Skocz do zawartości

Który monitor DELL U2312HM, U2412H, LG IPS235V-BN


Recommended Posts

Witam

 

Czy tając fora wyłoniłem 3 monitory do wyboru:

dell u2312hm

dell u2412h

lg ips235v-bn

 

23-calowe są w podobnej cenie, a 24-calowy droższy o jakieś 100zł

Skłaniałbym się ku któremuś z 23-calowych ze względu na niższą cenę

Ale może warto te 100 zł dorzucić do tego 24-calowego?

Czy po prostu w ten sposób uzyskam tylko jeden cal więcej?

Link to post
Share on other sites

Czy po prostu w ten sposób uzyskam tylko jeden cal więcej?

w przypadku U2412M uzyskasz większą przestrzeń roboczą z powodu innej rozdzielczości i proporcji obrazu, natomiast zasadnicze pytanie brzmi: do czego będziesz używał monitora?

Link to post
Share on other sites

tylko jeden cal wiecej. ;)

Mimo że 1 cal więcej ,to zupełnie inne proporcje ekranu a co za tym się kryje wysokość monitora do szerokości.

Na takim 16:10 lepiej się pracuje.przegląda internet.

Warto dołożyć te 100 zł do tego Della.

Link to post
Share on other sites

Biuro, Multimedia, Gry, programy inżynierskie 2D, 3D typu AucoCAD czy Inventor Nic wielkiego grafiki nie będę obrabiał

u2412m, polecam! wyraźny, ostry obraz, kąty zadowalające. zero wypalonych pixów :)

zresztą posłuchaj kolegów wyżej :P

Link to post
Share on other sites

Tak tylko tu pisałem o U2412H a nie M na M mnie nie stać ten już ponad tausena kosztuje

Poprawka nie ma takiego modelu z "H", więc ten "M" odpada bo takiego budżetu nie mam.

Raczej chciałem się w monitorze zamknąć w 800 zł a tu moje nie dopatrzenie

Edytowane przez mechman
Link to post
Share on other sites

Ja posiadam Della U2312HM i jak dla mnie jest świetny. Nie smuży w grach, w porównaniu do innych ekranów które posiadam w domu ma najlepsze odwzorowanie kolorów, miły dla oka design wraz z sporymi możliwościami ustawień (pochył, pivot, wysokość) oraz 4 wejścia USB które się przydają. Przeglądając to forum już jakiś czas zapewne drachenfeles również poleci ten model.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

w przypadku U2412M uzyskasz większą przestrzeń roboczą z powodu innej rozdzielczości i proporcji obrazu,

czyli zdecydowanie warto dopłacić do U2412M

Warto dołożyć te 100 zł do tego Della.

Oczywiście warto dołożyć do 1920x1200 ale... tez się na to złapałem i ostaniech chwili przeczytałem jego post jeszcze raz :) Napisał:

Czy tając fora wyłoniłem 3 monitory do wyboru: dell u2312hm dell u2412h lg ips235v-bn

Ma na końcu "H" a nie "M". A więc to chyba 1920x1080...

 

Ale i tak a bym wziął U2412M z 1920x1200 :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Mam tego U2412M. Bardzo fajny monitorek. Te 1920x1200 przy 16:10 naprawdę daje radę. Jakość ekranu jest po prostu porażająca :D Gra się na nim i ogląda filmy baardzo fajnie, jedynie szkoda, że nie ma HDMI ale różnice między DVI a HDMI są takie, że HDMI przesyła dźwięk i to wszystko ;)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście warto dołożyć do 1920x1200 ale... tez się na to złapałem i ostaniech chwili przeczytałem jego post jeszcze raz :) Napisał: Ma na końcu "H" a nie "M". A więc to chyba 1920x1080... Ale i tak a bym wziął U2412M z 1920x1200 :)

afaik nie ma takiego modelu jak U2412H

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli jednym z kryteriów jest cena,to decydowanie LG IPS235.Certyfikat fabrycznej kalibracji,która bez dodatkowych zabiegów jest dobrze zrobiona.Wszelkie obrazy testowe,łącznie z rzeźnikiem przechodzi bez problemów.Od miesiąca obrabiam na nim grafikę,a ostatnie zlecenie do labu przerosło moje oczekiwania. Po raz pierwszy monitor w cieniach pokazał więcej jak odbitka. Przy użyciu soft proofingu,kolory są identyczne w 96%. Design również bardzo sympatyczny.Wąska ramka wokół matrycy wykonana na wzór szczotkowanego aluminium,dyskretnie umiejscowione mechaniczne przyciski sterujące. Podczas przyciskania trochę się całość buja,ale podczas użytkowania nie ma tego problemu. Młody pocina w FPP i nie melduje problemów z prędkością wyświetlania.

Co mnie zaskoczyło,to powłoka anty odblaskowa.Chociaż poprzedni monitor(Samsung SyncMaster T200) miał również powłokę,to różnica jest kolosalna. W godzinach południowych słońce świeci z boku bezpośrednio na matrycę i nie ma problemów z widzialnością.

Gdybym dziś stanął jeszcze raz przed wyborem monitora w pułapie 800zł,nawet przez chwilę nie miałbym wątpliwości co wybrać. Aktualna cena,to 725 zł z wysyłką.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...