Skocz do zawartości

Co sądzicie o tym monitorze ?


Recommended Posts

Zastanawiam się nad tym monitorem http://www.proline.pl/?p=IIY+X2775HDS-B1 ale nie wiem czy nadaje się do gier i poza tym do neta filmów i lekkiej obróbki zdjęć itd. Jak będzie trzeba jestem w stanie dołożyć do monitora gdyż chciałbym monitor z dobrym, równomiernym podświetleniem (LED nie musi być) , rozmiar min .23" regulacją wysokości i nie pogardził bym też pivotem, i dobrym odwzorowaniem kolorów. Kumple doradzali mi ten monitor http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Monitor_BenQ_XL2420T_24_do_gier_3D-37891.html ... Myślałem także nad jakimś monitorem o rozdzielczości 1920x1200 tylko nie wiem czy dobrze spisuje się w grach i w filmach FullHD tak więc bardziej jestem za 1920x1080...co wy na to ?

Edytowane przez GNUSMAS
Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio zakupiłem monitor Dell U2312HM (nie do gier, ale nie mogłem się oprzeć i nie przetestować), który ma podobne parametry do tej Iiyamy (np. czas reakcji) i podpiąłem go (tymczasowo) pod GeForce'a 9500GT. W grach pojawiają się zniekształcenia, ale nie wiem czy to już tak będzie, czy jak zmienię kartę graficzną to problem zniknie... :/ Od razu wspominam, że funkcja Overdrive jest włączona. A właśnie - doradzi mi ktoś dobrą (i tak maksymalnie do 500zł) kartę graficzną pod ten monitor? ;)

 

Tak czy inaczej do gier (zwłaszcza tych bardziej dynamicznych) lepszy będzie ten Benq - czas reakcji i odświeżanie są na zadowalającym poziomie. Zresztą pewnie zaraz ktoś się jeszcze odezwie z dobrą radą. ;)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem ta rozdziałka do 27" to o wiele za mało. Nie wiem też jaki masz pokój z kompem, ale do 27" powinienes pewnie siedzieć jakieś 1,5/2m od niego także zastanów się, czy 27cali to dobre rozwiązanie. Ja osobiście wolałbym 23/24", ale za to porządnego wykonania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja posiadam monitor 24 cale susa matryca tn oczywiście ful hd powiem szczerze chciał bym się przesiąść na coś większego o tej samej rozdzielczości zakup monitora o większej rozdział ce wiązał by się z wymiana karty graficznej z radeona 6870 przynajmniej na radeona 7950 a to bardzo duży wydatek , nie ma sensu wydawać grubej kasy na profesjonalny monitor jeśli kompa używasz do gier lub multimediów np filmy muzyka internet czy nawet jakaś obróbka zdjęć [od czasu do czasu ] monitor na matrycy tn i niskim czasem reakcji 2ms ,1ms doskonale się sprawdza w tych zastosowaniach http://allegro.pl/monitor-led-iiyama-27-e2773hds-b1-black-i2097840807.html

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to możesz sobie kupić i 60" z tą rozdziałką. ;) Pamiętaj jedynie, że im większa matryca na tej rozdzielczości tym większa plamka, a za czym idzie większe piksele - i to jest niestety widać. ;) Okolice 1400zł to nie jest żaden profesjonalny 23/24" monitor do gier, a poprostu porządny produkt. 27" to raczej dolna półka...

Sam szukam odpowiedniego monitora, ale ponieważ to nie jest 10zł to czytam i wałkuje wiele tematów, aby wybrać optymalnie do swoich potrzeb i mocy swojej grafiki. Dobrze wiem, że 560Ti słabo sobie radzi powyżej fullhd, dlatego nie szukam nic więcej. Wiem, że siedzę przed monitorem niecały metr, dlatego więcej jak 23 cale to grzech. Dlatego nie patrz na cale i czas reakcji (który notabene nic nie mówi, bo każda firma robi testy wg własnych potrzeb) bo to zwykła głupota. ;)

