Skocz do zawartości

rozsadny skladak na dluzej


Recommended Posts

Witam ;)

szperałem szukałem myslalem i jednak potrzebuje waszej opinii i pomocy..

wybralem sobie takie cos:

 

Płyta główna ASRock H61iCafe ?

 

Procesor Intel Core i5-2400 3.1GHz (BX80623I52400) BOX

lub

Procesor Intel Core i3-2120 3.3GHz (BX80623I32120) BOX

z procesorem mam taki dylemat czy nie brac i3 lub nawet Procesor Intel Pentium G850 2.9GHz (BX80623G850) BOX zamiast i5 by pozniej pokusic sie na ivy

 

Karta graficzna Asus Radeon HD6850 1024MB (wentylator DirectCU wer.2) (EAH6850 DC/2DIS/1GD5/V2)

 

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

 

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410

 

zasilacz xxx zl ?

 

kwestia budżetu: ~ 2000zl

myslalem tez czy nie poczekac na integrze troche i kupic Radeon HD 7850

 

czekam na opinie i propozycje ;)

Edytowane przez goblin_
Link to post
Share on other sites

Mało rozsądna opcja. Ivy raczej nie zmieści się w budżecie + nowe radeony to już prawie wydatek 2000zł na tylko te dwie rzeczy, a pozostaje jeszcze reszta. Zastosuj się do polecenia snipera, nic nie stracisz, a przy okazji teraz jest tani dolar, więc ceny sprzętu poszły w dół. Nie wiadomo co będzie w kwietniu, mógłbyś tak czekać bez końca, bo przecież po ivy wyjdą kolejne procesory, kolejne itd.

Link to post
Share on other sites

od siebie mogę powiedzieć tyle jak będziesz robił jakiś upgrade to kup i3 lub g850 ale jeśli nie to kup i5 płyta dobra grafikę msi cyclone zasilacz ocz stealthXStream 2 500W lub modularny obudowa dobra a dysk masz?

Edytowane przez kubapomocny15
Link to post
Share on other sites

czyli:

Procesor Intel Core i3-2120 3.3GHz (BX80623I32120) BOX

 

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

 

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410

 

Arctic Silver Arctic srebrny 5 (3.5g)

 

Płyta główna ASRock H61iCafe ? dobry wybór, czy lepiej szukać coś z crossfire żeby w przyszłości karty połączyć, warto ? moze inny producent (moze gigabyte)?

a pewności ze ivy beda kompatybilne wstecz nie ma 100% bo i takie glosy chodzą..

 

to samo grafika msi czy inny producent bo jest w czym wybierac? na poczatku myslalem o Gigabyte, ale cenowo i nie tylko msi wygląda ok ;)

edit:

i jeszcze jedno pytanko.. ;p czy ma ktoś i jakie doświadczenia z zintegrowana grafa bo przez pewien czas bede chyba musial to przezywac, da sie jakos z tym wspolistniec i w miare normalnie korzystac z calego ustrojstwa ?

 

Edytowane przez goblin_
Link to post
Share on other sites

po co ci pasat jak na boxowym chłodzeniu jest już

kopiowalem hurtem z koszyka nie zauważając ze tam to jest ;p a pasta jest dla kumpla ;)

 

 

mam nadzieje ze grafa uciagnie Quake III arene bo nie wytrzymam.. ^^

 

wracając do sklepu morele:

jak wygląda wysyłka ? zabezpieczają to dobrze? bo u kuriera to cuda się mogą dziać .. ma ktoś doświadczenia na ten temat ?

czy lepiej odebrać osobiście: w punkcie w Krakowie ?

Link to post
Share on other sites

zacząłem grzebać już za inny mi plytami gdy okazalo sie ze jednak mam loklnie cafe za ~290zl.. zwariowac idzie bo zaczalem juz sie gubic w tym wszystkim.. :wariat:

 

chcialbym definitywnie skonczyc temat wiec rozwiejcie wszystkie watpliwosci ostatnim chlodnym podmuchem

 

przypominam w przyszlosci chce przejsc na ivy badz lepsze SB i do tego potrzebuje dobra plyte zeby wszystko smigalo w przyszlosci, CF wybite z glowy, oc moze w przyszlosci, ale napewno nie teraz bo nie czuje glebszej potrzeby ;P ..

doszukalem:

Płyta główna ASRock H61M/U3S3

Płyta główna Gigabyte GA-H61M-D2H-USB3

Płyta główna Asus P8H61/USB3 REV 3.0

Płyta główna ASRock H61iCafe

 

czy tez pchac sie w drozsza Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 ?

 

edit:

z b3 jest tak ze byly problemy z sata II moglo uszkadzac urzadzenia podpiete a sata III bylo ok.. tyle wiem ale moge sie mylic gdyz z wypowiedzi @UP wynika cos innego

Edytowane przez goblin_
Link to post
Share on other sites

jezeli chcesz robic kiedys OC to musisz wziac cos na p67.

te plyty na h61 starcza do kazdego procka jezeli nie ma byc krecony. wybierz ktora z nich ktora ma wyposazenie takie jak potrzebujesz, bez przeplacania za cos czego nie wykorzystasz.

Link to post
Share on other sites

a z grafika lepiej poczekać ? bo 7800 początek marca a 7700 lada dzień premiera, a niższe 69xx 68xx modele beda wtedy raczej tańsze . Więc nie wiem czy czekac i po jakim czasie moga ceny spadac np.6850.. raczej jajka nie zniosę i moze do tego czasu przeczekac lepiej na integrze ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...