Skocz do zawartości

1090T dooo 4.0Ghz Problem

Recommended Posts

jaka śmierć procka

jajka cię swędzą ??

jak miałem PII 1090T i dałem mu 1.55 to rok chodził aż później go sprzedałem

ale cały czas działał

wyższe napięcie to nie taka szybka śmierć procka

może i szybciej się skończy ale i tak to kwesta wielu lat

Jakie miałeś temperatury ?

Nie mam już pomysłu cpu voltage 1.49 i przy max obciazeniu blue screen :/

Przy GTX260tce bardziej opłaci się Tobie kręcenie 4jaj ;)

eee ?

Hymmm ma ktoś jakis pomysł ? :D

ehh dalej lipa :( stabilnosc udała mi sie dopiero 3910MHz Cpu Voltage-1.4875 V ,17x230MHz

na 4000MHz przy Voltage Cpu-1,51 V,CPU/NB Voltage 1,3 V,20x200 wycodzi error na rdzeniu przy occt :/

sprawdz temperaturę na sekcji zasilania i wyłącz grafikę zintegrowaną w biosie

chyba 37 przed blue screenem ,wyłaczyłem nic nie dalo,dodam ze probowałem już na napieciu 1.54

Udało Sie wystarczylo dac LLC na właczone 8) napiecie na procku 1.49 :D reszte napiecia sam ustawiłem %-) wszystko śmiga

15x 267

LLC o ile dobrze pamiętam to funkcja detekcji błędów i jeżeli coś znajdzie to usuwa te dane które są uszkodzone może się mylę jak coś to poprawcie

LLC - zaleca się włączenie jej na enabled. Opcja ta zapewnia odpowiednio wysoki poziom napiecia dla CPU, gdy procesor jest mocno obciążony. Napiecie na CPU zwykle spada kiedy procesor jest mocno obciazony - to normalna rzecz. Ustawienie tej opcji na Enabled (włączona) poprawia stabilność procesora podczas podkręcania
  • 4 tygodnie później...

u mnie wygląda to tak z LCC nie ma szans przekroczyć 3.90 GHz po wyłączeniu można nawet wiecęj niż 4.0 mi sie udało na 4.2 ale zostawilem na 4 przy czym przy ustawieniu v procka w biosie na 1.45 i tak w Occt mam 1.49 planuje jeszcze obniżyc voltage zobaczymy co z tego wyjdzie %-)

Dodam 8) że wszystkie opcje voltagu ustawiałem ręcznie tak jak i szyne Ht oraz cpu/nb fre i taktowanie Ram :D