Link to post
Share on other sites

Czyli mówisz że lepszym wyborem będzie ten DELL ?? wole siedzieć bliżej bo 1,5 m to nie jet mało...w dodatku DELL jest do gier i powinien dać rade z filmami i lekka obróbką zdjęć...dochodzi do tego także 24" co jest lepszym wyborem

Edytowane przez GNUSMAS
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem ta rozdziałka do 27" to o wiele za mało. Nie wiem też jaki masz pokój z kompem, ale do 27" powinienes pewnie siedzieć jakieś 1,5/2m od niego także zastanów się, czy 27cali to dobre rozwiązanie. Ja osobiście wolałbym 23/24", ale za to porządnego wykonania.

Zgadzam się - nie zawsze rozmiar wychodzi na dobre. Ja przy swoim Dell'u U2312HM nie wziąłem pod uwagę odległości w jakiej będę siedział. Trochę raził po oczach, ale po zabawie z ustawieniami jest zdecydowanie lepiej.

 

27" pozwala siedzieć 20cm dalej od monitora więc opłaca się. Polecam iiyame

20cm to według mnie za mała odległość od monitora, skoro przy 23'' monitorze z matrycą IPS i odległości około 30-40cm wypalało mi oczy. :) Co prawda ta Iiyama ma matrycę VA - wiem tylko, że (bardzo ogólnie mówiąc) to coś pomiędzy TN a IPS i nie wiem jak w praktyce się je użytkuje ale mimo wszystko zastanowiłbym się nad tym gdzie postawię nowe cacko i w jakiej odległości będę od niego siedział.

Edytowane przez meatinaplasticsack
Link to post
Share on other sites

Z moich przemyśleń doszedłem do wniosku że lepiej kupić 23" lub 24" w tej cenie ale do gier...po pierwsze że będę siedział bliżej a po drugie obraz będzie ostrzejszy ze względu na rozmiar piksela ale nie wiem jaki monitor wybrać...pomożecie ?

 

Co sądzicie o tym http://allegro.pl/acer-gd245hqabid-24-lcd-3d-fullhd-120hz-2ms-wwa-i2096152440.html ?

Edytowane przez GNUSMAS
Link to post
Share on other sites

Z moich przemyśleń doszedłem do wniosku że lepiej kupić 23" lub 24" w tej cenie ale do gier...po pierwsze że będę siedział bliżej a po drugie obraz będzie ostrzejszy ze względu na rozmiar piksela ale nie wiem jaki monitor wybrać...pomożecie ? Co sądzicie o tym http://allegro.pl/acer-gd245hqabid-24-lcd-3d-fullhd-120hz-2ms-wwa-i2096152440.html ?

będziesz korzystał z 3D ? jeśli nie to nie przepłacaj i kup http://www.ceneo.pl/13337442 lub http://www.ceneo.pl/12188119

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

3d nie ma tu nic do rzeczy, nie ma lepszych monitorów do gier niż 120Hz, do polecenia są: ViewSonic VX2268wm, Dell-Alienware AW2310, BenQ XL2410T, Asus VG236H oraz Samsung 2233rz

Zgadzam się z kolegą, że 120Hz to jeden z kluczowych parametrów jeśli chodzi o monitor do gier. Sam zastanawiałem się na Dell Alienware ale okazja zniknęła i postanowiłem kupić Dell U2312HM. Jeśli przede wszystkim do gier, to polecam właśnie produkty z linii Alienware.

Link to post
Share on other sites

Jeśli przede wszystkim do gier, to polecam właśnie produkty z linii Alienware.

to nie do końca tak, że wszystko robią zaje... fajne, akurat AW2310 jest dobry, natomiast jak każdy producent mają też masę chłamu za wygórowaną kwotę

Link to post
Share on other sites

Z tego co tu piszecie to chyba wybiorę tego ALIENWARE'a tylko nie ma o nim dużo opinii ale zaufam wam i chyba wybiorę jego. Jest mało dostępny w sklepach ale na pewno gdzieś będzie tak więc poszukam,kupię, i jak nie zapomnę to się podzielę wrażeniami :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...