze Twoje karty nie obsluguja bistreamingu dzwieku w formatach high definition.

Edytowane przez GreQonE
Link to post
Share on other sites

GreQonE - a jaki masz dokładnie ten kabel? Bo słyszałem że obraz 3D obsługuje tylko HDMI 1.4 i najlepiej aby jeszcze miało dopisek High Speed? Masz może jakiś link?

 

Czyli jak sobie ustawię 1080p to nie będę miał dzwięku :D Pierwsze słyszę. Możesz doprecyzować?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o kabelek, to ja mam jakiś no name, może nie w 15 m. ale w 3d normalnie daje rade i chyba nie jest 1,4 aczkolwiek nie wiem bo nigdzie nie pisało, a 3 D chodzi jak ta lala :). Kabelek ma 2m. i kosztował 12 zeta :) .

GreQonE- raczej chodziło o dźwięk typu Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio,DTS-HD czyli dźwięk w formacie hd.

Link to post
Share on other sites

Tanszy kabel ktory mam to Prolink 15M bodajze seria Exclusive (~200 pln za 15M, poszukasz to znajdziesz :) )

 

3D bedzie smigac tylko po 1.4 (tak naprawde moze smigac po 1.3, ale to juz calkiem inny temat)

 

Co do dzwieku to tak jak kaper napisal, chodzi tylko o formaty DTS-HD Dolby TrueHD - tych formatow Twoje karty nie obsluza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...